Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Epson P50 - Zanika czarny kolor podczas druku

16 Maj 2017 22:11 2412 8
  • Poziom 10  
    2 letni Epson P50, CISS tusze nie oryginalne.
    Od jakiegoś czasu występuje problem z drukiem czarnego. W trakcie druku zaczyna lawinowo przybywać białych miejsc. Objaw dokładnie taki jak przy zatkanej głowicy. Po programowym czyszczeniu dysz, ich test wypada na 100%. Potem wystarczy kilka kartek druku i czarny stopniowo zanika - aż do zera. Ponowne czyszczenie i działa przez chwilkę.
    Czyściłem głowicę na przeróżne sposoby, ale wydaje się, że jeśli po "programowym czyszczeniu" działa ok, to nie problem głowicy. Jakby głowica nie pobierała tuszu. Wymieniłem CISS na inny z innym tuszem, nie pomogło. Nie znalazłem podobnego wątku, więc pozwoliłem sobie na popełnienie tematu.
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 10  
    Też mi się wydaje, że problem z podawaniem tuszu. Niestety po 8 godzinach bezczynności drukarka nadal nie chce pokazać czarnego na wydruku. Dopiero po czyszczeniu programowym działa jak nowa - ale tylko na kilka stron. Coś mnie trafia powoli. Załączam plik poglądowy, zdjęcia jak wygląda sytuacja.
    Drukarka ma przebieg 12 tys stron.
  • Poziom 10  
    Wyjąłem głowicę z drukarki. Dokładne czyszczenie preparatem, strzykawka z wężykiem w kanał czarnego, głowica tryska równym strumieniem, strużka na całej szerokości głowicy. Na wszelki wypadek przemyłem kanały dla pozostałych kolorów, efekt taki sam jak dla czarnego - mgiełka na całej szerokości głowicy. Wniosek - głowica drożna. Rozebrałem także sam moduł głowicy, sprawdziłem uszczelkę gumową itp. Wszystko złożyłem w nadziei, że będzie dobrze. Niestety efekt jest taki sam, kolor czarny zanika w trakcie druku. Zastanawiam się, czy wymiana głowicy na nową rozwiąże sprawę. Jakieś pomysły?
  • Poziom 21  
    Prawdopodobnie uszkodził się w CISS'ie czarny pojemnik, przed wymianą głowicy spróbuj wymienić pojemnik- zamontować zamienniki lub wieczne tusze. Jeśli to nie pomoże to uszkodzona głowica.
  • Poziom 10  
    CISS wymieniałem na nowy z nowymi pojemnikami, pisałem o tym w pierwszym poście.
  • Poziom 21  
    Przepraszam jakoś mi to umknęło. Czyli to prawdopodobnie głowica, ale nowa lub sprawna głowica przewyższy wartość drukarki, która ma już dosyć spory przebieg. Jeśli chcesz mieć 100% pewności, że to głowica musiałbyś sprawdzić na pojedynczych wkładach jednak to też koszty jeśli takich nie posiadasz.
  • Poziom 15  
    może się układ zapowietrza.
  • Poziom 9  
    niestety ale głowica do wymiany. coraz częstszy przypadek- awaria piezzo