Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Silnik 2.2 dti auto z 2003 rok - auto szarpie na wolnych obrotach, kopci

czelo 14 Apr 2017 12:58 1647 7
Wago
    czelo
    Level 6  
    Witam mam problem ponieważ kupiłem aut około 5 dni temu, od wczoraj pojawiło mi się coś takiego, że w sumie na zimnym silniku, wolnych obrotach na postoju w aucie zaczęło mi szarpać silnikiem i w tym czasie jak występują te szarpnięcia z wydechu widzę gęstszy siwy dym. Co to może być. Czekam na odp i pozdrawiam
  • Wago
  • Wago
    czelo
    Level 6  
    Witam jest to opel signum 2003 r. Poj. 2.2dti 125 km, automat. Nie sa ciągle np rano odpalilem silnik chodził bez problemów, pojechałem jakieś 8 km auto stalo okolo 4 godz i właśnie wtedy przy odpaleniu pojawił sie taki problem w podobnej okoliczności juz drugi raz. Pozdrawiam
    czelo
    Level 6  
    bubu1769 wrote:

To nie jest skrzynia raczej jak to się działo auto było na biegu P zaraz po odpaleniu zaczął się tak jakby się dusić obroty skakały i wtedy z tłumika ten dym szedł. Dziś np. wsiadłem i nic takiego się nie działo, może to filtr paliwa zapchany trochę, bo jeszcze nie wymieniałem ani filtrów, ani olejów. Pozdr
    moto-kord
    Level 28  
    Podłącz autko pod urządzenie diagnostyczne może są jakieś błędy w sterowniku silnika.
    czelo
    Level 6  
    witam dalej mam ten problem, ale prawdopodobnie to któryś z wtrysków zaczyna szwankować, na razie nie robię, ponieważ dzieje się to czasem, zwłaszcza jak jest wilgotno. Możliwe też, że są to przewody elektryczne. Pozdrawiam