Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

[Volvo V70, 97, 2.4 benzyna] Sprężarka klimatyzacji bez czujnika

23 Apr 2017 11:11 1542 8
  • Level 4  
    Z uwagi na nieszczelność sprężarki zakupiłem sprężarkę po regeneracji. Po podaniu numerów starej sprężarki dostałem kurierem zregenerowaną. Problem w tym, że przy montażu okazało się, że w regenerowanej brak jest pewnego elementu - czujnika? Element ten zaznaczyłem na zdjęciu czerwonym kółkiem. Cała obudowa jest identyczna, w nowej sprężarce nie ma miejsca aby wkręcić ten czujnik (brak otworu). Z uwagi na ten fakt nieco inaczej wygląda podłączenie przewodów . W starej przewód idący z czujnika (niebieska 1) łączy się z wtyczką (niebieska 2) która łączy się z czarnym kwadratem (niebieska 3). Natomiast w nowej sprężarce wtyczka (żółta 1) łączy się z czarnym kwadratem (żółta 2).

Czy waszym zdaniem ta nowa sprężarka będzie działać poprawnie? Za co odpowiada ten czujnik (czerwone kółko)? Nie wiem czy zwracać sprężarkę czy próbować ją montować
    [Volvo V70, 97, 2.4 benzyna] Sprężarka klimatyzacji bez czujnika
  • Helpful post
    Level 19  
    to jest wyłącznik termiczny nowa pompa będzie działać
  • Level 4  
    Dzięki za pomoc, czyli ten czujnik odpowiada za to, że poniżej danej temperatury sprężarka się nie uruchomi? Czy jego zadanie jest inne?

Poniżej sfotografowałem czujnik i faktycznie jest to czujnik termiczny [Volvo V70, 97, 2.4 benzyna] Sprężarka klimatyzacji bez czujnika
  • Level 19  
    nie rozłączy sprężarkę gdy będzie miała zadurzą temperaturę jest to zabezpieczenie przed przegrzaniem
  • Level 4  
    Czyli ogólnie rzec mówiąc nie mogę bez tego czujnika jeździć na klimie? A czy możliwe jest że ta nowa regenerowana ma taki czujnik wewnątrz i jest niewidoczny na zewnątrz?
  • Helpful post
    Level 19  
    możesz jeździć to jest dodatkowe zabezpieczenie ta regenerowana nie ma przymocuj na cieszą rurkę opaska ten czujnik tak żeby część metalowa dobrze dotykała rurki
  • Level 4  
    Tzn. mam przymocować końcówkę gwintowaną czujnika do obudowy sprężarki aby jej dotykała? Pytam bo nie wiem czy dobrze zrozumiałem, a jeżeli tak to i tak przewody czujnika nie mam pod co podłączyć
  • Helpful post
    Level 19  
    do rurki gdzie jest czerwona zaślepka na nowej pompie a przewody szeregowo