Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Bosch SMV50E10EU - Zmywarka nie daje się zresetować miga symbol kranika

cyferblat 31 May 2019 13:50 2652 17
 • #1
  cyferblat
  Level 23  
  Bosch SMV50E10EU wykonała program i pozostała na migającym obrazku kranika. Nie da się wyłączyć i zresetować. Po włączeniu wylewa wodę (specjalnie dolałem) , i cały czas pompa działa. Nie da się wyłączyć. Filtr przy zasilaniu w wodę wyczyściłem, a był brudny. Była włączona w nocy więc nie wiem jak długo nie umiała zakończyć programu. Ktoś posiada instrukcję serwisową? Dziewięć lat sprawnie działała. Reset procesora na płycie głównej do zakończenia tego programu? Co to trzeba sprawdzić?
 • #2
  władziowek
  Level 21  
  Aqua stop do sprawdzenia.
 • #3
  cezet
  VIP Meritorious for electroda.pl
  Masz wyciek wody na dolną tacę .Błąd E 15.Na forum było o tym sporo.
  A jeżeli pompa myjąca nie była wymieniana to jej żywot też dobiega końca. :|
 • #4
  cyferblat
  Level 23  
  Nie mam wyświetlacza w tym modelu błąd E15 ? Zmywarkę mam zabudowaną, ale sprawdzę. Wymontowałem ją z obudowy i się załączyła normalnie. Dałem środek czyszczący i odkamieniający i pracuje normalnie ale brak informacji na diodach (nie świecą). Znowu po kilku minutach symbol kranika, ale po przechyleniu zmywarki w bok wyłączyła się pompa. Potem zauważyłem, że przy otwarciu drzwi dioda auto zaświeciła. Będzie chyba jakiś brak styku na panelu sterującym. Zdemontuję go zaraz.
  :arrow: Poprawiłem TONI_2003
 • #6
  cyferblat
  Level 23  
  Wodę pobiera i wylewa, grzeje grzałka. Czekam na koniec programu by zdemontować panel sterujący, a może tam będą jakieś zaśniedziałe styki.
  Niestety znowu symbol kranika. Przechylam zmywarkę do tyłu i się wyłącza symbol kranika.
 • #7
  cezet
  VIP Meritorious for electroda.pl
  cyferblat wrote:
  Czekam na koniec programu by zdemontować panel sterujący, a może tam będą jakieś zaśniedziałe styki.
  Niestety znowu symbol kranika. Przechylam zmywarkę do tyłu i się wyłącza symbol kranika.

  Masz jeszcze raz podobny temat :
  https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic1996171.html
  Inaczej będziesz przechylał zmywarkę do końca świata albo szukał zaśniedziałego styku w panelu.....
 • #8
  Chupacabra
  Level 33  
  Zrób co ci kolega cezet podpowiada. Przechylasz ją na bok to woda z dolnej tacy spływa i opada pływak, dlatego działa do następnego zalania. Jeszcze kilka razy i zalejesz instalację przy pompie i wtedy skutki będą bardziej bolesne. Zdejmij osłonę z jednego boku i włącz program. Zobacz skąd się woda leje.
 • #9
  cyferblat
  Level 23  
  To zrobiłem już na samym początku. Zdjąłem blachy - poświeciłem latarką od prawej strony i sucho, ani śladu wody. Od lewej strony, gdzie te plastykowe płaszcze słaba widoczność. Może trzeba coś więcej zdemontować by zobaczyć dokładnie? Nie wiem gdzie mam szukać tego wycieku. Te kanały w plastykowym płaszczu od lewej strony brudne i pełne zwapnień lecz w kanałach obok w trakcie pracy woda przepływa. Ma ktoś service manual? Chcę dokładnie zobaczyć dół zmywarki przy pompach.
 • #10
  władziowek
  Level 21  
  Poszukaj styropianowego pływaka i przełącznika, może się zawiesza. Na samym dole, gdzie woda może się zbierać. Proste.
 • Helpful post
  #11
  ROBSON33
  Admin of household appliances group
  Musisz znaleźć to co zaznaczyłem:

  Bosch SMV50E10EU - Zmywarka nie daje się zresetować miga symbol kranika

  A w realu to wygląda tak:

  Bosch SMV50E10EU - Zmywarka nie daje się zresetować miga symbol kranika
 • #12
  cyferblat
  Level 23  
  Jest trochę brudnej wody na dnie tylko jak się tam dostać, bo od prawej strony jest mało miejsca, a od lewej wcale. Co trzeba jeszcze zdemontować by się tam dostać i zobaczyć co jest nieszczelne i wyczyścić dno z wody? TONI_2003 - może masz manual i dzięki za wskazówki. Ten wyłącznik jest włączany gdy dotyka go ten talerz styropianowy podnosząc się na wodzie? Ona jest brudna więc to będzie chyba wylewowa woda, tak?
  PS.
  Wodę wylałem przechylając była żółtawa i kleista za śmieciami jakieś pół szklanki. Czujnik chyba wrócił na miejsce bo panel normalnie reaguje symbol kranika nie świeci, ale jak zobaczyć skąd leje przy załączeniu mycia? Wyciągnąłem zasilacz i trochę więcej miejsca, ale za mało by zobaczyć nieszczelności. Widzę z rysunku, że cała biała plastykowa misa jest podstawą zmywarki wyciąganą, ale jak wtedy podejrzeć wyciek przy pracującej zmywarce?
 • #13
  cezet
  VIP Meritorious for electroda.pl
  Słabo szukasz. Masz już tyle razy opisywany temat błędu E 15 a Ty nie potrafisz nic znaleźć:
  https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic3157588.html
  Nie jest to łatwa naprawa. Trzeba zdjąć cały dół zmywarki, zdemontować pompy , rozdzielacz itp. i wymienić misę.Są dwa rodzaje - z otworem na czujnik zmętnienia wody i bez otworu.
  https://north.pl/karta/00702507-zbiornik-do-zmywarki,733-CX-0100.html
 • #14
  cyferblat
  Level 23  
  Szukam możliwości dotarcia do widoku dna zmywarki przy pracy by zlokalizować źródło wycieku. Zrozumiałem już zasadę pracy i sposób zabezpieczenia przed zalaniem przez ten unoszący się na wodzie styropian i włączający wyłącznik, który powiadamia procesor i monituje w postaci czerwonego kranika, ale chciałem mieć widok na plastykowe dno, by zobaczyć skąd cieknie woda, bo jak inaczej usunąć usterkę ,gdy nie widzę miejsca wycieku?
  PS.
  Mam rozumieć, że miejscem wycieku jest brak szczelności w misie pompy wylewającej wodę i jest tam jakaś uszczelka, która przepuszcza - to nie wystarczy wymiana samej uszczelki albo dokręcenie śrub mocujących misę? Dobrze, dzięki za pomoc na razie dokręciłem śruby i dam tam kamerę w czasie pracy zmywarki zobaczymy skąd cieknie, jeżeli będzie ciekło.
 • Helpful post
  #15
  cezet
  VIP Meritorious for electroda.pl
  cyferblat wrote:
  to nie wystarczy wymiana samej uszczelki albo dokręcenie śrub mocujących misę ?

  Niestety nie. Uszczelka jest zgrzana razem z misą. 99 % wycieków w tych zmywarkach jest właśnie tam.
 • #16
  cyferblat
  Level 23  
  Dokręciłem cztery śruby trzymające misę i wytrzymało około dziesięć myć. Dokręciłem trochę mocniej i wytrzymało dwa mycia. Jak dotrzeć do tej misy gdzie co odkręcić?
 • #17
  suicone
  Level 8  
  Koledzy dokładnie opisali problem, od przodu da radę, wytrzeć pływak, ale żeby zdemontować mise trzeba podnieść prawa stronę zmywarki na parę cm, a najwygodniej wyjąć cała górę.
 • #18
  cyferblat
  Level 23  
  Wracam do tematu.
  Kupiłem dodatkową uszczelkę silikonową (chińska-30zł), niemiecki patent serwisu pokazany na YouTube. Zakłada się ją po odkręceniu śrub misy, trochę skomplikowane lecz jest film. Po kilkunastu myciach znowu zaczęło przepuszczać wodę. Może było w tym trochę mojej winy, bo zerwałem gwint chcąc mocniej dokręcić misę. Odkręciłem misę (4 śruby) wyczyściłem i wysuszyłem nawiewem gorącego powietrza, posmarowałem do środka silikonem na wysokie temperatury, skręciłem i działa do dzisiaj. Nie wiem jak długo będzie to skuteczne?
  :arrow: Poprawiłem TONI_2003