Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Bosch SMV50E10EU - Zmywarka przestała grzać wodę najpierw na programie auto cdn.

Dandi1978 07 Cze 2017 09:14 807 5
  • #1 07 Cze 2017 09:14
    Dandi1978
    Poziom 2  

Witam. Zmywarka jak w opisie. Najpierw przestała grzać wodę w programie auto 45-65 st. Na programie 70 st grzała wodę. Po braku zasilania zaczęła grzać wodę również na programie auto. Niestety tylko na początku bo naczynia po skończeniu cyklu były mokre i zimne . Również na programie 70 stopni przestała grzać wodę. Prosiłbym o pomoc i sugestie:
    1. Jak wejść w tryb serwisowy aby odczytać ewentualne błędy (zmywarka nie ma wyświetlacza)
    2. Co i w jakiej kolejności posprawdzać

P.S. Przejrzałem forum i nie znalazłem odpowiedzi na mój problem.
    Pozdrawiam

W dniu dzisiejszym na próbę ponownie włączyłem zmywarkę i tu nowe objawy: W trakcie mycia urządzenie wody nie zagrzało natomiast suszenie wykonało gorącą wodą. Przy końcu bardzo długo pracowała pompa . Po otworzeniu zmywarki świeciła się ikona "kranu". W związku z tym, że w zmywarce na dnie nie było wody a pompa się co chwila włączała to odłączyłem zmywarkę od zasilania.
    Wiem, że w pierwszej kolejności powinienem położyć zmywarkę na "plecach" lub przechylić żeby woda wypłynęła i poszukać ewentualnego przecieku.

0 5
  • #2 08 Cze 2017 08:07
    zielinskii
    Poziom 14  

Odkręć boki i sprawdź czy nie ma żadnych wycieków. Sprawdź aquastop czy nie jest zalany. Jak nic nie widać to włącz i przyglądaj się czy gdzieś nie cieknie.

0
  • #3 08 Cze 2017 09:07
    Patryk092
    Poziom 7  

Ikona świeciła czy migała ta od kranu ? Przy wycieku nie da się uruchomić zmywania. Może to być błąd czujnika temperatury lub zakamieniona grzałka (już teraz spalona).

0
  • #4 08 Cze 2017 14:08
    Dandi1978
    Poziom 2  

Aquastop był zalany. Na obwodzie dolnej misy widać było wilgoć. Ze zmywarki wylałem wodę - uważając na elektronikę. Teraz wysycha. Podłączę po południu i będę obserwował skąd dokładnie wycieka. Jeśli to misa to postaram się ja uszczelnić (nowa uszczelka bądź silikon). Kamień raczej wykluczam bo w domu jest zmiękczacz i twardość wody to 0.
    Ikona kranu migała i nie dało się wyłączyć zmywarki. Pracowała pompa ale nie było wody do wypompowania dlatego odłączyłem zasilanie aby nie spalić pompy.

0
  • #5 08 Cze 2017 14:46
    Patryk092
    Poziom 7  

Aquastop to jest to cudo na wężu. A właśnie co innego oznacza miganie kranika i świecenie.

0
  • #6 23 Sie 2017 09:16
    Dandi1978
    Poziom 2  

Zmywarka poszła na złom.

0