Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Berlingo 2.0 HDi 90KM System S - Ci¶nienie na szynie Common Rail

krzysm_83 22 Apr 2017 14:22 2682 11
    krzysm_83
    Level 6  
    Witam Wszystkich

Mam problem z z samochodem Citroen Berlingo 2.0 HDi 90KM DW10DT układ wtrysku Siemens otóż samochód po odpaleniu ma nierówne obroty biegu jałowego , jeżeli podniosę obroty do np 3000 i powoli zejde na wolne jest ok silnik pracuje równo przez ok 5 min po czym stopniowo zaczyna falować aż w końcu zga¶nie. po podł±czeniu testera ci¶nienie na szynie w trakcie ustabilizowanych obrotów wynosi 260 bar natomiast w momencie pojawiaj±cej sie anomali zaczyna oscylować w granicacho od 120 do 400 po czym gasnie. Układ paliwa wyczyszczony, przelewy ok, nowy filtr, regulator ci¶nienia podmieniony.Z góry dziekuje za pomoc
    krzysm_83
    Level 6  
    Jeżeli chodzi o wysterowanie regulatora to oscyluje w czasie jak wystepuje anomalia.Jednak nie wyreguluje ci¶nienia do prawidłowego stanu. Przelewy robione były w czasie w ktorym ''w miare dobrze pracuje''. Muszę wspomnieć ze wczesniej samochód wchodził w tryb awaryjny , po odpieciu czujnika temperatury zaczynał pracować prawidłowo. Jednak teraz już to nie pomaga i pojawił sie problem jak w temacie.
    krzysm_83
    Level 6  
    Ok przelewy zrobie jak sugerujesz,nadmienie zę korekcje wtryskiwaczy nie odbiegaja od normy. Jeżeli chodzi o EGR odpi±łem i nie zauważylem zmian. Samochód odpala jednak czasami trzeba delikatnie nacisn±ć pedał gazu. Podczas odpalania ci¶nienie na szynie wzrasta w normalnym tempie ,nie zauważyłem również żeby dymił na czarno lub niebiesko.
  • Helpful post
    szymitsu21
    Moderator of Cars
    Moim zdaniem problem w regulatorze ci¶nienia paliwa, podrzuciłe¶ inny ale nie nowy?
    Widać jak ci¶nienie skacze i to bardzo. A oczywi¶cie za ci¶nienie odpowiedzialny jest regler.
    A je¶li nie regler zostaje pompa.
  • Helpful post
    kortyleski
    Level 43  
    Może też czujnik ci¶nienia lub jego instalacja szaleć. Też będ± takie jaja bo sterownik będzie próbował ustawić ci¶nienie do nieprawdziwych odczytów.
    krzysm_83
    Level 6  
    Sprawa z czujnikiem wyglada w ten sposób że został wymieniony na nowy , natomiast regulator ci¶nienia podmieniany był na nowy orginalny. W pompie Siemensa wystepuje jeszcze regulator wydatku zawór niskiego ci¶nienia ale niestety nie jest dostępny. tak sie zastanawiam czy miałby on wpływ na taka pracę silnika.
    kortyleski
    Level 43  
    Instalacja sprawdzona?
    krzysm_83
    Level 6  
    posprawdzam instalacje, zastanawiam sie jak sprawdzic poprawno¶ć działania tego regulatora wydatku VCV lub ewentualnie w jakim zakresie powinien pracować na wolnych obrotach.

Dodano po 7 [godziny] 33 [minuty]:

Panowie istalacja sprawdzona wszystko ok. Jeszcze raz dla pewno¶ci wykręciłem regulator ci¶nienia i regulator wydatku aktywowałem na zewn±trz - napięcie dochodzi obydwa zawory aktywuj± sie.