Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jaką dobrze grającą miniwieżę wybrać?

Malea 16 Cze 2017 10:03 1062 16
  • #1 16 Cze 2017 10:03
    Malea
    Poziom 3  

Witam,
    szukam miniwieży do mieszkania (37m2), będzie stała w pokoju 11m2. Jednak zaznaczam, że lubię czasem głośno słuchać muzyki i lubię jak słychać ją porządnie w całym mieszkaniu.
    Moja poprzednia wieża to Panasonic SA-AK300, która miała moc bodajże 70W. Byłam zadwolona z jakości dźwięku jak i głośności. Aczkolwiek wieża ta często się psuła. Od takich drobiazgów jak sensor do pilota po aktualnie chyba laser, a może coś więcej, bo nie czyta (nie widzi) płyt. Wiem, że to stary sprzęt, ale nie używałam jej aż tak dużo. Anyway, trochę zraziłam się do Panasonica. Wolałabym chyba coś innej firmy.

Wymagania:
    - czysty dobry dźwięk i fajne basy (wolałabym żeby grała przynajmniej tak dobrze jak moja stara, choć raczej w kierunku lepiej, bo ta szału nie robiła)
    - dobra głośność
    - obsługa płyt CD
    - obsługa formatu MP3 z płyt
    - łączność Bluetooth (często podłączam smartfona i robię to na kablu, fajnie byłoby robić to bezprzewodowo)
    - elegancki wygląd, kolors srebrny/biały, nieczarny (z modeli, które wybrałam będzie wiadomo o co chodzi)
    - musi byc nowa, nieużuwana
    - zgodność z Apple to na pewno plus
    - zdarza się, że miewam FLACi i Appleloseless aczkolwiek nie nagrywałam tego na płyty nigdy wiec obsługa tych formatów nie jest niezbędna

Ogólnie waham się między tymi:
    http://www.mediaexpert.pl/mikro-i-mini-wieze/wieza-sony-cmt-sbt100,id-372027 (niedroga, wizualnie mi się bardzo podoba. cenowo też przystępna, ale martwię się o jakość dźwięku. to jednak dość stary model, no i 50W nie wiem czy będzie wystarczające. nie jestem też pewna czy ona obsługuje mp3 z płyt, czy tylko z usb. no i ma pojedyncze wejście audio, nie wiem czy te podwójne nie są lepsze)

http://www.euro.com.pl/zestawy-muzyczne/panasonic-sc-pmx80eg-s.bhtml (mimo ze to panasonic to wydaje się że to najlepszy stosunek jakości do ceny, dużo pozytywnych opinii odnośnie dźwięku. ale tylko 12 miesięcy gwary u producenta, choć wiem, że jest niezgodność tow. z umową. Niby model idealny dla mnie ale jakoś nie mam ochoty na kolejnego panasonica no i jest najbrzydszy z wybranych przeze mnie modeli, paskudne ostro-kanciate głośniki)
    http://www.euro.com.pl/zestawy-muzyczne/panasonic-sc-pmx82eg-s.bhtml (wersja z lepszym radiem, chociaż ja w ogóle ostatnio nie słucham. chyba ze jest jeszcze jakas różnica w nich)

http://www.euro.com.pl/zestawy-muzyczne/yamaha-pianocraft-mcr-n470d-srebrny.bhtml (tutaj stawiałabym na jakość dźwięku, chociaż 40W to chyba będzie za mało, więc może niepotrzebnie ją w ogóle rozpatruje. Ale dużo dobrego naczytałam się o wieżach tego producenta. niestety na mocniejsze mnie nie stać)

http://www.euro.com.pl/zestawy-muzyczne/denon-rcd-m40dab-srebrny-sc-m40-czarny.bhtml (nie znam kompletnie tego producenta, może ktoś się wypowie odnośnie jakości dźwięku, awaryjności, serwisowania w PL. widze ze nie ma bluetootha, wiec o ile nie odstawałaby od wszystkich innych o km na plus to pewnie nie za bardzo)

http://www.euro.com.pl/zestawy-muzyczne/denon-rcd-m40dab-srebrny-sc-m40-wisniowy.bhtml (jak wyżej)

Wiem, że ceny są bardzo różne, ale głównie mi zależy na ratach nie przekraczających 50zł (Yamaha tutaj trochę odpada, no chyba, że naprawdę warto). Ogólnie najbardziej się waham między sony a panasoniciem. Ale resztę nadal biorę pod uwagę.

Z góry dziękuję za każdą podpowiedź :)

0 16
  • #2 16 Cze 2017 13:27
    Porucznik Borewicz
    Poziom 6  

Lepiej odwiedź sklepy w których można kupić te modele i porównaj.

Osobiście słyszałem u znajomego Panasonic SC PMX70EGS i w porównaniu do mojego wysłużonego Philipsa FW M399 pod względem dźwięku wypadł słabo.

0
  • Pomocny post
    #3 16 Cze 2017 17:08
    bbobii
    Poziom 22  

wybierz między Yamahą a Denonem Resztę możesz sobie podarować nawet w odsłuchu szkoda czasu.

1
  • #4 16 Cze 2017 18:41
    Pablo1964
    Moderator

bbobii napisał:
    wybierz między Yamahą a Denonem

Popieram. Koniecznie posłuchaj obydwu bo brzmią całkiem inaczej.

0
  • #5 16 Cze 2017 19:10
    Malea
    Poziom 3  

co znaczy, że brzmią całkiem inaczej?

a jeśli zdecydowałabym się na yamahę to 40W nie będzie za słabo?

0
  • Pomocny post
    #6 16 Cze 2017 19:31
    Pablo1964
    Moderator

Za słabo nie ale

Pablo1964 napisał:
    Koniecznie posłuchaj obydwu

Wtedy z pewnością zrozumiesz co miałem na myśli. Inaczej wytłumaczyć się tego nie da.

0
  • #7 17 Cze 2017 15:00
    Malea
    Poziom 3  

Ok, teraz waham sie miedzy ta w/w yamaha a http://www.mediaexpert.pl/mikro-i-mini-wieze/...gclsrc=aw.ds&dclid=CIa7m4PTxNQCFRzFsgodKTsJJg

W jednym sklepie, ktory sprzedaje obie pan powiedzial mi ze lepiej yamaha bo denon to nie za bardzo "taka dyskoteka". Ale denona akurat nie mieli wiec porownac nie moglam. Druga sprawa ze ta yamaha nie byla podlaczona to tych oryginalnych glosnikow tylko lepszych :] +400zl
    Potem bylam w salonie denona - denon ladniejszy to na pewno :D powiedzialabym nawet ze ta yamaha srednio mi sie wizualnie podoba. Denon oczywiscie tez nie mial oryginalnych glosnikow tylko lepsze (+600zl) i te faktycznie graly super (jak na moje niedoswiadczone ucho...) ale pan z denona sam powiedział ze "yamaha to dla ceniacych dzwiek" czy cos w ten desen, a "denon to cieszy i oko i moze cieszyc ucho" :D w sumie to wyglada na to ze do szczescia potrzebne mi sa 3 kafle a zaczynalam od 1 xD

Oczywiscie nie jestem zadnym audiofilem i roznicy miedzy yamaha a denonem za bardzo nie widzialam nawet bardziej podobalo mi sie jak gral denon ale to byly inne pomieszczenia, inna muzyka, lepsze glosniki w obu przypadkach niz te ktore dostane na start.

Wiec nadal nie wiem co wybrac... help :)

Dodano po 2 [godziny] 33 [minuty]:

zdecydowałam, że przejadę się jeszcze do jednego centrum gdzie bede miala obie wieze, wezme ze sobą swoją płyte i sprawdze juz konkretnie ktora lepiej brzmi. Obliczylam ze jak zamówie przez allegro to obie opcje z lepszymi glosnikami zamkną mi się w 2400zł.
    dziękuje bardzo za pomoc. jakby ktos miał jeszcze jakies refleksje to proszę się nie krępować :)

zakupu dokonam najwczesniej jutro :)

0
  • Pomocny post
    #8 17 Cze 2017 15:16
    PiotrPitucha
    Poziom 33  

Witam
    Przypominam że niedługo znikną nadajniki analogowe FM więc dobrze byłoby szukać czegoś z DAB+ i ewentualnie radiem internetowym. Bez tego możesz tuner wyrzucić.

0
  • #9 17 Cze 2017 17:48
    Malea
    Poziom 3  

Niedlugo? Tzn?

Czyli denon miałby tu duży minus.
    W sumie ja radia naprawde w ogole nie slucham od lat. Nie lubie po prostu. Ale faktycznie kto wie co sie czlowiekowi odmieni. Szkoda bo juz sie prawie przychylalam ku Denonowi ;)

0
  • #10 17 Cze 2017 21:38
    RNIC
    Poziom 13  

Jak znam droższe modele Philipsa to na 100% warto tego posłuchać: Philips BTD7170

Nie mówię - kupować ale posłuchać, porównać z innymi.

0
  • #11 19 Cze 2017 00:48
    PiotrPitucha
    Poziom 33  

Witam
    Przepraszam za zwłokę, ale z telefonu ciężko mi się pisze.
    31.12.2020 ma być pełne pokrycie DAB+ w Polsce.
    Jak widać na przykładzie TV, wycofanie z analoga było nagłe i całościowe, kiedyś widziałem daty pełnego przejścia na DAB+, teraz nie mogę się na nie natknąć.
    Słyszałem różnicę na dobrym sprzęcie między analogiem i DAB+, ciężko byłoby mi zaakceptować analog po usłyszeniu transmisji cyfrowej.
    Pozdrawiam

0
  • #12 19 Cze 2017 20:54
    Malea
    Poziom 3  

dziękuję za info. Jednakże chyba wybiorę ostatecznie Denona, szczególnie, że znalazłam atrakcyjną ofertę z głośnikami Zensor 1. Tak, jak mówiłam, radia nie słucham w ogóle, a jeśli mi się odmieni, będę musiała się zadowolić radiem internetowym ;)
    Odsłuchałam już oba zestawy (wybieram aktualnie między Yamahą PianoCraft MCR-N570, a Denonem Ceol 9 tylko z głośnikami Zensor 1) i chyba bardziej podobało mi się jak gra Denon. Tylko, że Yamahę słuchalam na głośnikach z N470. N570 słuchałam innego utworu. więc tak naprawdę trudno mi porównać. To bardzo subiektywne i zależne od tylu zmiennych :)
    Wizualnie Denon podoba mi się bardziej, ale chyba większe zaufanie mam do firmy Yamaha. Jestem ciekawa jak oba modele radzą sobie z łącznością bezprzewodową, ale to sprawdzę pewnie dopiero w domu...

Dodano po 5 [godziny] 32 [minuty]:

Ok, zamówiłam denona, więc teraz już nie piszcie, że lepiej wziąć Yamahę :D ;)

0
  • #13 19 Cze 2017 22:05
    Pablo1964
    Moderator

Nie napiszę, obiecuję ;) Ale proszę, opisz swoje wrażenia z odsłuchu zakupionego sprzętu.

0
  • #14 24 Cze 2017 09:23
    Malea
    Poziom 3  

Witam ponownie :)
    Więc jestem zachwycona wieżą i jej brzmieniem. Na razie mam podstawowe kable i bez wtyków, ale i tak różnica w porównaniu do mojej starej jest ogromna!
    dźwięk taki czystszy i bardziej głęboki. odkrywam stare płyty na nowo :)
    Jeśli chodzi o łączność bezprzewodową to wszystko poszło gładko i bez problemów. Jedyne co, to jak przełączam piosenki z telefonu po wifi to jest niewielkie opóźnienie. Ale tak poza tym wszystko super. Denon jest naprawdę łatwy i przyjemny w obsłudze. No i do tego prezentuje się pięknie ^^

Mam tylko pytanie jeszcze co do kabli i wtyków. No tak, nie wiedziałam, że to taki drogi interes, heh. A jako, że kupiłam sprzęt 3 razy droższy niż zamierzałam... to z tym wydatkiem będę musiała się nieco wstrzymać... Kabel mam jakiś Monster Standard z salonu Denona i to bez wtyków. Myślałam, żeby dokupić na razie takie:
    http://allegro.pl/wtyk-bananowy-prolink-tbc054-glosnikowy-i6483091157.html Potrzebuję ich 8. I zastanawiam się, czy one wystarczą? Czy lepiej od razu kupić coś lepszego?
    Może coś zaproponujecie? :) Ja oczywiście kompletnie na tym nie znam, więc od razu mam takie pytanie czy będę umiała to sama założyć :)

0
  • #16 24 Cze 2017 11:35
    Malea
    Poziom 3  

dziękuję :) a one mają jakieś oznaczenia czy są czerwone czy białe czy to nie ma znaczenia? I czy potrzebuję jeszcze czegoś, żeby je założyć?

0
  • Pomocny post
    #17 25 Cze 2017 07:17
    bbobii
    Poziom 22  

Oznaczeń nie potrzeba, ale jak potrzebujesz to można założyć koszulki termo kurczliwe w dowolnym kolorze. Potrzebny będzie też kluczyk imbusowy dostępny w każdym markecie budowlanym.

0