Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Ekspres Saeco Minuto HD8763/09 - panel z klawiaturą nie łączy

sirpipi 19 Apr 2017 14:09 1569 7
 • #1
  sirpipi
  Level 10  
  Witam.
  Mam problem z panelem z klawiaturą, otóż po przeprowadzeniu odkamieniania zaparował wyświetlacz i przestał poprawnie działać. Podświetlał jedynie na poszczególne kolory takie jak czerwony, zielony i żółty, ale bez konkretnej identyfikacji. Po zdemontowaniu i złożeniu wyświetlacz działa poprawnie, ale za to teraz jest problem z przyciskami. Nie reagują przy użyciu za pierwszym razem, nie raz trzeba mocno przyciskać i wówczas włącza się dany program. Podobnie jest z włącznikiem, mruga na czerwono, ale nie chce od razu ruszyć. Co może być powodem, jak ten problem rozwiązać. Dodam, że ponownie wyjąłem cały panel i przeczyściłem całą płytkę, ale to nadal nic nie pomogło.
  Proszę o pomoc za którą z góry dziękuje.
  [28-30.06.2022, targi] PowerUP EXPO 2022 - zasilanie w elektronice. Zarejestruj się za darmo
 • #2
  nioop

  Home appliances specialist
  W jaki sposób pan czyscill płytkę?
  Może trzeba poprawić luty
 • #3
  sirpipi
  Level 10  
  Witam. Patyczkiem, specjalnym płynem, chyba izopropanol czy coś takiego, to jest płyn do czyszczenia produktów optycznych, delikatnych. Płyn szybko odparowuje. To czyszczenie wykonałem po tym jak okazało się, że panel nie łączy. Dzisiaj robiłem kawkę i znowu po kilku próbach dopiero włączył się ekspres. Po lupą nie widać na płytce jakiś uszkodzeń, czy odlutowań.
 • #4
  sirpipi
  Level 10  
  Witam. Teraz zauważyłem, że trzeba dociskać dosyć mocno przyciski aby ekspres ruszył, tak jakby coś nie stykało. Przyciskam niekiedy aż płytka sterowania się ugina. Jak puszczę przycisk włączający to zamiera ekspres.
  Do wymiany jest właśnie ta płyta sterująca czy jednak może jakaś taśma uszkodzona (może ta czerwona która łączy panel sterowania z płytą główną?
 • #6
  sirpipi
  Level 10  
  A002 wrote:
  Witam czy udało się rozwiązać problem ? Pozdrawiam


  Witam. Niestety nie udało się, nadal mam problem z panelem, muszę po kilka razy naciskać aby w ogóle załapał, jakieś pomysły?
 • #7
  sirpipi
  Level 10  
  Witam. Czy panel sterowania wraz z wyświetlaczem z Minuto HD 8847 pasuje do HD 8763/09? Może ktoś ma spis modeli ekspresów, od których pasują te panele.
  Muszę w końcu wymienić całość bo na wyczucie wciskam komunikaty to wyświetlacz podświetla tylko kolorami bez komunikatów, do tego nadal przyciski nie reagują od razu (trzeba wciskać po kilka razy, mocno naciskać itp).