Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Krups EA 8000 - Zła kawa, mało leci i jest niesmaczna.

vesania 10 Feb 2017 20:58 5709 13
 • #1
  vesania
  Level 7  
  Witam, posiadam expres jak w tytule. Problem polega na tym, że kiedy robi kawę, to pompa pracuje ciężko, tak jakby chciała, a nie mogła. Kawa leci bardzo słabo i jest strasznie lurowata. Odkamienienie pomogło tylko na dwa dni. Poza tym z górnej kratki wydobywa się bardzo duża ilość pary, a wcześniej tak nie było. Jak temu zaradzić ?
 • #2
  eldomek
  Level 18  
  Zapchany zawór zwrotny, tylko serwis da radę.
 • #3
  vesania
  Level 7  
  A nie ma możliwości wymiany zaworu na nowy? W którym miejscu on się znajduje - gdzieś w dystrybutorze?
 • #4
  nioop

  Home appliances specialist
  Tak w dystrybutorze. Proszę w Google wpisać zawór dwu barowy krups i zobaczyć jak on wygląda. Samowyczyszczenie może pomóc bez wymiany o ile uszczelki nie są spuchniete.
 • #5
  vesania
  Level 7  
  Dziś włączyłem ten ekspres, ale zapala się kontrolka Calc oraz Clean. Po wybraniu przycisku Rinse Service, uruchamia się tylko dysza spieniacza. A w jaki sposób wywołać czyszczenie dysz wylotu kawy? Poza tym zauważyłem, że cały termo blok jest zalepiony zaschniętą kawą, tak jakby była zaschnięta kawa z wodą. Taki cały oblepiony.
 • #6
  eldomek
  Level 18  
  Zamiast drążyć temat weź się do roboty albo daj serwisowi zarobić. Wszystko masz wcześniej opisane i prostszych opcji nie ma. Jeśli będziesz bawił się ekspresem w takim stanie bez obudowy to możesz się poparzyć.
 • #7
  nioop

  Home appliances specialist
  Kolega wyżej trafnie choć bardzo dosadnie uświadomił rozwiązanie problemu..

  Nie bardzo rozumiem opisu usterki a proces czyszczenia jest dokładnie opisany wielokrotnie na forum jak i w instrukcji obsługi sprzętu, uprzedzając - która jest również dostępna na stronie producenta.
  Każdy tutaj chętnie pomaga w usterkach ale nie w czytaniu instrukcji :]

  Prosimy o sprecyzowanie o jaką usterkę chodzi i gdzie napotkał Pan problem ?
 • #8
  vesania
  Level 7  
  Nioop, już tłumaczę dokładnie w czym jest problem. Tak jak w poście powyżej świeciły się kontrolki calc oraz clean. Po wykonaniu procedury płukania, odkamienienia - automat działał w miarę okay przez mniej więcej dwa dni. Po czym nadal kawa leciała słabo, była lurowata i niezbyt zdatna do picia.
  Tak jak kolega wyżej zasugerował problem z zaworem dwubarowym, nie czyściłem go, ani nie wymieniałem. Wstawiłem całkiem nowy dystrybutor, ponieważ miałem taką możliwość. I teraz problem jest taki, że... Włączam expres, sprzęt przygotowuje się do pracy, nagrzewa i gdy już jest w stanie gotowości, kiedy wciskam przycisk kubka z kawą, zamiast robić kawę włącza się samoczynnie dysza spieniacza, po czym po wykonaniu procesu spieniania, ekspres znów jest gotowy do dalszej pracy. Reasumująć... czy wcisnę robienie kawy, czy przycisk dyszy, to tu i tu załącza się dysza. I tylko to.
 • #9
  nioop

  Home appliances specialist
  Jeżeli problem wystąpił po wymianie dystrybutora to w gre wchodzi tylko błędny jego montaż.
  Czy konektory z mikrowłączników były odłączane ?

  Dystrybutor jest na pewno od konkretnego modelu ?

  Edit.
  Jak poniżej - Teoretycznie ów usterka jest niewykonalna.
  Dystrybutor nie ma prawa załączać pary na każdej funkcji gdyż po prostu fizycznie jego konstrukcja mu na to nie pozwala :]

  Może zdjęcia po montażu dystrybutora ? Może coś dojrzymy..
 • #10
  eldomek
  Level 18  
  Nie kojarzę takiego feleru. Wychodzi na to że coś sknociłeś... Praktyka czyni mistrza, powodzenia :)
 • #11
  vesania
  Level 7  
  nioop... konektory nie były odłączane od dystrybutora. Okay... załączam kilka zdjęć. Krups EA 8000 - Zła kawa, mało leci i jest niesmaczna. Krups EA 8000 - Zła kawa, mało leci i jest niesmaczna. Krups EA 8000 - Zła kawa, mało leci i jest niesmaczna. Krups EA 8000 - Zła kawa, mało leci i jest niesmaczna. Krups EA 8000 - Zła kawa, mało leci i jest niesmaczna. Krups EA 8000 - Zła kawa, mało leci i jest niesmaczna. Krups EA 8000 - Zła kawa, mało leci i jest niesmaczna. Krups EA 8000 - Zła kawa, mało leci i jest niesmaczna.
 • #12
  vesania
  Level 7  
  A może ma ktoś schemat hydrauliczny do tego ekspresu, bo cały czas działa tylko ta dysza spieniacza. Nioop, napisałeś, że to kwestia podłączenia dystrybutora.
 • #13
  pawel_elo
  Level 13  
  Witam. Mam podobny problem jak Kolega. Ekspres ea8050. Ciągle czekam na dalsze wieści, tym bardziej, że temat jest świeży. Kawa bardzo powoli leci, w wężykach dużo powietrza od samego zbiornika wody (ma tak być?). Brak jakichkolwiek wycieków, nieszczelności. Tłoczek nie zostaje podnoszony podczas parzenia. Sprawdziłem zawór dwu barowy- wygląda ok. W bojlerze uszczelka jest cała. Jak dla mnie, choć jestem w tym temacie zielony wszystko wskazuje na uszkodzoną pompę. Z pod górnej obudowy wydobywa się dużo pary wodnej (sądzę, że przez to powietrze w wężykach). Ekspres na około 8 miesięcy i jest regularnie czyszczony i od kamieniany. O gwarancji zapomniałem bo zgubiłem dowód zakupu, więc proszę nie brać tego pod uwagę. Wszystkie wężyki wewnątrz czyściutkie z brakiem kamienia i brudu. Jak jest potrzeba mogę nagrać filmik jak to pracuje. HELP!

  Dodano po 12 [godziny] 46 [minuty]:

  Znalazłem mam nadzieję przyczynę usterki. Mianowicie po rozkręceniu pompki Ulka znalazłem jedną ułamaną sprężynę posuwającą tłok. Zna ktoś może wymiary tej większej sprężynki? Można ją kupić osobno, czy tylko całą pompę? Może ktoś ma do sprzedania taką to chętnie nabędę w niskiej cenie :)
 • #14
  vesania
  Level 7  
  Tylko, że ja mam większy problem, ponieważ w ogóle kawa nie leci. Co bym nie wcisnął włącza się dysza spieniacza i nic więcej. Co więcej z tego co widzę, to nikt nie wie o co w tym chodzi.