Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Monitoring IP, strumienie RTSP z kamer - prosty wyświetlacz-monitor do tego

Sibi 28 Jan 2017 15:54 3807 4
Optex
 • #1
  Sibi
  Level 12  
  Witam
  Taki temat - było:
  1) Monitoring stary analogowy, kamery analogowe PAL D1.
  W pewnym miejscu trzeba było monitor który wyświetla obraz z jednej z kamer. Prosta sprawa - daje się separator-spliter video (jak ktoś przyzwoity, to aktywny) z sygnału idącego do rejestratora, i podpinamy monitor PAL do sygnału PAL i gotowe.

  Przykładowo - klient chce "elektroniczny judasz do drzwi" żeby widzieć co tam widzi kamera po drugiej stronie, albo na dole przy domofonie. Albo - w sklepie chcą monitor-tv pokazujący (na postrach) klientom obraz z monitoringu, by widzieli że są obserwowani. Albo trzeba postawić monitorek dla wartownika, by widział czy ma odtworzyć szlaban, i zarejestrować sobie w kajecie nr rejestracyjny tego co wpuszcza. itp.

  2) no ale teraz mamy kamery IP (akurat Hikvision głównie, i inne dające stream RTSP) podpięte do rejestratora Hikvision. Sam rejestrator jest daleko gdzieś zakopany, zamknięty, nie ma dostępu do niego, nie chodzi też o obraz z rejestratora - bo np rejestruje znacznie więcej kamer i nie wszystko można pokazać/dać dostęp. No i czasem jeszcze ten monitor musi być bezprzewodowy wifi-do-kamer-ip (skoro po nowoczesnemu)

  No i teraz jak to ogarnąć? Jak wyświetlać (prosto! jak w analogu, włącz - jest obraz, gotowe) obraz ze strumienia rtsp (z log/pass dodatkowo)
  Ja to widzę tak:
  a) dać osobną zwykłą kamerę analogową i analogowy monitor. Będzie zdublowane ale będzie prosto. No ale nie wszędzie sie tak da (choćby ciągnąć dodatkowe kable, i powiesić dodatkową kamerę)
  b) Komputer (jakieś maleństwo klasy intel-nuc albo inna chińszczyzno-tabletowość x86 na celeronie J1900) i mały monitor. No i jakiś soft do wyświetlania streamu (choćby VLC?)
  c) (chyba najtańsze hardwarowo rozwiązanie) Tablet "ze śmietnika" - do wyświetlania obrazu chyba wystarczy najpodlejszy najtańszy jaki się znajdzie na androidzie, stałe zasilanie i połączenie po wifi do sieci kamer... no i jakiś soft, i jak to ogarnąć, by to robiło tylko i wyłącznie za monitor, bez możliwości spsucia niechcący lub chcący przez usera, który będzie mógł to dotknąć?
  d) Może są jakieś rozwiązania gotowe? (w przyzwoitych pieniądzach, a nie jak monterskie monitorki uniwersalne, w cenach kilka tysięcy zł ). Albo konwertery rtsp na analog (no bo skoro są serwery obrazu analog>IP, czyli w drugą stronę...)
  [28-30.06.2022, targi] PowerUP EXPO 2022 - zasilanie w elektronice. Zarejestruj się za darmo
 • Optex
 • Optex
 • #4
  Sibi
  Level 12  
  xury wrote:
  Często to robię na rpi. Poczytaj jak podać strumień do omxplayera, albo do kodi.

  Ok, to jest chyba dobre wyjście. Nie wygląda strasznie ;)
  Na jakim systemie posadzonym na Rpi to robisz? Na ekranie podłączonym po hdmi/analog? Czy pod lcd "wbudowanym" lvdt?
  Nie ma problemów z wznawianiem działania po np. utracie linka itp?