Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Acer Aspire V - 573G - Błędy po aktualizacji Windows 10 Creators

Evaca90 26 Maj 2017 13:34 294 3
  • #1 26 Maj 2017 13:34
    Evaca90
    Poziom 2  

Witam,
    Jeden problem rozwiązany a już pojawia się drugi. Jakieś dwa tygodnie po zainstalowaniu aktualizacji Windows 10 Creators nie mogłam zalogować się na komputerze. Pojawiał się komunikat: "Logowanie usługi profilów użytkowników nie powiodło się. Nie można załadować profilu użytkownika" ponowne wpisanie hasła i znów ten sam komunikat tyle, że po angielsku. Po restarcie komputera było jeszcze lepiej, zalogowałam się ale pojawił się czarny ekran i piękne "Witaj! Przygotowaliśmy dla Ciebie aktualizację" I ten komunikat pojawiał się co chwila tak przez godzinę. Kolejny restart. Pin do profilu nieprawidłowy, ale... zadziałało hasło do konta Microsoft. Komputer otworzył się w trybie awaryjnym lecz pasek startu migał i nic nie można było zrobić i tak w kółko. Kilka dni wcześniej zgrałam na komputer wszystkie ważne dla mnie zdjęcia i filmy których nie chciałam stracić . Wyjęłam dysk z kompa i dla pewności że niczego nie stracę zgrałam ważne pliki na inny komputer. Wsadziłam dysk ponownie i odpaliłam komputer z zamiarem całkowitego restartu systemu i tak też zrobiłam, zachowałam jednak niektóre pliki. Już śmiga, ale bardzo powoli. Aktualizacja Windows creators nadal jest. Dodatkowo zauważyłam że mimo iż restart usunął wiele plików, gier i programów miejsce na dysk jest w połowie zapełniony. Znalazłam plik Windows.old i tam właśnie chowają się wszystkie stare programy które zostały rzekomo usunięte. Taka to między innymi przyczyna zapełnienia dysku. Koszmar dla mnie bo nie mam czasu na takie zabawy ostatnio. Ale rozpisałam się a mam pytanko. Chciałam tą aktualizację w cholerę usunąć. Wchodzę w Ustawienia systemu Windows -> Aktualizacja i zabezpieczenia -> a tam to co na zdjęciu... Acer Aspire V - 573G - Błędy po aktualizacji Windows 10 Creators
    Co to znów i jak usunąć tą aktualizację? Pozdrawiam :)

0 3
  • Pomocny post
    #2 26 Maj 2017 13:48
    sylweksylwina
    Red. Komputery FAQ

Utwórz nośnik z systemem Windows 10 np. pendrive.
    Za pomocą narzędzia dostępnego tu: https://www.microsoft.com/pl-pl/software-download/windows10ISO
    I uruchom komputer z tego nośnika. Jak nie masz nic na partycji systemowej to ją całkowicie sformatuj i wykonaj całkowicie czystą instalację. U mnie na creators update wszystko działa jak należy....

0
  • #3 26 Maj 2017 15:49
    Evaca90
    Poziom 2  

Dziękuję za szybką odpowiedź. Troszkę poszperałam w komputerze, poczyściłam i teraz chodzi lepiej. Jak na razie nic się nie dzieje. Przyszła jakaś aktualizacja poprawiająca niektóre błędy. Być może pomogła, zobaczymy. Więc na razie nie usuwam aktualizacji, oby działało. Ale i tak zamierzam zrobić całkowitego formata na dniach, chcę jednak najpierw stworzyć partycje. Zapytam więc przy okazji żeby nie tworzyć nowego wątku. Mam tylko dysk (C: ). Mniej więcej wiem jak to wygląda w praktyce. Już to robiłam na poprzednim komputerze z tym że tamten miał 3 dyski. W jego przypadku rozszerzałam o partycje dysk (D: ) na nim jednak nie było systemu. Na zdjęciu widać, mam tylko jeden dysk, na którym jest system. Mogę go powiększyć o partycje? Co wybrać? Acer Aspire V - 573G - Błędy po aktualizacji Windows 10 Creators

0
TME logo Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
TME Logo