Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Zmywarka Bosch SMV50E30EU przerywa program po kilku minutach

19 Apr 2021 01:32 486 9
 • Level 11  
  Zmywarka po kilku minutach od włączenia przerywa program, zaświeca się kranik. Dzieje mi się to już od pewnego czasu, Czasami załapie, czasami nie. Wyczaiłem, że po włączeniu i chwilowym wyczekaniu jak przestanie buczeć pompa, wystarczy otworzyć i zamknąć drzwiczki. Wówczas słychać jak zaczyna płynąć woda i zmywarka działa normalnie.
  Czy Twoje urządzenia IoT są bezpieczne? [Webinar 22.06.2021, g.9.00]. Zarejestruj się za darmo
 • Helpful post
  Home appliances specialist
  Pompogrzałka do wymiany.
 • Level 28  
  Marcin polemizował bym z twoją diagnozą, problemem jest wyciek lub uszkodzenie pływaka (od wilgoci może wygiąć się).
 • Home appliances specialist
  Trull wrote:
  Marcin polemizował bym z twoją diagnozą, problemem jest wyciek lub uszkodzenie pływaka (od wilgoci może wygiąć się).


  Gdyby był wyciek lub wyginający się pływak, to zmywarka przerywa program, załącza wylewanie i sygnalizuje błąd.
 • Level 11  
  Za co odpowiedzialna jest pompogrzałka i jak działa? Gdyby był wyciek do program sprawdza tylko na początku sekwencji rozruchowej stan czujnika z pływakiem? Jeśli jest w porządku, program idzie dalej, jak nie to zaświeca kranik i przerywa pracę? Nie wiem czy dobrze myślę. Czyli przez otwarcie drzwiczek zawiesza pracę programu, a potem tak jakby pomija sprawdzenie czujnika pływaka. Po wznowieniu program przeskakuje do następnej fazy. Myślę, że to może być logiczne. Gdyby ktoś naświetlił bliżej gdzie znajduje się ta tacka z pływaniem i z jakiego elementu najczęściej następuje nieszczelność?
 • Level 28  
  Turenkow określ jak świeci się ikonka kranika, jest to ciągłe światło czy miga. Przy błędzie grzania zmywarka będzie kontynuować pracę bez grzania, a nie przerywać . Podobny problem miałem przy uszkodzonym inwerterze na module wykonawczym. Otwarcie drzwi w trakcie testów pomp pozwalało na przejście zmywarki do czynności mycia, ale jeśli drzwi nie otwarto zmywarka sygnalizowała E24 w twoim przypadku jeśli nie masz wyświetlacza będzie to ciągłe (bez migania ) światło pod ikonką kranika oraz będą pulsować diody płukania oraz suszenia.
 • Level 11  
  Jak program przerwie pracę świeci się kontrolka programu, end- zakończenie oraz kranik. Świecą ciągłym światłem bez migania. Po otwarciu i zamknięciu drzwi program idzie dajej i grzałki grzeją.
 • Home appliances specialist
  Widać majster jeden po drugim lepszy. Dlaczego nie chcecie się posłuchać kogoś mądrzejszego?
 • Home appliances specialist
  Panowie, nie wymyślajcie na nowo koła.
  Opis w pierwszym poście jest wystarczający, uszkodzona jest pompa myjąca i jako element całościowo sprzedawany tzw pompogrzałka do wymiany.
  Info dla autora, jeśli nie chcesz doprowadzić do kolejnych uszkodzeń nie kombinuj już dłużej, tylko wymień element + załóż zestaw naprawczy miski i będziesz się cieszył normalnym zmywaniem.
 • Home appliances specialist
  A nawet po wymianie tej uszczelki za jednym zamachem wydluzysz żywotność swojej maszyny na kilka lat 🙂