Mam aku żel 12v 7Ah i ładowarkę do aku żel 12v 300mA
Ile czasu łądowac aku, jeśli teraz ma 12,7V ?
Ile czasu łądowac aku, jeśli teraz ma 12,7V ?
Czy wolisz polską wersję strony elektroda?
Nie, dziękuję Przekieruj mnie tamAdamcyn napisał:Dawidoxxxxv napisał:teraz ma 12,7VDawidoxxxxv napisał:ładuje od 12,14V
A to już spora różnica.
2,14 V oznacza na pewno, że akumulator jest rozładowany
Waldemar z Kaszub napisał:
Dawidoxxxxv napisał:
Ile czasu łądowac aku, jeśli teraz ma 12,7V ?
To napięcie wskazuje, że ten akumulator jest już naładowany.
Chyba, że jest w trakcie ładowania. To zmienia postać rzeczy.
Łukasz.K napisał:Nie polecam metod oceny stanu naładowania poprzez pomiar tylko napięcia akumulatora w stanie nie zasilanym z ładowarki, bo moim zdaniem ciężko w ten sposób ocenić stan naładowania, błędy pomiaru mogą być rzędu 50%
Łukasz.K napisał:Inna metoda to np.: gdy akumulator jest ładowany niewielkim prądem np. 0.05C, w momencie jego pełnego naładowania szybko zaczyna wzrastać napięcie z 14.5V w czasie gdy jest jeszcze ładowany do 15V i więcej, oznacza to że akumulator jest już w pełni naładowany