Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Renault premium tacho radio licznik

Danielkop3c 06 Maj 2017 21:42 768 5
  • #1 06 Maj 2017 21:42
    Danielkop3c
    Poziom 2  

Witam mam trzy dość poważne problemy, rozchodzi się o to, że mam samochód renault premium dxi 460 euro 5 2012r. Pierwszy problem dotyczy tachografu, przy wyłączonym lub wyłącznym silniku (samochód stoi), A tachograf nalicza prędkość, przerywa pauzę i wyskakuje błąd przekroczenie prędkości 30. Drugi problem jest z radiem, znajduje się w nim płyta cd i nie może jej ,,wypluć", raz stacje działają raz nie, podobnie jest z bluetooth raz się połączy, a innym razem nic oraz są dwa sprawne głośniki a tylko lewy działa... A ż licznikiem dzieje się taka rzecz, że prędkościomierz sam nalicza kilometry (tak jak tacho) oraz ,,wariuje" tzn. Włączają się kierunki, których nie można wyłączyć. I to tak przez pewnien czas. Kody błędów wyskakują mid 216 psid 14 fmi 4.

0 5
  • #2 07 Maj 2017 04:18
    Hektar Zahler
    Poziom 30  

Widzę, że to jeszcze nie wszystko będzie i bez odpowiedniego człowieka co to ogarnie nie ma szans na długoterminowe bezbłędne działanie.

Klasyczny defekt 200 - napisz skąd jesteś to podstawa przy tej usterce !!

ps.
    Przenieście do ciężarowe.

2
  • #3 07 Maj 2017 05:55
    Danielkop3c
    Poziom 2  

Województwo podlaskie okolice Łomży, już przeniosłem. A możesz trochę nakreślić ten problem? Robi się gdzieś zwarcie czy coś innego ?

0
  • #4 07 Maj 2017 06:09
    Hektar Zahler
    Poziom 30  

Tutaj co nieco spojrzenia na ten defekt - Link
    Wstępnie mierzy się miernikiem skrętkę CAN i to sobie zrobisz we własnym zakresie - błąd kierunkowskazu sugeruje zwarcie.

Dobrze by było wiedzieć od kiedy z tym jeździsz i w ogóle co było robione żeby nie jechać do tego wozu w ciemno.
    Posprawdzać co jeszcze, np. głośniczek w zegarach imitujący dźwięki nie działa poprawnie.
    Ja mam za daleko (lubelskie).

0
  • #5 07 Maj 2017 06:46
    Danielkop3c
    Poziom 2  

Zgadza się jednego kierunku w stopnicy z prawej strony nie ma, i może powodować zwarcie. Auto mam od niedawna, stało około roku Na parkingu. Nic w nim nie robiłem, jedynie dwa dni temu legalizację tachografu przy której nie było żadnego problemu. Dzięki w zegarach działa poprawnie przy lewym kierunku natomiast przy prawym zanika bądź jest nieregularny. Robisz takiego typu rzeczy? Jak tak to może podaj nr tel. To telefonicznie łatwiej rozmawiać.

0
  • #6 07 Maj 2017 07:16
    Hektar Zahler
    Poziom 30  

Jak tak, to zasadniczej przyczyny trzeba upatrywać w bardzo długim przestoju patrząc na to jak na ciężarówkę.
    W takim razie PSID 14 jest nie istotny, jednak problem z CAN należy usunąć czym prędzej.
    Samoistne wzbudzanie kierunków - to jest to.

Czy robię... znam dobrze, robiłem.
    Jest nieciekawie.
    Ma to charakter (jak widzisz po sobie) niestały i trzeba być na stówę pewny co do tego.
    Przyczyn co najmniej dziesieć całkowicie niezależnych od siebie.
    Trudno w to uwierzyć, ale tak właśnie jest.
    (uroki Reno, uroki CAN)
    Wielu ludzi popełnia ten błąd uważa, że poradziło sobie.
    Do czasu aż powróci.

Realny defekt z ok. Bełżyc (tego akurat robiłem, ale ktoś pousuwał co było) - Link

Tel. masz na PW a tam parę wskazówek.

0
  Szukaj w 5mln produktów