Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Zmywarka Bosch SMV50E30EU przerywa program po kilku minutach

Turenkow 19 Apr 2021 01:32 1050 9
Bosch
 • #1
  Turenkow
  Level 11  
  Zmywarka po kilku minutach od włączenia przerywa program, zaświeca się kranik. Dzieje mi się to już od pewnego czasu, Czasami załapie, czasami nie. Wyczaiłem, że po włączeniu i chwilowym wyczekaniu jak przestanie buczeć pompa, wystarczy otworzyć i zamknąć drzwiczki. Wówczas słychać jak zaczyna płynąć woda i zmywarka działa normalnie.
 • Bosch
 • Helpful post
  #2
  MARCIN.SLASK
  Home appliances specialist
  Pompogrzałka do wymiany.
 • Bosch
 • #3
  Trull
  Level 28  
  Marcin polemizował bym z twoją diagnozą, problemem jest wyciek lub uszkodzenie pływaka (od wilgoci może wygiąć się).
 • #4
  MARCIN.SLASK
  Home appliances specialist
  Trull wrote:
  Marcin polemizował bym z twoją diagnozą, problemem jest wyciek lub uszkodzenie pływaka (od wilgoci może wygiąć się).


  Gdyby był wyciek lub wyginający się pływak, to zmywarka przerywa program, załącza wylewanie i sygnalizuje błąd.
 • #5
  Turenkow
  Level 11  
  Za co odpowiedzialna jest pompogrzałka i jak działa? Gdyby był wyciek do program sprawdza tylko na początku sekwencji rozruchowej stan czujnika z pływakiem? Jeśli jest w porządku, program idzie dalej, jak nie to zaświeca kranik i przerywa pracę? Nie wiem czy dobrze myślę. Czyli przez otwarcie drzwiczek zawiesza pracę programu, a potem tak jakby pomija sprawdzenie czujnika pływaka. Po wznowieniu program przeskakuje do następnej fazy. Myślę, że to może być logiczne. Gdyby ktoś naświetlił bliżej gdzie znajduje się ta tacka z pływaniem i z jakiego elementu najczęściej następuje nieszczelność?
 • #6
  Trull
  Level 28  
  Turenkow określ jak świeci się ikonka kranika, jest to ciągłe światło czy miga. Przy błędzie grzania zmywarka będzie kontynuować pracę bez grzania, a nie przerywać . Podobny problem miałem przy uszkodzonym inwerterze na module wykonawczym. Otwarcie drzwi w trakcie testów pomp pozwalało na przejście zmywarki do czynności mycia, ale jeśli drzwi nie otwarto zmywarka sygnalizowała E24 w twoim przypadku jeśli nie masz wyświetlacza będzie to ciągłe (bez migania ) światło pod ikonką kranika oraz będą pulsować diody płukania oraz suszenia.
 • #7
  Turenkow
  Level 11  
  Jak program przerwie pracę świeci się kontrolka programu, end- zakończenie oraz kranik. Świecą ciągłym światłem bez migania. Po otwarciu i zamknięciu drzwi program idzie dajej i grzałki grzeją.
 • #8
  abuhamza
  Home appliances specialist
  Widać majster jeden po drugim lepszy. Dlaczego nie chcecie się posłuchać kogoś mądrzejszego?
 • #9
  mrice
  Home appliances specialist
  Panowie, nie wymyślajcie na nowo koła.
  Opis w pierwszym poście jest wystarczający, uszkodzona jest pompa myjąca i jako element całościowo sprzedawany tzw pompogrzałka do wymiany.
  Info dla autora, jeśli nie chcesz doprowadzić do kolejnych uszkodzeń nie kombinuj już dłużej, tylko wymień element + załóż zestaw naprawczy miski i będziesz się cieszył normalnym zmywaniem.
 • #10
  abuhamza
  Home appliances specialist
  A nawet po wymianie tej uszczelki za jednym zamachem wydluzysz żywotność swojej maszyny na kilka lat 🙂