Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

VW passat b3 lpg, kręci nie odpala, iskra jest.

04 Feb 2017 19:22 1617 6
  • Level 8  
    VW Passat B3 automat
    Silnik 2.0 benzyna 115km 2E
    LPG instalacja zwykła stag

Udałem się na zakupy, auto odpaliło, na miejsce dotarłem bez problemu, po powrocie ok. godziny czasu, rozrusznik kręcił ale silnik nie odpalił. Odczekałem około 15 minut po czym ponowiłem próbę odpalenia ale bez skutku. Sprawdziłem iskrę na cewce i na przewodach wysokiego napięcia, iskra była. Auto zaholowałem pod dom na lince :( Następnego dnia próbowałem ponownie odpalić auto, bez zmian. Natomiast po próbie odpalenia na LPG odpalił. Zrobiłem jazdę próbną, przejechałem około 3 km po czym go zgasiłem. Po 10 minutach auto już nie chciało odpalić na LPG. Znowu wróciło na holu do domu.

-iskra z cewki jest
    -iskra na świecach jest
    -pompa paliwa słychać choć wydaję mi się że nie tak jak powinna, zbyt cicho niż zwykle
    -paliwo jest pół baku, LPG cała butla
    -bezpiecznik oraz przekaźnik od pompy paliwa sprawdziłem z drugiego dawcy

Dziwne jest to że odpalił na gazie a potem już w ogóle nie zagadał. Proszę o pomoc bo potrzebuję auta od poniedziałku rano.
  • Level 14  
    przełącz na benzynę i sprawdz sciągając wężyk dolotowy czy leci paliwo . Może filtr paliwa stawia duży opór. Może filtr paliwa trzeba wymienić.
  • Level 12  
    JaKotlinka wrote:
    przełącz na benzynę i sprawdz sciągając wężyk dolotowy czy leci paliwo . Może filtr paliwa stawia duży opór. Może filtr paliwa trzeba wymienić.

To niby dlaczego problem jest też na lpg? Czytajcie ludzie posty ze zrozumieniem.

Zakręć proszę ja ciebie butlę od gazu i zobacz czy problem jest na benzynie.

A i powtórzę te gadaniny innych zanim ktoś mnie wyprzedzi. Hurr Nie wolno holować automatu durr. Trzeba lawetę i na lawecie.
  • Level 27  
    Można, ale do 50km/h i nie dalej niż 50km na raz. Tak gdzieś wyczytałem...
  • Level 8  
    Problem rozwiazony. Okazało się że przewody idące od sterownika lpg do listwy wtryskowej (2pinowa kostka) były bardzo sztywne i jeden z nich złamał się zwyczajnie. Zauważyłem to dopiero wieczorem jak iskra pojawiała się właśnie przy tych kablach. Po wymianie przewodów wszystko wróciło do normy. Dziękuję za zainteresowanie