Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Bosch SMV50E10EU - Zmywarka przestała grzać wodę najpierw na programie auto cdn.

07 Cze 2017 09:14 1152 5
 • Poziom 2  
  Witam. Zmywarka jak w opisie. Najpierw przestała grzać wodę w programie auto 45-65 st. Na programie 70 st grzała wodę. Po braku zasilania zaczęła grzać wodę również na programie auto. Niestety tylko na początku bo naczynia po skończeniu cyklu były mokre i zimne . Również na programie 70 stopni przestała grzać wodę. Prosiłbym o pomoc i sugestie:
  1. Jak wejść w tryb serwisowy aby odczytać ewentualne błędy (zmywarka nie ma wyświetlacza)
  2. Co i w jakiej kolejności posprawdzać

  P.S. Przejrzałem forum i nie znalazłem odpowiedzi na mój problem.
  Pozdrawiam

  W dniu dzisiejszym na próbę ponownie włączyłem zmywarkę i tu nowe objawy: W trakcie mycia urządzenie wody nie zagrzało natomiast suszenie wykonało gorącą wodą. Przy końcu bardzo długo pracowała pompa . Po otworzeniu zmywarki świeciła się ikona "kranu". W związku z tym, że w zmywarce na dnie nie było wody a pompa się co chwila włączała to odłączyłem zmywarkę od zasilania.
  Wiem, że w pierwszej kolejności powinienem położyć zmywarkę na "plecach" lub przechylić żeby woda wypłynęła i poszukać ewentualnego przecieku.
 • Poziom 15  
  Odkręć boki i sprawdź czy nie ma żadnych wycieków. Sprawdź aquastop czy nie jest zalany. Jak nic nie widać to włącz i przyglądaj się czy gdzieś nie cieknie.
 • Poziom 8  
  Ikona świeciła czy migała ta od kranu ? Przy wycieku nie da się uruchomić zmywania. Może to być błąd czujnika temperatury lub zakamieniona grzałka (już teraz spalona).
 • Poziom 2  
  Aquastop był zalany. Na obwodzie dolnej misy widać było wilgoć. Ze zmywarki wylałem wodę - uważając na elektronikę. Teraz wysycha. Podłączę po południu i będę obserwował skąd dokładnie wycieka. Jeśli to misa to postaram się ja uszczelnić (nowa uszczelka bądź silikon). Kamień raczej wykluczam bo w domu jest zmiękczacz i twardość wody to 0.
  Ikona kranu migała i nie dało się wyłączyć zmywarki. Pracowała pompa ale nie było wody do wypompowania dlatego odłączyłem zasilanie aby nie spalić pompy.
 • Poziom 8  
  Aquastop to jest to cudo na wężu. A właśnie co innego oznacza miganie kranika i świecenie.
 • Poziom 2  
  Zmywarka poszła na złom.