Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

VW GOLF MK2 - samochód nie odpala

12 Lut 2017 18:32 510 11
  • Poziom 5  
    Witam, dzisiaj czyszcząć mase z akumulatora na silnik zapomniełm wygasić stacyjke (przy włączonej odkreciłem i przykreciłem przewód) poczym auto nie odpala rozrusznik wykonuje pół obrotu tak jak by mocy nie miał a i pompa paliwa ciagle pracuje po włączeniu stacyjki. Silnik 1.3NZ 55km 1990rok, z góry dziekuje za pomoc
  • Pomocny post
    Moderator Samochody
    Przykro mi, ale ubiłeś sterownik wtrysku. W cylindrach jest już tyle benzyny, że rozrusznik nie może przekręcić wałem (pracująca non stop pompa paliwa + otwarte wtryskiwacze)
    Pozostaje wymiana sterownika oraz trzeba wykręcić świece i kręcić kluczem za śrubę wału tak, aby silnik "wypluł" paliwo (nie rób tego rozrusznikiem ! )
  • Poziom 5  
    Dziekuje za szybka odpowiedz a gdzie jest ten sterownik?
  • Pomocny post
    Moderator Samochody
    W podszybiu, łatwy dostęp, ale ciężko Ci będzie znaleźć taki sprawny bo jak sam się przekonałeś niewiele trzeba żeby go uszkodzić.
  • Poziom 5  
    dziekuje za info raczej znajde bo mam 2 dawców na szrotach koło mnie myśle ze cos ogarne
  • Poziom 5  
    Sterownik wymieniony i dalej to samo pompa pracuje ciagle a rozrusznik nie chce krecic.....
  • Poziom 39  
    Dobry jesteś, nie usunąłeś awarii i zabiłeś drugi sterownik...
  • Poziom 5  
    Przecież ja spowodowałem awarie tym ze przypinałem mase przy właczonej stacyjce... A teraz zanim wsadziłem sterownik to zdemontowałem kleme z akumulatora poskładałem i klema wróciła na miejsce, lepiej chyba nie dało sie tego zrobić? a przekaźniki może cos z nimi nie tak?
  • Moderator Samochody
    Te sterowniki zabija brak masy między budą a silnikiem. Pewnie z tego samego powodu rozrusznik nie kręci.
  • Poziom 5  
    Czy da sie zdiagnozować czy to sterownik czy jakaś inna przyczyna?
  • Poziom 5  
    Witam, sprawa wyglada tak... sterownik wymieniony na taki sam identyczny masa sprawdziona + dodana nowa masa na bude i skrzynie iskra jest paliwo też a autko dalej nie odpala przyszedl elektryk popatrzał i rozłożył ręce... ktoś spotkał sie z takimm przypadkiem???...