Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Sklep HeluKabel
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Tv+dekoder+kino+ps4 - nie wiem jak to polaczyc....

kropens1987 28 Paź 2016 00:53 879 6
  • #1 28 Paź 2016 00:53
    kropens1987
    Poziom 2  

Witam wszystkim.... Moj problem jest taki, ze nie mam zielonego pojecia jak polaczyc moj TV LG <lcd> z kinem Philips HTS 2500 5.1, dekoderem polsatu i PS4. dodam tylko ze: TV posiada 2xhdmi, wejscie composit, 2xeuro i standardowe cincze. kino posiada composit i cincze te czerwone, biale i czarne. PS4 posiada hdmi i optical a dekoder hdmi i euro... pomocy....

0 6
  • Sklep HeluKabel
  • #2 28 Paź 2016 01:17
    Polon_us
    Poziom 41  

Wpis jest bardzo niedbały - proszę podać modele tych urządzeń - TV i dekoder.
    I dodatkowo zamieścić zdjęcia gniazd wszystkich urządzeń.

Co to znaczy -> "standardowe cinche"?

kropens1987 napisał:
    kino posiada composit i cincze te czerwone, biale i czarne

Na pewno tylko Composite? Wg specyfikacji ma ono również wyjście Component.

Także, proszę uzupełnić te dane.
    I dodać, jak cały zestaw ma działać? Mam tu na myśli dźwięk.

1
  • Sklep HeluKabel
  • #3 28 Paź 2016 17:01
    kropens1987
    Poziom 2  

A wiec tak... Sorki za niedokladny opis ale byla juz pierwsza w nocy a rano do pracy... tylko ze meczy mnie jak nie wiem... KINO DOMOWE philips HTS 2500 5.1, TV LG [LCD] , SONY PS4 I DEKODER POLSATU. Chodzi mi o to zeby to tak polaczyc aby z kina domowego otrzymywac obrazi dzwiek z PS4 oraz dekodera i tez normalnie ogladac filmy DVD na kinie domowym... Dodaje zdjecia... moze to cos da i mi ktos pomoze.

Tv+dekoder+kino+ps4 - nie wiem jak to polaczyc.... Tv+dekoder+kino+ps4 - nie wiem jak to polaczyc.... Tv+dekoder+kino+ps4 - nie wiem jak to polaczyc.... Tv+dekoder+kino+ps4 - nie wiem jak to polaczyc.... Tv+dekoder+kino+ps4 - nie wiem jak to polaczyc....

Dodano po 2 [minuty]:

pierwsza fotka to PS4, druga to Kino domowe, nastepne dwie to TV, i piate to kino wyjscia na glosniki. zaraz jeszcze dodam dekoder.

0
  • Pomocny post
    #4 28 Paź 2016 21:35
    Polon_us
    Poziom 41  

Nie ma tu żadnej filozofii - było to omawiane wiele razy na forum.

Zanim dojdę do tych połączeń, to jedną rzecz muszę wspomnieć.
    Ze względu na ograniczenia posiadanego kina - brak wejście cyfrowego audio - dźwięk 5.1 będzie tylko możliwy z odtwarzanych płyt DVD.
    Zakładając, że owa płyta będzie miała taką ścieżkę dźwiękową.

Z pozostałych urządzeń można tylko odtworzyć dźwięk stereo w kinie.
    Przy pomocy funkcji Dolby ProLogic w kinie można to sztucznie rozszerzyć na pozostałe głośniki.
    Takie fałszywe 5.1

Połączenia:
    Dekoder -> HDMI -> telewizor
    PS4 -. HDMI -> telewizor
    Kino -> 3xCINCH (Component) -> telewizor - video do TV tylko -gniazda CINCH czerwone/zielone/niebieskie - w kinie i TV odpowiednio

Teraz tor audio do kina z telewizora

Kolega ma dwie opcje :
    1 - ekonomiczna - wykorzystać wyjście słuchawkowe w TV i połączyć je z wejściem AUX In w kinie przewodem minijack stereo -> 2xCINCH

2 - jakościowa - przetwornik DAC - wykorzystuje się w tym przypadku wyjście optyczne w telewizorze. Na forum polecamy konwerter FIIO D3.

0
  • #5 29 Paź 2016 21:08
    kropens1987
    Poziom 2  

Polon_us napisał:
    Nie ma tu żadnej filozofii - było to omawiane wiele razy na forum.

Zanim dojdę do tych połączeń, to jedną rzecz muszę wspomnieć.
    Ze względu na ograniczenia posiadanego kina - brak wejście cyfrowego audio - dźwięk 5.1 będzie tylko możliwy z odtwarzanych płyt DVD.
    Zakładając, że owa płyta będzie miała taką ścieżkę dźwiękową.

Z pozostałych urządzeń można tylko odtworzyć dźwięk stereo w kinie.
    Przy pomocy funkcji Dolby ProLogic w kinie można to sztucznie rozszerzyć na pozostałe głośniki.
    Takie fałszywe 5.1

Połączenia:
    Dekoder -> HDMI -> telewizor
    PS4 -. HDMI -> telewizor
    Kino -> 3xCINCH (Component) -> telewizor - video do TV tylko -gniazda CINCH czerwone/zielone/niebieskie - w kinie i TV odpowiednio

Teraz tor audio do kina z telewizora

Kolega ma dwie opcje :
    1 - ekonomiczna - wykorzystać wyjście słuchawkowe w TV i połączyć je z wejściem AUX In w kinie przewodem minijack stereo -> 2xCINCH

2 - jakościowa - przetwornik DAC - wykorzystuje się w tym przypadku wyjście optyczne w telewizorze. Na forum polecamy konwerter FIIO D3.

POMOGLO! DZIEKI WIELKIE! ZASTOSOWALEM PIERWSZA OPCJE TORU AUDIO Z TVDO KINA, CZYLI MINIJACK--2xCINCH. ODCZULEM TO NA MOCY GLOSNIKOW MIEDZY FILMEM DVD CZY TEZ MUZYKA Z USB W MP3, A MUZYKA Z APLIKACJI YOU TUBE W PS4. I TU MI SIE POJAWIA PYTANIE... CZY TA DRUGA OPCJA CZYLI (DAC), JEST DUZO KORZYSTNIEJSZA, CHODZI MI O MOC GLOSNIKOW. MIESZKAM W BELGII I BYLEM W MEDIA MARK, CENA DRUGIEJ OPCJI MNIE PRZERAZILA (74,99euro)... DLATEGO WYBRALEM PIERWSZA OPCJE. TYLKO JESLI ROZNICA JEST BARDZO ODCZOWALNA, TO MOZE WARTO ZEBYM POSZUKAL GDZIES U MAROKANOW, JAKIEJS PODROBKI LUB ZAMOWIL Z POLSKI JESLI CENA TEZ JEST DUZO MNIEJSZA. BO TU TO MALO CO ZAWALU NIE DOSTALEM HAHAHA... POZDRAWIAM!!!

0
  • #6 29 Paź 2016 23:16
    Polon_us
    Poziom 41  

No cóż, kolega chyba mówi o jakimś wyszukanym modelu konwertera DAC.
    Ten o którym pisałem kosztuje 28Euro na niemieckim Amazon -> Link

Lecz, jeśli głównym parametrem jest moc tj. poziom dźwięku to wyjście słuchawkowe daje większe możliwości niż konwersja cyfrowo-analogowa.

Użycie konwertera DAC może dać lepszą jakość dźwięku, choć "zdania uczonych są podzielone" w tym temacie :)

0
  • #7 30 Paź 2016 07:51
    kropens1987
    Poziom 2  

ok.... dzieki za podpowiedzi no i za pomoc... zostanie na tym wyjsciu sluchawkowym jak dla mnie wystarczy....

0