Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

- Express do kawy Saeco Vienna Superautomatica SUP 018 - słaba kawa

michał651 14 Mar 2017 20:04 1041 8
  • #1 14 Mar 2017 20:04
    michał651
    Poziom 8  

Witam forumowiczów.

Mam nietypowy problem z ww. ekspresem. Mimo, że urządzenie działa i nie pokazuje błędów kawa którą robi jest beznadziejna. Wymieniłem uszczelki bloku zaparzającego i dyszy (za blokiem). Mimo tego kawa jest wodnista. Próbowałem zmieniać ziarnistość kawy, bezskutecznie. Odpady w postaci pastylek są mało wilgotne i rozpadają się. Co może być przyczyną? Młynek jak dla mnie chodzi dość krótko. Niestety nie mam funkcji dozowania jak w saeco vienna plus. Może tutaj należy szukać?

Pozdrawiam
    michał651

• #2 14 Mar 2017 20:57
    nioop

Poziom 34  

W pierwszej kolejności proponuję sprawdzić stan zsypu kawy oraz samego młynka. Może poprzez znaczyły osąd z kawy spadła jego wydajność.

• #3 15 Mar 2017 19:49
    leotdipl
    Poziom 17  

michał651 napisał:
    Witam forumowiczów.

Mam nietypowy problem z ww. ekspresem. Mimo, że urządzenie działa i nie pokazuje błędów kawa którą robi jest beznadziejna....Młynek jak dla mnie chodzi dość krótko. Niestety nie mam funkcji dozowania jak w saeco vienna plus. Może tutaj należy szukać?

cześć,

jeśli takie masz podejrzenia (a raczej nie mylisz się!), to wyczyść młynek.
    Prawdopodobnie jest "zabity".

• #4 19 Mar 2017 12:02
    michał651
    Poziom 8  

Hej! Dzięki za odpowiedź. Zsyp wydaje się czysty a młynek jest nowy. Dodam że kawa po zrobieniu nie ma charakterystycznej "pianki". Może ciśnienie jest za niskie?

• Pomocny post
    #5 19 Mar 2017 13:40
    cafedomino
    Poziom 19  

W starych modelach Vienny które nie mają pokrętła regulacji ilości kawy w młynku można zwiększyć lub zmniejszyć ilość kawy ale trzeba zdjąć górną obudowe ekspresu. Na końcu wylotu młynka jest regulacja luzujesz dwie śrubki i przesuwasz dzwignię zwiększając lub zmniejszając komore kawy. Drugi sposób łatwiejszy ale nie zawsze skuteczny (można ułamać dzwignie jak za mocno jest dokręcona blokada od góry) jak otworzysz drzwiczki to tam gdzie wylatuje kawa do bloku a dokładnie przed nim we wnęce jest szczelina w kształcie banana , po środku niej jest poprzeczka którą przesuwasz albo w lewo (zmniejszasz ilość kawy) lub w prawo (więcej kawy) Wyreguluj ilość, ustaw odpowiednie stopień mielenia kawy tak aby ciasteczka które wpadają do pojemnika na fusy były zbite a nie rozpadające.

• #6 20 Mar 2017 22:02
    michał651
    Poziom 8  

Hej! Przestawiłem dźwignie maksymalnie w prawo (otworzyłem pokrywę). Rzeczywiście kawa jest teraz o niebo lepsza. A jaką wartość mielenia polecacie? Przy zeru (na pokrętle) kostka jest dość wodnista. Przestawiłem na szóstkę ale i tak pojawia się woda w kuwecie z odpadami. Pozdrawiam!

• #7 21 Mar 2017 09:21
    cafedomino
    Poziom 19  

Witam. Jeśli przestawiłeś na "0" i ciastka nadal wypadają nie zbite to przestawiając na "6" młynek będzie co raz grubiej mieli. Odkręć dwie śruby z pojemnika na kawę pokrętło ustaw np. na "10" wsyp kawę i w momencie jak młynek zacznie kręcić to zmniejsz stopień mielenia o 2 oczka w dół (zmniejszanie grubości mielenia kawy na drobniejszy dokonujemy tylko gdy silnik młynka pracuje) po zmniejszeniu rezultat jest widoczny po 3-4 kawie. Jak uzyskasz oczekiwany efekt odnośnie struktury i wyglądu 'ciasteczek" ustaw sobie pokrętło na "6" i poskręcaj pojemnik na kawę.

• #8 24 Mar 2017 20:23
    michał651
    Poziom 8  

Hej! Dzięki za odpowiedzi. Kawa wychodzi świetna. Mam ustawienie na zero (mielenie) + maksymalne wychylenie drążka dozowania kawy. Na dniach wstawię zdjęcie tej części (dla potomnych). Pozdrawiam!

• #9 25 Mar 2017 10:17
    cafedomino
    Poziom 19  

Witam. Cieszę się że pomogłem ale tak jak wcześniej wspomniałem odkręć pojemnik na kawę ziarnistą i samo pokrętło (bez ruszania i przestawiania żaren młynka) ustaw sobie na "7" tak dla poprawności serwisowej :D . Pozdrawiam.

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME