Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Canon MG5650 - błąd 5B00 reset - absorber (pampers)

adam_xx 07 Feb 2017 10:39 22026 15
    adam_xx
    Level 18  
    Witam
    potrzebuje informacji jak wejść w tej drukarce w tryb serwisowy w Canon MG5650
    i jaki program resetuje w niej pampersa.
    jerry74
    Level 16  
    Mam teraz ten sam problem, czy ktoś wie jak to zresetować?
    User removed account
    User removed account  
    jerry74
    Level 16  
    Udało mi się włączyć drukarkę bez tego błędu. kilkakrotnie sprawdziłem i jest to powtarzalne. nie nadaje się żeby oddać drukarkę klientowi, ale na własne potrzeby może się komuś przydać:
    Na wyświetlaczu błąd 5B00 (kontrolka migają 6 razy).
    1. wyłączam drukarkę
    2. Naciskam czerwony trójkąt i trzymając go naciskam włączenie drukarki.
    3. Zwalniam przycisk trójkąta, i teraz trzymając nadal power robię taką sekwencję:
    naciskam trójkąt (zapala się kontrolka zacięcia), naciskam trójkąt (gaśnie kontrolka zacięcia), i jeszcze raz naciskam trójkąt (zapala się kontrolka zacięcia), naciskam trójkąt (gaśnie kontrolka zacięcia) potem zwalniam przycisk włączenia a drukarka uruchamia się bez błędu. można na niej drukować, wchodzić w menu etc. Wszystko wskazuje że drukarka jest sprawna.
    Problem pojawia się po wyłączeniu drukarki. drugi raz nie włączy się drukarka. trzeba wyciągnąć wtyczkę z gniazdka, odczekać chwilę, wtedy się włączy ale już z tym błędem. Jeżeli ją teraz wyłączam i powtórzę procedurę, drukarka znowu będzie w pełni sprawna.
    Teraz wyzwanie jest takie aby ten stan utrzymać. Za wszelkie pomysły będę wdzięczny. Ja rozkręcam drukarkę i wyczyszczę "pampersa" i zobaczę co się stanie. nie widzę tu żadnych czujników ale może to pomoże.
    adam_xx
    Level 18  
    Kolego to jest właśnie w tej drukarce wejście w stan serwisowy tak będzie jak w niego wejdziesz. Jak uruchomisz drukarkę z włącznika błąd nadal będzie nierozwiązany. Do jego rozwiązania polecam zerknij na portalu alle-drogo z np nr 7025114699.
    jerry74
    Level 16  
    Niestety tego modelu nie ma na liście.
    adam_xx
    Level 18  
    Obsługuje mg 5600 myślę że mg5650 tez obsłuży
    jerry74
    Level 16  
    Ok.
    Pobrałem WicReset i zakupiłem polecony kod. wszystko działa na Canon MG5650.
    Pampers zresetowany.
    User removed account
    User removed account  
    jerry74
    Level 16  
    Jak już pisałem wcześniej, zamierzałem wyczyścić zbiornik odpadowy i zrobiłem to łącznie z odnowieniem wkładu w tym zbiorniku.. Tak jestem świadomy czym by groziło przepełnienie zbiornika odpadowego. Najmniejszy problem by była plama na biurku, mogło by też doprowadzić do zwarcia itd...
    grudin85
    Level 2  
    Witam

Jeśli chodzi o ten model Canona jak wejdzie się w tryb serwisowy po 5 przyciśnięciach przycisku z trójkątem w kółku a nie zacznie migać przycisk power, a wyświetlacz nam się nie podświetli to oznacza to iż tryb serwisowy jest zablokowany. W tym momencie nawet WicReset nam nie pomoże tylko wymiana płyty głównej.

Wiem iż użycie programu Service Tool jest tragiczne w skutkach dla tego modelu jeśli chodzi o próbę zresetowania absorbera. Niestety nie wiem jak będzie przy próbie sprawdzenia zużycia, raczej nie chcę próbować.

Tutaj rodzi się pytanie czy jesteśmy w stanie po wymianie płyty głównej podejrzeć stan zużycia absorbera. Czy ewentualnie ktoś próbował programem Service Tool i jakie były skutki ?

Pozdrawiam
    jerry74
    Level 16  
    grudin85 wrote:
    użycie programu Service Tool jest tragiczne w skutkach dla tego modelu jeśli chodzi o próbę zresetowania absorbera
    Więc miałem dużo szczęścia że się udało.
    grudin85 wrote:
    Tutaj rodzi się pytanie czy jesteśmy w stanie po wymianie płyty głównej podejrzeć stan zużycia absorbera

Ja bym stawiał, że stan po wymianie płyty głównej będzie taki jak w tej płycie jest zapisany, nie ma w absorberze żadnych czujników, żywotność tej części jest jak dla mnie opisana na zasadzie licznika przedrukowanych stron. Tyle a tyle stron wydrukowanych, absorber powinien się zapełnić i układ na płycie głównej zatrzymuje drukarkę.
    User removed account
    User removed account  
    grudin85
    Level 2  
    Jak najbardziej się z tym zgadzam, rzecz oczywista. Interesuje mnie jak bardzo zapełniony jest pampers. Czy można w jakiś sposób uzyskać tą informacje czy tylko czekać aż wyskoczy błąd o zapełnieniu absorbera ?
    User removed account
    User removed account  
    Staszeg
    Level 1  
    Ludzie,
    jak nie chcecie, aby was szlag trafiał na co dzień nigdy nie kupujcie tego draństwa! Ja - łoś - kupiłem dwie G3400, które przez rok nigdy nie działały poprawnie (w dwóch osobnych firmach / sieciach). Zawsze jest z tym problem, a czasmi po prostu nie da się nic wydrukować - ani przez sieć, ani nawet na kablu. Czasami drukarka kapnie się "że to już" i drukuje zapomniany dokument sprzed pół godziny. Czasami nic. Jeden wielki problem - po prostu pomyłka: od niemal roku walczę z feralnym sprzętem, zamiast drukować (jak od 30 lat czyniłem na każdej posiadanej drukarce). Poszukam faktury zakupu, może uda mi się to oddać producentowi... (Nie chcę tego więcej nawet oglądać).