Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Audi 2.0TDI CR - Synchronizacja rozrządu

inhoss 15 Apr 2017 17:13 30258 7
    inhoss
    Level 10  
    Od dłuższego czasu nie mogę się uporać z dwoma błędami na silniku:

2 Faults Found:

4096 - Bank 1: CMP Sensor (G40) / Engine Speed Sensor (G28)
    P0016 00 [096] - Incorrect Correlation
    Intermittent - Not Confirmed - Tested Since Memory Clear

5120 - Oxygen (Lambda) Sensor B1 S1
    P2196 00 [237] - Signal too High (Rich)
    MIL ON - Confirmed - Tested Since Memory Clear

Wywala kontrolkę Check engine, skasuje błędy zrobię jakieś 500km i powracają. Rozrząd wymieniony w grudniu przez poprzedniego właściciela auta. Myślę że rozrząd jest źle ustawiony i wywala też błąd na lambda z info o za bogatej mieszance. Pojechałem do mechaniora, sprawdził rozrząd i powiedział że jest wszystko idealnie ustawione, mam dwumasę do wymiany bo trzęsie na postoju i powiedział że dwumasa zakłuca pracę rozrządu i stąd te błędy. Coś mi się nie chce w to wierzyć. Mam vcds 15.7, szukałem w blokach rozszerzonych info o synchro wałka, sterownik jest po komunikacji UDS i jest lipa, nikt na forum nie chciał mi powiedzieć gdzie szukać. Dzisiaj znalazłem kanał 191 z podpisem synchronous angle, jest tam wartość na biegu jałowym -3.58. Czy w tym miejscu jest podana synchronizacja rozrządu? Jaka wartość jest prawidłowa dla 2.0 CR? Wiem że w starszych modelach typu 1.9tdi powinno być 0.00, granica tolerancji jest od -3 do 3, tutaj nie wiem :( Miałem kiedyś 1.9tdi zdejmowałem osłonę i na wałku górnym ustawiałem synchro jak chciałem pod kompa, zazwyczaj na 0.00 i było ok, tutaj też tak mogę zrobić? (zdjąć obudowę i na wałku gónym delikatnie przesunąć na śrubach i sprawdzić jaka wartość jest w kanale 191, tylko jest wielka niewiadoma czy ptrzę w dobry kanał oraz jaka powinna być tam wartość dla idealnego ustawienia rozrządu).

Nagrałem też film jak wartości w tym kanale zmieniają się na obrotach silnika:
    [28-30.06.2022, targi] PowerUP EXPO 2022 - zasilanie w elektronice. Zarejestruj się za darmo
    inhoss
    Level 10  
    nikt nie pomoże i mi nie powie w jakiej pozycji pod jaką nazwą jest kąt synchronizacji wałka w pomiarach rozszerzonych?
    inhoss
    Level 10  
    szymitsu21 wrote:
    Z tego co się orientuję kanał 4 grupa 4ta.

To jest w starszych sterownikach, tu łączy się po uds i kanały są inaczej
  • Helpful post
    Rafik4
    Level 30  
    Rozrząd do poprawki, miałem to samo w 2.0 TDI CAHA, 20000km po wymianie w ASO. Ustawiłem rozrząd na blokadach dokładnie według elsy i jest ok, synchronizacja -1, błędu już nie ma. Błąd sondy to inna bajka, trzeba szukać.
    inhoss
    Level 10  
    Ok dzięki za info. Powiedz mi czy na kąt synchronizacji w dobrym bloku pomiarowym patrzę?

Dodano po 22 [minuty]:

Rafik4 wrote:
    Błąd sondy to inna bajka, trzeba szukać.

Czytałem o tym błędzie i pierwsze co trzeba sprawdzić to synchro wałka i mam nadzieję że jak rozrząd ustawię to zniknie ten błąd, jeśli nie to poszukiwanie dalej w układzie paliwowym bo może któryś wtrysk lać :-( lub pompa
    inhoss
    Level 10  
    Problem rozwiązany, poluzowałem śruby na górnym wałku i ustawiałem pod vcds w kanale 191 synchro i udało się ustawić na 0.30 (ciężko wycelować idealnie na 0.00) , zrobiłem z 10km i narazie brak błędów, zobaczymy po dłuższej trasie, silnik zaczął mniej trząść na biegu jałowym, ale dwumasa i tak do wymiany jest. Jeśli ktoś szuka synchronizacji wałka rozrządu w 2.0TDI CR na UDS to jest on pod pozycją synchronous angle. Filmik po ustawieniu wałka: