Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Junkers WRP11 B23 regulacja wydatku gazu

24 Kwi 2017 13:16 6894 3
  • Poziom 9  
    Witam
    Mam takie krótkie pytanko na które na razie nie znalazłem odpowiedzi.
    Czyściłem już kilka razy wężownicę z sadzy bo woda nie nagrzewa się jak należy.
    Chciałem wyregulować wydatek gazu, i potwierdzić czy to jest ta śrubka odpowiedzialna za regulacje wydatku.

Czy regulacja to właśnie tam gdzie plomba ?
    Jeżeli tak to czy wkręcanie to regulacja na ograniczenie a wykręcanie na zwiększenie wydatku, bo czasem jest odwrotnie :)
    Mierzyłem przepływ i wyszedł mi 42 l/min w tych piecykach powinno być 38,5l/min przy odstępstwie 10% już się podobno reguluje.
    A teraz najważniejsze pytanko, przekręciłem śrubkę wkręcając ją o 7/8 obrotu i z 42l/min zrobiło się 40l/min czy dalej kręcić czy zostawić to już w spokoju? Wynikało by z tego że musiałbym jeszcze przekręcić z 6/8 obrotu żeby uzyskać 38,5l/min. Wiem że należy wyregulować w zależności do ciśnienia na króćcu ale nie mam możliwości sprawdzenia tego ciśnienia.
    Zwiększyłem też w dźwiach otwory na 250 cm2 w sumie, żeby zwiększyć dopływ powietrza... Co jest ewidentnie odczuwalne.

ps. zauważyłem jeszcze że mam w środkowych palnikach żółty ogień nie jest niebieski i jest taki zbity co jest tego powodem ?

pozdrawiam
    Sebek
  • Pomocny post
    Poziom 35  
    Wkręcenie śruby to zmniejszenie przepływu gazu. To powinien jednak regulować SERWIS, a zwłaszcza nie powinno się często kręcić, gdyż może się wytrzeć oring i wtedy ... będzie się ulatniał gaz. Taką regulację - jeśli potrzeba - powinno się przeprowadzać RAZ (po zainstalowaniu piecyka).
  • Pomocny post
    Specjalista - systemy grzewcze
    Żółty płomień na palniku spowodowany jest brakiem powietrza w trakcie spalania gazu. Trzeba bardzo dokładnie wyczyścić palnik z kurzu . Szczególnie w miejscach wlotu dysz do inżektorów. Sprężone powietrze lub po rozkręceniu silny strumień wody. Przegląd termy naprawdę nie jest drogi a serwisant w jego trakcie wszystko to zrobi.
  • Poziom 9  
    Witam
    Dzięki za informację...
    O ringiem się nie przejmujmy zawsze można go wymienić ;) Można to zabełtać pianą do golenia albo szarym mydłem i zobaczyć czy coś uchodzi.
    Co do płomienia już zrobiłem jest niski i niebieski, wyczyściłem palniki pędzlem, rozebrałem, przepłukałem czerwonym domestosem z wodą i przedmuchałem je powietrzem, wysuszyłem suszarką.
    Wyglądają tak:

Junkers WRP11 B23 regulacja wydatku gazu Junkers WRP11 B23 regulacja wydatku gazu

Sprawdzałem 3x wydatek mam dokładnie 38,5l/min, czyli gites i jestem heapy.
    Wszystko co chciałem zrobiłem, serdeczne Bóg zapłać dobrzy ludzie...

pozdrawiam
    Sebek