Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Filtr oleju silnikowego jako filtr hydrauliki siłowej

14 Maj 2017 21:55 1764 15
  • Poziom 12  
    Witam. Czy zwykły filtr oleju silnikowego można założyć do filtrowania oleju w układzie hydrauliki siłowej?

Producent pompy pisze o filtrowaniu co najmniej 25µm.
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • Poziom 1  
  • Poziom 1  
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 12  
    elejan napisał:
    Uchyl rąbka tajemnicy jaka wydajność tego agregatu hydraulicznego, bo ten potwór to może 20l/min.
    Masz jakąś gotową podstawę pod filtr ?

Wydajność około 60L/min. Podstawę filtra właśnie mam i pasujące flity silnikowe też się poniewierają po garażu.Ale skoro piszecie że trzeba dedykowany filrt do hydrauliki to nie będę kombinował z silnikowym.
  • Poziom 12  
    na powrocie
  • Poziom 12  
    U mnie taki patent śmiga od kilkunastu lat.
    Agregat made in USA - filtry były drogie i trzeba je było ściągać za oceanu ( dziś dostępność bezproblemowa )
    Filtr założony na powrocie od C 330
    Tak więc na upartego da radę , tylko po co ? . Jak pisali poprzednicy, istnieją dedykowane filtry do hydrauliki siłowej, w bardzo przystępnych cenach, i masz spokojną głowę że jest to zrobione zgodnie ze sztuką.
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 21  
    60l/min to ja mam dwa duże filtry połączone równolegle. Jak założyłem tańszy zamiennik niby też hydrauliczny to w zimie zaświecała mi się kontrolka zanieczyszczenia filtra.

W Chełmie http://syntec.com.pl/ coś ci dobiorą
  • Poziom 25  
    elejan napisał:
    sewo.k napisał:
    na wyjściu z pompy
    OP525 przy 15 barach pękł. Przy typowych 16MPa przestał by istnieć przy pierwszym otwarciu zaworu przelewowego...

los_sombreros napisał:
    Podstawę filtra właśnie mam i pasujące flity silnikowe
    Jaki gwint, albo jakie filtry stosowałeś dotychczas, typ. Można będzie dodać typowy hydrauliczny, pasujący do podstawy.

Są filtry które montuje się na wyjściu z pompy przystosowane do ciśnienia kilkuset bar ale ich cena wyrywa z butów.
    Dla tego pytałem gdzie ma zamontowany.
    Filtry montowane na powrotach są tanie szkoda kombinować.
  • Poziom 12  
    Dziś kupiłem filtr dedykowany do hydrauliki . Sprzedawca dobierając filtr najpierw przyniósł jakiś Filtron OP 592 - dość duży bo ponad 20cm wysokości. Ale gdy usłyszał że musi być koniecznie do hydrauliki siłowej popatrzył się jakoś dziwnie i przyniósł taki niemal z połowę mniejszy i 2Xdroższy uprzedzając mnie że do hydrauliki będzie sporo droższy. No cóż, 75 zł nie majątek - wziąłem go. Firletek niby na 80l przepływu, a jakiś taki niepozorny.

Zastanawia mnie z czysto technicznego punktu widzenia czy tamten filtr byłby aż taki zły do tego filtrowania na powrocie. Przecież tu nie ma ciśnienia, a powierzchnia futrująca z racji gabarytów całej puszki na pewno sporo większa. Jeśli chodzi o dokładność filtrowania to sprawdziłem- producencki filtrów samochodowych deklarują dokładność filtrowania ok 10-25um czyli już z wystarczająco dokładne.
    Więc dalej nie bardzo wiem czemu nie powinno się tego dawać do hydrauliki (przynajmniej w gałęziach gdzie nie ma dużych ciśnień) i skąd takie różnice w cenach.
    A filtr hydrauliczny o podobnej wielkości do tego dużego OP 592, który oglądałem byłby już kilkukrotnie od niego droższy.
  • Poziom 32  
    Witam, najcześciej stosuje sie dwa filtry na zasilaniu pompy filtr siatkowy który zapobiega zassaniu smieci ze zbiornika ma 10-25um drugi na powrocie z rozdzielacza,moze być na w zbiorniku lub na zewnatrz ,bardzo rzadko stosuje sie filtry pełnego przepływu i pełnego cisnienia na wyjsciu z pompy ,to tyle praktycznej teorii a jak nie tajemnica to gdzie to ma pracować? filtry silnikowe maja zawór utrzymujacy szczątkowe ciśnienie więc średnio się nadają.
  • Poziom 12  
    los_sombreros napisał:
    Więc dalej nie bardzo wiem czemu nie powinno się tego dawać do hydrauliki (przynajmniej w gałęziach gdzie nie ma dużych ciśnień)

Może różnica w budowie wewnętrznej, lub materiału filtrującego? A może jest to to samo, tylko inaczej się nazywa? Trzeba by rozciąć oba i porównać. ( oczywiście mowa o filtrach puszkowych )

los_sombreros napisał:
    i skąd takie różnice w cenach

Ekonomia. Ile filtrów samochodowych jest sprzedawanych codziennie, a ile hydraulicznych? Producent czuje kasę :D . Coś jak z olejem do silnika i skrzyni biegów.