Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Renault Megane II 1.6 16V Elektrozawór zmiennych faz rozrządu

scott37 29 Jan 2017 13:20 9972 3
    scott37
    Level 9  
    Chciałem się zapytać, jak to jest ze sterowaniem ww. elektrozaworu, z tego co się zdążyłem dowiedzieć, sterowny jest masą. Jednego nie rozumiem, ponieważ po zapłonie, gdy mierzę miernikiem elektronicznym jest 12V, a gdy podłączę wyjęty elektrozawór nie porusza się, gdy podłączę żarówkę, też nie świeci, we wtyczce jest 12V, a elektrozawór nie działa, ani żarówka. Na mój rozum to tak powinno być i to dla mnie jest jasne jak w czujniku ciśnienia wspomagania, przez jego piny jest przekazywana masa (-) na powiedzmy jakiś tam pin w sterowniku sagem, a tu jest niby 12V a nic nie mogę podłączyć - jak to jest ?
    m789
    Level 16  
    +12V jest podawane z UPC, masą steruje sterownik. Jak na mierniku masz 12V a podłączona żarówka nie świeci to słaby styk we wtyczce lub przewód zgnił.
    scott37
    Level 9  
    Wszystko się zgadza, dobrze myślisz, ale chyba nie do końca wg Ciebie, gdy nawet było poz zapłonie 12V to elektrozawór byłby cały czas otwarty, czyli chyba inaczej to sterowanie się odbywa.
    m789
    Level 16  
    +12V masz stale podane (po zapłonie) a sterownik zamyka obwód na masę. Nie pamiętam czy ten zawór jest normalnie zamknięty czy otwarty. Jak podłączysz żarówkę pomiędzy pin nr 1 we wtyczce tego zaworu i masę to ma świecić. Schemacik
    Renault Megane II 1.6 16V Elektrozawór zmiennych faz rozrząduk4m.JPG Download (161 kB)