Witam jestem modelarzem rakietowym i cały czas zmagam sie z otwieranu spadochrony w rakiecie kiedy ona opada.Teraz odpalam przez ładunek miotającu jedank często sie zdarza żę ten ładunek albo przepali korpus rakiety albo raz mi sie zdarzyło żę po prostu wybuchł.Wiec postanowiłem żę będe otwierał spadochron mechanicznnie czyli przez serowo i sprężyne.Mam małe serwo które jest sterowane poprzez PWM czyli szerokością impulsu czyli im szerszy impuls tym serwo obraca sie o większy kąt.I chciałbym to tak zrobić że wyzwala sie impuls ciągły który wychyla serwo do maxymalnego położenia.Również chciałbym podłączyć przetwornik piezzo który pomógł by mi w zlokalizowaniu rakiety.Układ działa tak żę kostka raguje na zmiany pola magnetycznego ziemi gdy rakieta opada.DZiękuje za wszelką pomoc.