Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Lodówka Samsung RL55YTEBG - wyłącza się całkowicie po otwarciu drzwi

29 Kwi 2017 09:27 2280 11
 • Poziom 2  
  Witam, mam problem z wyłączającą się lodówką Samsung RL55YTEBG. Od kilku dni, po otwarciu drzwi, podczas pracy agregatu lodówka całkowicie się wyłącza - przestaje pracować agregat, wyłącza się wyświetlacz, oświetlenie wewnętrzne - po prostu nic! Początkowo odłączałem ją od napięcia i po kilku minutach włączałem - lodówka startowała. Później przestałem wyciągać wtyczkę - lodówka po kilku minutach znów się włączała. W końcu zaczęła się sama wyłączać, nawet bez otwierania drzwi, ale zawsze w momencie, gdy pracuje agregat.

  Przyjechał serwisant, zdemontował trzy płytki z górnej części i zabrał je do sprawdzenia, ponieważ stawiał na uszkodzenie któregoś modułu. Niestety, wrócił z informacją, że moduły wyglądają na sprawne (sprawdzał je jakiś elektronik z Whirpoola). Agregat też wygląda na sprawny, wiązki przewodów "przedzwonił", bo podejrzenie padło wstępnie na przerwę na którymś z przewodów biegnących do panela z wyświetlaczem - są ok. Przypuszczam, że lada moment skończą się pomysły.

  Jak dla mnie, laika, coś obciąża moduł zasilający, który być może ma jakieś zabezpieczenie i dlatego lodówka zupełnie się wyłącza. Czy dysponuje ktoś schematami do tego modelu, a może ma jakieś sugestie? Mam u siebie w firmie elektronika, złotą rączkę, który ratuje, często bardzo specjalistyczne urządzenia, ale bez schematów, powiedział, że będzie trudno... Lodówka ma już trzy lata i jak dotąd wszystko było ok i szczerze mówiąc nie uśmiecha mi się zakup nowej.
  Liczę na pomoc!
  Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
 • Poziom 22  
  Ile lat ma lodówka?
 • Poziom 2  
  Dokładnie to 3,5 roku...
 • Poziom 22  
  W zasilaczu modułów jest przetwornica coś jak LNK304 lub inny. Obstawiam zasilanie modułów. Jeśli masz możliwość, dobrze by było abyś pokazał fotki modułów.
 • Poziom 2  
  Wieczorem będę w domu to cyknę fotki - chodzi o PCB, które znajdują się na górze lodówki?
 • Poziom 22  
  Tak. Dokładnie.
 • Poziom 2  
  Ok, wieczorem dołączę fotografie... Póki co, wielkie dzięki za już :) Zrobiłem fotki płytek.
  Lodówka Samsung RL55YTEBG - wyłącza się całkowicie po otwarciu drzwi Lodówka Samsung RL55YTEBG - wyłącza się całkowicie po otwarciu drzwi Lodówka Samsung RL55YTEBG - wyłącza się całkowicie po otwarciu drzwi
 • Poziom 9  
  U mnie właśnie w nocy przestała działać , prawdopodobnie jakaś elektronika bo nie działa oświetlenia , sterowanie i nie słychać prac .
 • Poziom 22  
  Macie jakieś pojęcie o elektronice?
 • Poziom 9  
  Zatem co trzeba sprawdzić? Widzę bezpiecznik.
  Lodówka Samsung RL55YTEBG - wyłącza się całkowicie po otwarciu drzwi Lodówka Samsung RL55YTEBG - wyłącza się całkowicie po otwarciu drzwi
 • Specjalista AGD
  Wiązka drzwi do przejrzenia. Pozdrawiam
 • Poziom 22  
  To nie jest bezpiecznik, ale tzw. iskiernik-iskrownik. Tak jak napisał mój przedmówca. W drzwiach tak jak w samochodzie jest wiązka kabli (między drzwiami, a korpusem lodówki). Trzeba zobaczyć czy nie są przerwane.