Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Lodówka Samsung RL55YTEBG - wyłącza się całkowicie po otwarciu drzwi

PawelStepin 29 Kwi 2017 09:27 1443 6
  • #1 29 Kwi 2017 09:27
    PawelStepin
    Poziom 2  

Witam, mam problem z wyłączającą się lodówką Samsung RL55YTEBG. Od kilku dni, po otwarciu drzwi, podczas pracy agregatu lodówka całkowicie się wyłącza - przestaje pracować agregat, wyłącza się wyświetlacz, oświetlenie wewnętrzne - po prostu nic! Początkowo odłączałem ją od napięcia i po kilku minutach włączałem - lodówka startowała. Później przestałem wyciągać wtyczkę - lodówka po kilku minutach znów się włączała. W końcu zaczęła się sama wyłączać, nawet bez otwierania drzwi, ale zawsze w momencie, gdy pracuje agregat.

Przyjechał serwisant, zdemontował trzy płytki z górnej części i zabrał je do sprawdzenia, ponieważ stawiał na uszkodzenie któregoś modułu. Niestety, wrócił z informacją, że moduły wyglądają na sprawne (sprawdzał je jakiś elektronik z Whirpoola). Agregat też wygląda na sprawny, wiązki przewodów "przedzwonił", bo podejrzenie padło wstępnie na przerwę na którymś z przewodów biegnących do panela z wyświetlaczem - są ok. Przypuszczam, że lada moment skończą się pomysły.

Jak dla mnie, laika, coś obciąża moduł zasilający, który być może ma jakieś zabezpieczenie i dlatego lodówka zupełnie się wyłącza. Czy dysponuje ktoś schematami do tego modelu, a może ma jakieś sugestie? Mam u siebie w firmie elektronika, złotą rączkę, który ratuje, często bardzo specjalistyczne urządzenia, ale bez schematów, powiedział, że będzie trudno... Lodówka ma już trzy lata i jak dotąd wszystko było ok i szczerze mówiąc nie uśmiecha mi się zakup nowej.
    Liczę na pomoc!

0 6
  • #2 29 Kwi 2017 10:23
    inspector_electro
    Poziom 22  

Ile lat ma lodówka?

0
  • #3 29 Kwi 2017 12:18
    PawelStepin
    Poziom 2  

Dokładnie to 3,5 roku...

0
  • #4 29 Kwi 2017 12:21
    inspector_electro
    Poziom 22  

W zasilaczu modułów jest przetwornica coś jak LNK304 lub inny. Obstawiam zasilanie modułów. Jeśli masz możliwość, dobrze by było abyś pokazał fotki modułów.

0
  • #5 29 Kwi 2017 12:23
    PawelStepin
    Poziom 2  

Wieczorem będę w domu to cyknę fotki - chodzi o PCB, które znajdują się na górze lodówki?

0
  • #6 29 Kwi 2017 12:25
    inspector_electro
    Poziom 22  

Tak. Dokładnie.

0
  • #7 29 Kwi 2017 22:00
    PawelStepin
    Poziom 2  

Ok, wieczorem dołączę fotografie... Póki co, wielkie dzięki za już :) Zrobiłem fotki płytek.
    Lodówka Samsung RL55YTEBG - wyłącza się całkowicie po otwarciu drzwi Lodówka Samsung RL55YTEBG - wyłącza się całkowicie po otwarciu drzwi Lodówka Samsung RL55YTEBG - wyłącza się całkowicie po otwarciu drzwi

2