logo elektroda
logo elektroda
X
logo elektroda
REKLAMA
REKLAMA
Adblock/uBlockOrigin/AdGuard mogą powodować znikanie niektórych postów z powodu nowej reguły.

problem - 2 złącza 6pin i karta graficzna na 8pin

keppel123 12 Cze 2017 20:20 4419 19
REKLAMA
  • #1 16526228
    keppel123
    Poziom 9  
    Posty: 120
    Ocena: 19
    Witam, mam zamiar wymienić kartę graficzną na asusa gtx 970 strix który posiada tylko złącze 8pinowe a mój zasilacz ma tylko 2x6pin pod kartę graficzną zasilacz to " https://www.morele.n...-he-500-387227/ ". Czy przejściówka da radę czy trzeba wymieniać zasilacz jeśli bym chciał kartę graficzną z 8pinowym wtykiem?
  • REKLAMA
  • #2 16526246
    Kasek21
    Poziom 43  
    Posty: 45617
    Pomógł: 4973
    Ocena: 3534
    Przejściówka 6pin->8pin powinna wystarczyć.

    Podaj markę i model zasilacza.

    Jaka jest reszta konfiguracji komputera?
  • #3 16526248
    keppel123
    Poziom 9  
    Posty: 120
    Ocena: 19
    Masz link do moreli z tym zasilaczem jest to dokładnie ten model fortron hexa 500w
  • REKLAMA
  • #4 16526255
    Kasek21
    Poziom 43  
    Posty: 45617
    Pomógł: 4973
    Ocena: 3534
    keppel123 napisał:
    Masz link do moreli z tym zasilaczem

    Co z tego jak nie umiesz go normalnie zamieścić! ;)

    keppel123 napisał:
    jest to dokładnie ten model fortron hexa 500w

    Zasilacz wystarczy.
  • #5 16526257
    keppel123
    Poziom 9  
    Posty: 120
    Ocena: 19
    A no rzeczywiście link nie działa, sory mój błąd :D . Wiem że da radę ale czy da radę ta przejściówka zasilić kartę w 100% ?
  • #6 16526259
    Kasek21
    Poziom 43  
    Posty: 45617
    Pomógł: 4973
    Ocena: 3534
    keppel123 napisał:
    czy da radę ta przejściówka zasilić kartę w 100% ?

    Tak.

    Kasek21 napisał:
    Jaka jest reszta konfiguracji komputera?
  • #7 16526265
    keppel123
    Poziom 9  
    Posty: 120
    Ocena: 19
    Dziwne, mam jakiś wolny kabelek 2pin ale nie jest on przy 6 pinowym tylko gdzieś koło molexów luźno jest
  • #8 16526271
    sylweksylwina
    Moderator - Komputery Serwis
    Posty: 13197
    Pomógł: 1877
    Ocena: 2341
    Trzeba kupić przejściówkę. Czy to z molexów czy z 6pin PCI-E. Upewnij się czy nie masz czasem wtyku 6+2 pin, choć zapewne 6+2 jest dopiero w serii hexa +.
  • #9 16526273
    keppel123
    Poziom 9  
    Posty: 120
    Ocena: 19
    Właśnie raczej nie ma 6+2 tamten 2 pin jest od czegoś innego cholera wie od czego :D
  • REKLAMA
  • #10 16526279
    sylweksylwina
    Moderator - Komputery Serwis
    Posty: 13197
    Pomógł: 1877
    Ocena: 2341
    Wstaw zdjęcie.
  • REKLAMA
  • Pomocny post
    #11 16526280
    Kasek21
    Poziom 43  
    Posty: 45617
    Pomógł: 4973
    Ocena: 3534
  • #12 16526306
    keppel123
    Poziom 9  
    Posty: 120
    Ocena: 19
    no rzeczywiścia ma skubany 6+2 teraz go rozkręciłem na szybko i jest :D dzięki za pomoc koledzy ! Ten 2 pin to chyba nie jest od PCIE bo on powinien mieć kwadrat i ten taki sześciokąt tu jest zdjęcie jak wyglada złącze problem - 2 złącza 6pin i karta graficzna na 8pin
  • #13 16526334
    Kasek21
    Poziom 43  
    Posty: 45617
    Pomógł: 4973
    Ocena: 3534
    Więc kartę możesz podłączyć.
  • #14 16526336
    keppel123
    Poziom 9  
    Posty: 120
    Ocena: 19
    Tylko zauważ że są dwa szesciokątne wtyki przy 2 pinie a nie kwadrat i sześciokąt
  • #15 16526353
    Kasek21
    Poziom 43  
    Posty: 45617
    Pomógł: 4973
    Ocena: 3534
    keppel123 napisał:
    Tylko zauważ że są dwa szesciokątne wtyki przy 2 pinie a nie kwadrat i sześciokąt

    Tak ma być; wszystko jest OK.

    problem - 2 złącza 6pin i karta graficzna na 8pin
  • #16 16526357
    keppel123
    Poziom 9  
    Posty: 120
    Ocena: 19
    w sumie sześciokąt w kwadratowy wtyk wsadzę gorzej jakby był kwadratowy i trzebabyło wsadzić w sześciokątny
  • #17 16526361
    Kasek21
    Poziom 43  
    Posty: 45617
    Pomógł: 4973
    Ocena: 3534
    Tak się zastanawiam po co na SIŁĘ szukasz problemu?! :)
  • #18 16526420
    keppel123
    Poziom 9  
    Posty: 120
    Ocena: 19
    Ale ja mam pecha, wpiąłem tego 2 pina w mojego gtxa 750 ti który ma 6pinowe złącze i pękła mi jedna ścianka przez tą 2 pinówke... Niby to w niczym nie przeszkadza wszystko śmiga ale cena karty poszła o 100zł w dół i gwarancja 1,5roczna poszła się je**ać...
  • #19 16526445
    Kasek21
    Poziom 43  
    Posty: 45617
    Pomógł: 4973
    Ocena: 3534
    keppel123 napisał:
    Ale ja mam pecha, wpiąłem tego 2 pina w mojego gtxa 750 ti który ma 6pinowe złącze i pękła mi jedna ścianka przez tą 2 pinówke

    Nie masz pecha tylko jesteś głupi - bo takie podłączenie co miało Twoim zdaniem dać?! :)
  • #20 16526468
    keppel123
    Poziom 9  
    Posty: 120
    Ocena: 19
    Trudno czasu nie cofnę, dzięki jeszcze raz za pomoc :)

Podsumowanie tematu

✨ Użytkownik planuje wymienić kartę graficzną na ASUS GTX 970 Strix, która wymaga złącza 8-pinowego, podczas gdy jego zasilacz Fortron HE 500W ma tylko dwa złącza 6-pinowe. W dyskusji zasugerowano, że przejściówka 6-pin do 8-pin powinna wystarczyć do zasilenia karty graficznej. Użytkownik odkrył, że jego zasilacz ma złącze 6+2, co umożliwia podłączenie karty. Pojawiły się również obawy dotyczące podłączenia innej karty graficznej, co doprowadziło do uszkodzenia złącza, ale ogólnie potwierdzono, że zasilacz jest wystarczający.
Wygenerowane przez model językowy.
REKLAMA