Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Mercedes ML 350 cdi Bluetec - Adblue, straszy unieruchomieniem silnika za 500 km

looko 14 Feb 2017 14:27 14751 8
    looko
    Level 11  
    Witam.

Mam problem z ML'em 350 cdi z 2012 roku, na liczniku pojawił się błąd ?check engine? i komunikat, że mało Adblue, dolałem do pełna, i po jakimś czasie wyświetlił, że uruchomienie silnika będzie niemożliwe po przejechaniu 500 km, i sukcesywnie spada to wskazanie, po przejechaniu jakiejś odległości, też wyświetla juz 430km.

Po podłączeniu taniego sprzętu, jakiś autocom czy coś, wyświetla błąd: ?zbyt niski poziom adblue? a przecież nalane jest do pełna. Jest tam opcja jakiejś kalibracji, ale to nic nie daje, bo błąd od razu wraca.

Po podłączeniu auta do Star Diagnose, wyświetla błąd: ?pozostały do dyspozycji przebieg jest ograniczony z powodu usterki w systemie adblue?.

Nie idzie tego wywalić, bo cały czas wraca.

Poza tym Diagnose Star w parametrach czujników NOX, wyświetla ich wartości pomiaru, jednak stan: ?brak gotowości?

Czy ktoś z Was spotkał się z podobnym problemem? Zna ktoś rozwiązanie? Może jakieś rozsądne sugestie?

P.S. Wszedłem tryb serwisowy (przelicznik) i tam poziom adblue wyświetla, jako jego brak, a jest pełen zbiornik.
    ALIBABA I
    Level 29  
    Po podłączeniu auta do Star Diagnose, wyświetla błąd: ?pozostały do dyspozycji przebieg jest ograniczony z powodu usterki w systemie adblue?. Po podłączeniu taniego sprzętu, jakiś autocom czy coś, wyświetla błąd: ?zbyt niski poziom adblue? a przecież nalane jest do pełna. Jest tam opcja jakiejś kalibracji, ale to nic nie daje bo błąd od razu wraca... ino no właśnie i tu jest problem bo oba sprzęty są dobre pokazują to samo, hm, kable, czujniki adblue.
    looko
    Level 11  
    Wymieniłem czujnik Nox (pierwszy) i jest to samo.
    manta
    VIP Meritorious for electroda.pl
    A po co? Przecież nie było komunikatu o sprawności poza zakresem.
    looko
    Level 11  
    Znalazłem w garażu taki sensor, tzn. nox, to postanowiłem zamienić, żeby sprawdzić. A może jakiś czujnik poziomu adblue w zbiorniku się przyciął. Co myślicie?
    kkknc
    Level 43  
    Wskazania masz wyraźnie. Chociaż możesz też wymienić lewa tylnią szybę czy co tam masz w garażu. Efekt ten sam.
    Myśleć to nie ma w tej chwili nad czym. Czas działać.
    looko
    Level 11  
    Co mam wyraźne? System Adblue to pojecie wzgledne... skladaja sie na niego elementy, ktore zostaly sprawdzone, poza czujnikiem poziomu plynu. Wiec nie wklejaj glupich tekstow o szybie, bo to niepowazne. Napisalem post, aby uzyskac pomoc, nie glupie komentarze. Jesli nie przerabiales tematu w 350cdi, to nie zabieraj prosze glosu.
    kkknc
    Level 43  
    looko wrote:
    .... i komunikat, że mało Adblue......

Po podłączeniu taniego sprzętu, jakiś autocom czy coś, wyświetla błąd: ?zbyt niski poziom adblue?

Po podłączeniu auta do Star Diagnose, wyświetla błąd: ?pozostały do dyspozycji przebieg jest ograniczony z powodu usterki w systemie adblue?.

P.S. Wszedłem tryb serwisowy (przelicznik) i tam poziom adblue wyświetla, jako jego brak.

Tak tylko czytam...... I się nie znam....
    Baw się dalej fejsikiem, wymieniaj na pałę co tam masz. Jak się znudzisz to napraw to co trzeba. Starka z ViS dobrze po naprawach prowadzi.
    Czas pobrudzić rączki.