Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Laguna I - Wysokie spalanie i falowanie na zimnym silniku

09 Maj 2017 17:42 1254 1
  • Poziom 1  
    Mam Lagune I 2.0 8v 113 km benzyna/gaz w automacie. Od jakiegoś dłuższego czasu (od połowy listopada bodajże) zaczęła dużo palić ok. 14l gazu na 100 km gdy wcześniej dla mojego ojca paliła 9-10. Na początku się nie przejmowałem bo jeździłem adekwatnie do takiego spalania ale okres młodocianego upalania mam już raczej za sobą a spalanie pozostało takie same. Plus do tego doszło szarpanie na zimnym silniku gdy np dojeżdżam do skrzyżowania, falowanie obrotów z 900 spada na 700-600, a potem z powrotem 900 też na zimnym silniku i tak w kółko przez paranascie sekund. Czasami też mi gaśnie gdy zmienię bieg na R lub na D również na zimnym. Wszystkie te trzy problemy znikaja gdy silnik się nagrzeje. Byłem z tym u mechanika i to nie jednego. Był podpinany do trzech komputerów i nic żaden nie wykrył. Był czyszczony układ paliwowy i to zlikwidowalo szarapnie i falowanie na trzy dni. Jeden mechanik polecił wymianę cewki zapłonowej, drugi regulację zaworów a trzeci powiedział że sonda padnieta ale to na pewno nie bo tak jak pisałem podpinany pod komputer był i nic nie wykryło. Do tego zaczęło śmierdzić w nim i wkoło niego benzyną przy postojach nawet jak jadę na gazie cały czas ale nie widać nigdzie żadnego wycieku. Czy możliwe że to cewka? Z tego co czytałem cewka ma takie objawy ale na rozgrzanym silniku. Szarpanie może być spowodowane tym że trzeba ustawić zawory ale czy to zlikwiduje też duże spalanie?
  • Poziom 43  
    Zacznij od luzu zaworowego, jak go ustawisz to silnik zacznie się żwawiej zachowywać, Ty zaczniesz go mniej deptać a to poskutkuje zmniejszonym apetytem na paliwo. Luz na gwizdkach to podstawa w tym silniku ale jest kłopotliwy w regulacji.