Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Kosiarka Toro recykler 20783 ,kosiarka nie odpala, przy rozruchu chce urwać ręke

05 Lut 2017 18:20 3996 16
  • Poziom 8  
    Witam posiadam kosiarke Toro recykler 20783, problem pojawił się podczas chęci odpalenia kosiarki, gdy ciągnę za sznurek jest bardzo duzy opór, wręcz nie mogę pociągnąć linki, gdy już się uda linka powraca tak jakby kosiarka wyrywała ją z powrotem. Myślę że może to być problem z zapłonem jednak nie wiem jak to sprawdzić lub ustawić.
    Z góry bardzo dziękuję za jakieś sugestie. W razie potrzeby mogę podesłać zdjęcia
  • Poziom 17  
    Przestawiony jest zapłon. Znaki do ustawienia przeważnie są na kole od iskrownika. Trzeba zdjąć górną obudowę.
  • Poziom 14  
    Witam
    Sprawdź klin pod kołem magnesowy, należy ściągnąć obudowy plastikowe i mechanizm rozrusznika następnie odkręcić nakrętkę w kielichu po czym zobacz czy klin na wale jest na miejscu, nie wiem czy dokładnie to tak będzie wyglądać bo nie wiem jaki jest w tej kosiarce silnik.
  • Poziom 31  
    rudipawel napisał:
    wręcz nie mogę pociągnąć linki, gdy już się uda linka powraca tak jakby kosiarka wyrywała ją z powrotem.

A nóż jest założony do kosiarki? Też byłby taki objaw gdyby nie było założonego noża.
  • Poziom 8  
    wojtek1234321 napisał:
    rudipawel napisał:
    wręcz nie mogę pociągnąć linki, gdy już się uda linka powraca tak jakby kosiarka wyrywała ją z powrotem.

A nóż jest założony do kosiarki? Też byłby taki objaw gdyby nie było założonego noża.

Tak nóż jest założony, jutro postaram się zdjąć obudowy i wyślę jakieś zdjęcia
  • Poziom 8  
    witam dzisiaj rozebrałem do poziomu koła magnesowego być może chodzi o zapłon, bardzo proszę o jakieś sugestie, jeżeli tu będzie wszystko ok rozbiorę do poziomu klina.
    Jeszcze raz wielki dzięki Kosiarka Toro recykler 20783 ,kosiarka nie odpala, przy rozruchu chce urwać ręke Kosiarka Toro recykler 20783 ,kosiarka nie odpala, przy rozruchu chce urwać ręke Kosiarka Toro recykler 20783 ,kosiarka nie odpala, przy rozruchu chce urwać ręke
  • Poziom 31  
    Pierwsze co zrób to porządnie oczyść moduł zapłonowy (strzałka) i całe "okolice" koła z tych "nalotów" aby było widać jaka jest przerwa pomiędzy moduł - koło.

Kosiarka Toro recykler 20783 ,kosiarka nie odpala, przy rozruchu chce urwać ręke
  • Poziom 31  
    Kliny tych kosiarek są robione z miękkiego metalu .
    Ścinają się przy trafieniu nożem kosiarki na kamień lub coś twardego , wtedy następuje przesuniecie koła i zmiana kąta zapłonu .
  • Poziom 8  
    witam bardzo dziękuję wszystkim za zaangażowanie i pomoc w rozwiązaniu mojego problemu. Dzisiaj dołączam kolejne zdjęcia po oczyszczeniu koła magnetycznego i cewki być może problem będzie w przestawionym zapłonie i tutaj uda się zobaczyć co jest nie tak, Dodatkowo odkręciłem nakrętkę by zobaczyć co z klinem ale tu chyba jest ok. Kosiarka Toro recykler 20783 ,kosiarka nie odpala, przy rozruchu chce urwać ręke Kosiarka Toro recykler 20783 ,kosiarka nie odpala, przy rozruchu chce urwać ręke Kosiarka Toro recykler 20783 ,kosiarka nie odpala, przy rozruchu chce urwać ręke Kosiarka Toro recykler 20783 ,kosiarka nie odpala, przy rozruchu chce urwać ręke
  • Poziom 8  
    dzień dobry dodam jeszcze zdjęcie położenia koła magnesowego w GMP tłoka, więc być może teraz będzie coś wiadomo odnośnie prawidłowego Kosiarka Toro recykler 20783 ,kosiarka nie odpala, przy rozruchu chce urwać ręke Kosiarka Toro recykler 20783 ,kosiarka nie odpala, przy rozruchu chce urwać ręke Kosiarka Toro recykler 20783 ,kosiarka nie odpala, przy rozruchu chce urwać ręke ustawienia koła względem cewki. Z góry wielki dzięki za wszelkie sugestie. Pozdrawiam
  • Poziom 14  
    Klin na kole magnesowym jest ok, po zdjęciach widać że nie został ścięty i rowki na klin są na przeciwko siebie czyli jest dobrze, sprawdziłbym jeszcze luz zaworowy, pokrywę zaworków masz w okolicach gaźnika.
  • Poziom 8  
    Witam ponownie wracając do tematu to po odkręceniu nakrętki widać że klin jest ok więc chyba tutaj nie tkwi usterka. Dodam jeszcze zdjęcie zaworów na których jest dużo większy luz niż przewidywany, postaram się jeszcze to wyregulować jednak mam prośbę w ustaleniu który zawór to ssący a który wydechowy. Jest jeszcze jedna rzecz która mnie niepokoi jest to opór i odgłos ocierania tylko w jakimś punkcie potem jest ok i znowu
    przy obrocie koła nawet przy odkręconej świecy. Może macie jakieś pomysły z góry dzięki
  • Poziom 14  
    Pytanie czy ten opór jest taki sam jak po wykręceniu świecy ?
  • Poziom 8  
    Po wkręcaniu świecy wydaje się większy gdy kręcenie ręką natomiast gdy chce odpalić na linkę to ciężko zakręcić a gdy już złapie to wyrywa prawie linkę, odczucie jak by właśnie było coś z zapłonem
  • Poziom 8  
    Dziękuję wszystkim za zainteresowanie i pomoc w rozwiązaniu problemu. Okazało się że całkowicie rozregulowane były zawory. Po ustawieniu kosiarka odpaliła za pierwszym razem. Po chwili zgasła ale po oczyszczeniu gaznika i wymianie filtra powietrza chodzi rowniutko.