Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Relpol przekaźniki
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

[Solved] Berlingo 2.0 hdi 2003 rok - Berlingo 2.0 hdi nie odpala błąd z wtryskiwaczami

Hozar 13 Jan 2019 21:32 1425 3
    Hozar
    Level 10  
    Witam
    Mam problem z berlingo 2.0 hdi 2003r. Auto dziś nie odpaliło zostało zdiagnozowane usterką wtryskiwaczy.
    System wtryskowy Siemens.
    Auto kreci i nie chce zapalić Cisnienie na pompie jest od 230 do 320bar przy kreceniu.
    Na samostarcie silnik zapala i działa do momentu odstawienia.
    A gruszka przy filtrze robi się pusta tak jakby paliwo się cofało.
    Wywala błąd sterowania systemem wtryskowym.
    Mam wrażenie jakby paliwo nie dochodziło do wtrysków.

Ktoś może coś poradzić?
    Ethernet jednoparowy (SPE) - rozwiązania w przemyśle. Szkolenie 29.09.2021r. g. 11.00 Zarejestruj się za darmo
  • Relpol przekaźniki
    judi
    Level 14  
    Dobry. Potrzeba więcej informacji. Jeżeli siemens to piezoelektryki. Powinien odpalić po odłączeniu uszkodzonego wtryskiwacza(uszkodzony stos). Podaj kody usterek. Sprawdź instalację elek. wtryski-ecu silnika.
  • Relpol przekaźniki
    Hozar
    Level 10  
    No więc dziś auto ożyło i zapaliło normalnie. Nie mam juz pojęcia co mu dolega, przeczyściłem jednak czujnik wału który był uwalony od jakiejś sadzy i smaru. I dotarłem jeszcze do skrzynki bezpieczników która znajduje się pod BSI i pod obudową filtra powietrza. Tam znalazłem spalony jeden pomarańczowy bezpiecznik Maxi 40a plus spalony przekaźnik G.CARTIER 12V-35A-03531 a nie mogę się doszukać na necie od czego one są? Czy mogą mieć coś wspólnego z tym że samochód nie odpalał?

#edit

Dobra już mam przekaźniki są od wentylatorów. Ale dalej nie mam pojęcia dlaczego auto wczoraj za cholere nie chciało odpalić a dzis gdyby nigdy nic zapaliło do strzału.
    Hozar
    Level 10  
    @edit

Udało się ogarnąć temat, u mnie winowajcą był czujnik położenia wału. Po wymianie problem ustąpił.