Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Podział dźwięku między słuchawki a głośniki w telewizorze

21 Lut 2017 14:20 1674 3
 • Poziom 9  
  Witam.

  Jestem osobą niedosłyszącą i chciałbym zakupić taki TV, który pozwoli mi podzielić dźwięk na słuchawki (najlepiej poprzez bluetooth), oraz na głośniki w TV, bez podłączania dodatkowych urządzeń. Potrzebuję mieć głośniej włączony TV, co niestety męczy resztę domowników, którzy słyszą dobrze.

  Specjalista w jednym z dużych sklepów poradził mi telewizor Samsung UE49KU6500. http://www.euro.com.pl/telewizory-led-lcd-plazmowe/samsung-ue49ku6172u.bhtml
  Nie znam się na oznaczeniach i nie wiem, jak to sprawdzić, czy na pewno będzie to działać, tak jak wyżej opisałem.
  Może ktoś miał podobny problem i może polecić inny model TV, oraz powiedzieć, jak to sprawdzić, jakie oznaczenia?
 • Poziom 13  
  W telewizorze obsługa głośności w słuchawkach jest niezależna od głośności głośników, chyba że masz stary telewizor. Po podłączeniu słuchawek w menu głośności pojawia opcja głośności.
  Takie możliwości posiada każdy każdy płaski telewizor można to sprawdzić podłączając do niego słuchawki.
 • Poziom 9  
  czyli mam rozumieć że zgodnie z tym co piszesz po podłączeniu słuchawek, np. poprzez bluetooth (jesli dany TV posiada bluetooth), dźwięk będę miał w głośnikach telewizora i w słuchawkach i będę mógł głośnością sterować zarówno pilotem jak i pokrętłem na słuchawkach ?
 • Poziom 40  
  To dotyczy wyjścia słuchawkowego przewodowego; na bluetooth to nie wiem (nie sprawdzałem) ale raczej to nie będzie tak działało. Tak zachowuje się TV Samsung model z 2012r..

  Głośniki a słuchawki maja dwie niezależne regulacje; na słuchawkach można ustawić poziom głośności np. 30 a na głośniki 70, ustawienia są zapamiętywane.

  Po włożeniu wtyku, głośniki się wyłączają. Nie mogą jednocześnie grać słuchawki i głośniki.