Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

MAN TGX - GDK/PDF 05531-01

15 Lut 2017 14:01 8715 8
  • Poziom 10  
    Witam, TGX 2011, zapalił ten błąd + miga kontrolka silnika, adblue pobiera , Proszę o podpowiedź gdzie szukać usterki.
  • Poziom 15  
    Poziom 2 koncentracji tlenków azotu NOX, tego błędu nie można wykasować pozostaje w pamięci przez 400 dni lub 9600 godzin. Jeśli nie masz w pamięci żadnych innych aktywnych błędów przeprowadź kasowanie lampki
    MIL
  • Poziom 10  
    ok. Dziękuję za podpowiedź !
  • Poziom 25  
    Domniemam ,ze kasowanie MIL nie usunie przyczyny awarii . Spodziewaj sie powtorki :/ .
  • Poziom 10  
    tzn. ze NOX do wymiany ?
  • Poziom 25  
    Raczej to cos innego powoduje nieprawidlowe odczyty z czujnika . Np usterka w systemie AdBlue ,EGR , zapchany / nieszczelny wydech etc .
    Cos co sprawia ,ze limity wartosci NOx w wydechu sa przekroczone .....co nie wyklucza tez usterki samego czujnika ....lecz to mniej prawdopodobne przy tym bledzie .
  • Poziom 11  
    svavecone napisał:
    Raczej to cos innego powoduje nieprawidlowe odczyty z czujnika . Np usterka w systemie AdBlue ,EGR , zapchany / nieszczelny wydech etc .
    Cos co sprawia ,ze limity wartosci NOx w wydechu sa przekroczone .....co nie wyklucza tez usterki samego czujnika ....lecz to mniej prawdopodobne przy tym bledzie .

W pierwszych euro 5 nie ma EGRu.
    Ja na początku zaczął bym od wymiany filtrów. Następnie czyszczenie dozownika i wtryskiwacza. Kolejne co to sprawdzenie szczelności wydechu skupił bym się tutaj na harmonijce łączniku elastycznym. Jeżeli dalej będzie problem na podmianę włożył bym innego noxa. Może być nawet z osobówki wszystko pasuję ;)
  • Poziom 10  
    skasowałem błąd komp. i narazie nie wystąpił, przejechał 500 km
  • Poziom 11  
    Od kilku dni mam ten sam błąd. Do tego zapala mi się czasem błąd kompatybilności zgodności nox. Sondę wstawiłem z osobówki mówie tu o samej końcówcę. I od tego momentu czyli jakieś pół roku wyświtlał mi błąd o kompatybilność. A ostatnio 5531. Problemu szukać w konwerterze czy w samej końcówce sondy. Mam też drugie auto w którym zrobiłem taki sam zabieg czyli wstawiłem sodnę z golf VII i działa bezbłędnie 3 ci rok zrobiła już 200 tys km i śmiga bez jakichkolwiek błędów. Z góry dziękuję za pomoc.