Witam
Mam do wykonania projekt sterowania pracą suwnicy oraz wizualizację pracy elektronapędów. Suwnica jest napędzana czteroma falownikami VACON`a: dwa służą do napędu jazdy całej suwnicy, jeden napędza napęd jazdy wciągnika, a ostatni samą wciągarkę. Prędkość na kołach ma być sczytywana za pomocą enkoderów. W związku z tym mam kilka pytań.
Po pierwsze: Czy do takiego zadania konieczne jest użycie sterownika PLC? Czy możliwe jest sterowanie pracą taką ilością napędów bez jego użycia?
Po drugie: Czy można w łatwy sposób za pomocą sterownika dobrać się do konkretnych parametrów falownika? Chodzi mi tutaj o np. parametry ramp wznoszącej i opadającej. Czy raz zaprogramowane podczas konfiguracji falownika są stałe i niezmienne?
Kolejnym problemem, który mi się nasuwa jest kwestia połączenia tych 4 falowników w sieć. Nie mam niestety zbyt dużego doświadczenia jak wykonać taką sieć, ale wydaje mi się, że w wypadku zastosowania sterownika należy użyć sieci PROFIBUS. Co w przypadku, gdy nie będę korzystał ze sterownika?
Jeżeli ktoś miałby jakiś pomysł byłoby super.
Pozdrawiam
Mam do wykonania projekt sterowania pracą suwnicy oraz wizualizację pracy elektronapędów. Suwnica jest napędzana czteroma falownikami VACON`a: dwa służą do napędu jazdy całej suwnicy, jeden napędza napęd jazdy wciągnika, a ostatni samą wciągarkę. Prędkość na kołach ma być sczytywana za pomocą enkoderów. W związku z tym mam kilka pytań.
Po pierwsze: Czy do takiego zadania konieczne jest użycie sterownika PLC? Czy możliwe jest sterowanie pracą taką ilością napędów bez jego użycia?
Po drugie: Czy można w łatwy sposób za pomocą sterownika dobrać się do konkretnych parametrów falownika? Chodzi mi tutaj o np. parametry ramp wznoszącej i opadającej. Czy raz zaprogramowane podczas konfiguracji falownika są stałe i niezmienne?
Kolejnym problemem, który mi się nasuwa jest kwestia połączenia tych 4 falowników w sieć. Nie mam niestety zbyt dużego doświadczenia jak wykonać taką sieć, ale wydaje mi się, że w wypadku zastosowania sterownika należy użyć sieci PROFIBUS. Co w przypadku, gdy nie będę korzystał ze sterownika?
Jeżeli ktoś miałby jakiś pomysł byłoby super.
Pozdrawiam