Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Huawei P8 lite - Po zalaniu nie działa dotyk

zbyszek100 09 Jun 2017 16:55 19794 7
    zbyszek100
    Level 18  
    Witam, dzisiaj na ułamek sekundy wpadł mi do wąskiego naczynia Huawei P8 lite od strony słuchawek - jacka. Zanurzył się do połowy. Nie działa raczej tylko dotyk, odbieram smsy, można do mnie dzwonić, aktualizacje się pobierają, widzę pobór internetu, itp. Baterie mam wbudowaną, odczepiłem tylko tylną klapkę. Nawet nie mogę wyłączyć telefonu, jedynie przez przyciski boczne uruchomić ponownie. Za jakiś czas padnie bateria. Mija już jakieś 5h, póki co schnie. Mogę zrobić coś więcej niż czekać aż wyschnie?
    zbyszek100
    Level 18  
    Rozkręciłem go na części pierwsze, odczepiłem taśmę od digitizera, po 2h złączyłem i działa. Nie przemywałem jednak żadnym alkoholem. Dla bezpieczeństwa jeszcze na noc go zostawię i jutro go skręce. Teraz pytanie czy kupić i zrobić mu kąpiel w alkoholu izopropylowym?
    zbyszek100
    Level 18  
    Usterka wróciła. Wydaje mi się, że to coś z czujnikiem światła, bo raz, że nie reąguje czy ciemno czy jasno, świeci tak samo, a dwa, że jak odblokowuje telefon bocznym przyciskiem to najpierw zaświeca ciemniej i wskakuje na ton jaśniej. Generalnie jak ściemniam ekran przy zafajkowanym czujniku światła to też się nie ściemnia, podjaśnia..
    sagem90
    Level 17  
    Witam, może nie po zalaniu ale również nie działa dotyk. Które układy są odpowiedzialne za działanie dotyku w tym telefonie?
    sagem90
    Level 17  
    Podbijam, po zalaniu telefon dotyk nie działa. Podstawiony drugi sprawny, gniazdo przelutowane. Nadal nie działa.