Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

[Rozwiązano] Bosch SMV50E10EU - Zmywarka nie daje się zresetować miga symbol kranika

31 Maj 2019 13:50 984 17
  • Poziom 23  
    Bosch SMV50E10EU wykonała program i pozostała na migającym obrazku kranika. Nie da się wyłączyć i zresetować. Po włączeniu wylewa wodę (specjalnie dolałem) , i cały czas pompa działa. Nie da się wyłączyć. Filtr przy zasilaniu w wodę wyczyściłem, a był brudny. Była włączona w nocy więc nie wiem jak długo nie umiała zakończyć programu. Ktoś posiada instrukcję serwisową? Dziewięć lat sprawnie działała. Reset procesora na płycie głównej do zakończenia tego programu? Co to trzeba sprawdzić?
  • Poziom 20  
    Aqua stop do sprawdzenia.
  • Moderator AGD
    Masz wyciek wody na dolną tacę .Błąd E 15.Na forum było o tym sporo.
    A jeżeli pompa myjąca nie była wymieniana to jej żywot też dobiega końca. :|
  • Poziom 23  
    Nie mam wyświetlacza w tym modelu błąd E15 ? Zmywarkę mam zabudowaną, ale sprawdzę. Wymontowałem ją z obudowy i się załączyła normalnie. Dałem środek czyszczący i odkamieniający i pracuje normalnie ale brak informacji na diodach (nie świecą). Znowu po kilku minutach symbol kranika, ale po przechyleniu zmywarki w bok wyłączyła się pompa. Potem zauważyłem, że przy otwarciu drzwi dioda auto zaświeciła. Będzie chyba jakiś brak styku na panelu sterującym. Zdemontuję go zaraz.
    :arrow: Poprawiłem TONI_2003
  • Poziom 23  
    Wodę pobiera i wylewa, grzeje grzałka. Czekam na koniec programu by zdemontować panel sterujący, a może tam będą jakieś zaśniedziałe styki.
    Niestety znowu symbol kranika. Przechylam zmywarkę do tyłu i się wyłącza symbol kranika.
  • Moderator AGD
    cyferblat napisał:
    Czekam na koniec programu by zdemontować panel sterujący, a może tam będą jakieś zaśniedziałe styki.
    Niestety znowu symbol kranika. Przechylam zmywarkę do tyłu i się wyłącza symbol kranika.

Masz jeszcze raz podobny temat :
    https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic1996171.html
    Inaczej będziesz przechylał zmywarkę do końca świata albo szukał zaśniedziałego styku w panelu.....
  • Poziom 32  
    Zrób co ci kolega cezet podpowiada. Przechylasz ją na bok to woda z dolnej tacy spływa i opada pływak, dlatego działa do następnego zalania. Jeszcze kilka razy i zalejesz instalację przy pompie i wtedy skutki będą bardziej bolesne. Zdejmij osłonę z jednego boku i włącz program. Zobacz skąd się woda leje.
  • Poziom 23  
    To zrobiłem już na samym początku. Zdjąłem blachy - poświeciłem latarką od prawej strony i sucho, ani śladu wody. Od lewej strony, gdzie te plastykowe płaszcze słaba widoczność. Może trzeba coś więcej zdemontować by zobaczyć dokładnie? Nie wiem gdzie mam szukać tego wycieku. Te kanały w plastykowym płaszczu od lewej strony brudne i pełne zwapnień lecz w kanałach obok w trakcie pracy woda przepływa. Ma ktoś service manual? Chcę dokładnie zobaczyć dół zmywarki przy pompach.
  • Poziom 20  
    Poszukaj styropianowego pływaka i przełącznika, może się zawiesza. Na samym dole, gdzie woda może się zbierać. Proste.
  • Pomocny post
    Admin grupy AGD
    Musisz znaleźć to co zaznaczyłem:

Bosch SMV50E10EU - Zmywarka nie daje się zresetować miga symbol kranika

A w realu to wygląda tak:

Bosch SMV50E10EU - Zmywarka nie daje się zresetować miga symbol kranika
  • Poziom 23  
    Jest trochę brudnej wody na dnie tylko jak się tam dostać, bo od prawej strony jest mało miejsca, a od lewej wcale. Co trzeba jeszcze zdemontować by się tam dostać i zobaczyć co jest nieszczelne i wyczyścić dno z wody? TONI_2003 - może masz manual i dzięki za wskazówki. Ten wyłącznik jest włączany gdy dotyka go ten talerz styropianowy podnosząc się na wodzie? Ona jest brudna więc to będzie chyba wylewowa woda, tak?
    PS.
    Wodę wylałem przechylając była żółtawa i kleista za śmieciami jakieś pół szklanki. Czujnik chyba wrócił na miejsce bo panel normalnie reaguje symbol kranika nie świeci, ale jak zobaczyć skąd leje przy załączeniu mycia? Wyciągnąłem zasilacz i trochę więcej miejsca, ale za mało by zobaczyć nieszczelności. Widzę z rysunku, że cała biała plastykowa misa jest podstawą zmywarki wyciąganą, ale jak wtedy podejrzeć wyciek przy pracującej zmywarce?
  • Moderator AGD
    Słabo szukasz. Masz już tyle razy opisywany temat błędu E 15 a Ty nie potrafisz nic znaleźć:
    https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic3157588.html
    Nie jest to łatwa naprawa. Trzeba zdjąć cały dół zmywarki, zdemontować pompy , rozdzielacz itp. i wymienić misę.Są dwa rodzaje - z otworem na czujnik zmętnienia wody i bez otworu.
    https://north.pl/karta/00702507-zbiornik-do-zmywarki,733-CX-0100.html
  • Poziom 23  
    Szukam możliwości dotarcia do widoku dna zmywarki przy pracy by zlokalizować źródło wycieku. Zrozumiałem już zasadę pracy i sposób zabezpieczenia przed zalaniem przez ten unoszący się na wodzie styropian i włączający wyłącznik, który powiadamia procesor i monituje w postaci czerwonego kranika, ale chciałem mieć widok na plastykowe dno, by zobaczyć skąd cieknie woda, bo jak inaczej usunąć usterkę ,gdy nie widzę miejsca wycieku?
    PS.
    Mam rozumieć, że miejscem wycieku jest brak szczelności w misie pompy wylewającej wodę i jest tam jakaś uszczelka, która przepuszcza - to nie wystarczy wymiana samej uszczelki albo dokręcenie śrub mocujących misę? Dobrze, dzięki za pomoc na razie dokręciłem śruby i dam tam kamerę w czasie pracy zmywarki zobaczymy skąd cieknie, jeżeli będzie ciekło.
  • Pomocny post
    Moderator AGD
    cyferblat napisał:
    to nie wystarczy wymiana samej uszczelki albo dokręcenie śrub mocujących misę ?

Niestety nie. Uszczelka jest zgrzana razem z misą. 99 % wycieków w tych zmywarkach jest właśnie tam.
  • Poziom 23  
    Dokręciłem cztery śruby trzymające misę i wytrzymało około dziesięć myć. Dokręciłem trochę mocniej i wytrzymało dwa mycia. Jak dotrzeć do tej misy gdzie co odkręcić?
  • Poziom 7  
    Koledzy dokładnie opisali problem, od przodu da radę, wytrzeć pływak, ale żeby zdemontować mise trzeba podnieść prawa stronę zmywarki na parę cm, a najwygodniej wyjąć cała górę.
  • Poziom 23  
    Wracam do tematu.
    Kupiłem dodatkową uszczelkę silikonową (chińska-30zł), niemiecki patent serwisu pokazany na YouTube. Zakłada się ją po odkręceniu śrub misy, trochę skomplikowane lecz jest film. Po kilkunastu myciach znowu zaczęło przepuszczać wodę. Może było w tym trochę mojej winy, bo zerwałem gwint chcąc mocniej dokręcić misę. Odkręciłem misę (4 śruby) wyczyściłem i wysuszyłem nawiewem gorącego powietrza, posmarowałem do środka silikonem na wysokie temperatury, skręciłem i działa do dzisiaj. Nie wiem jak długo będzie to skuteczne?
    :arrow: Poprawiłem TONI_2003