Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Scania 4 - Ubytek powietrza

maxtor1234 21 Maj 2017 21:43 1008 7
  • #1 21 Maj 2017 21:43
    maxtor1234
    Poziom 12  

Witajcie mam problem ostatnio gdy jechałem na pełno po odpuszczeniu gazu zaczęło uciekać powietrze na wskaźnikach schodziło odrazu do 6 bar ,gdy samochód stoi w miejscu nic nigdzie nie syczy A gdy jedzie z prędkością około 30km/h i sie odpuści gazu odrazu syczy.
    Gdy silnik wyłączony nigdzie nic nie słychać.
    Raz się robiło jak sprzęgło sie nacisło Ale siłownik sprzęgła sprawdzony jest ok.
    Gdy samochód jest pusty nie słychać nic to chyba ubytku nie ma.
    Dodam że syczy gdzieś od strony kierowcy a gdzie to nie wiem bo sprawdzić nie mogę.

0 7
  • #3 21 Maj 2017 22:23
    klika60
    Poziom 15  

Sprawdź instalację pneumatyczną na hamulec wydechowy prawdopodobnie tam coś jest nie tak

0
  • #4 21 Maj 2017 22:43
    maxtor1234
    Poziom 12  

@marianm68 sprężarka jest dobra bo odrazu dobija a ubytek mocno słychać tylko nie wiem gdzie .
    Sprawdzę jutro gdzieś obok tego słownika wydechowego Ale raczej to nie to bo nigdy nie używam.

0
  • #5 21 Maj 2017 23:03
    saron22
    Specjalista - Samochody Ciężarowe

maxtor1234 napisał:
    Dodam że syczy gdzieś od strony kierowcy a gdzie to nie wiem bo sprawdzić nie mogę.

Powiem szczerze: za to zdanie ten post powinien już dawno polecieć do kosza... Co to znaczy, że nie możesz sprawdzić?? Podnieś kabinę, odpal auto i szukaj ubytków powietrza oragnoleptycznie. Od sprężarki poprzez "pecionkę", chłodnicę powietrza, osuszacz, zawór zabezpieczający i reszta układu. Zwróć szczególną uwagę na siłownik od hamulca górskiego oraz przewód idący do niego.

0
  • #6 22 Maj 2017 06:11
    BanTir
    Poziom 15  

Jeśli nie słyszysz na postoju to ja stawiam siłowniki hamulcowe. Spuść ręczny i wtedy słuchaj.

0
  • #7 22 Maj 2017 23:57
    Cobrat
    Poziom 21  

Pewnie autorowi podstawą osuszacza "wali", no ale przecież za niego przez internet tego nie sprawdzimy ;)

0
  • #8 25 Maj 2017 09:23
    maxtor1234
    Poziom 12  

Z podstawy osuszacza na postoju lekko syczy
    siłownik od górskiego jest ok
    Wtedy gdy jechałem mocno zaczeło syczec po odpuszczeniu gazu teraz sie to przestało robić wiec może zawór się zacinał albo coś i z tego syczało?>

0