Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

iphone 6s - simlock w iphone 6s w PLAY

Pawello 16 Cze 2017 19:18 732 16
  • #1 16 Cze 2017 19:18
    Pawello
    Poziom 11  

Witam
    Zakupiłem w małym sklepie na swoje nieszczęście (głupota nie zna granic ) iphona 6s z simlockiem w PLAY. Myślałem ,że usuniecie go to żaden problem , ale coraz bardziej się irytuje się tym problemem. Okazało się , że goście z strony unlockonline dostali odpowiedź (chyba od apple ?) ,że poprzedni właściciel poprzez Play sam musi wystąpić o zniesienie blokady ( w historii telefonu widnieje ponoć wymiana urządzenia lub płyty ). Kontakt z poprzednim właścicielem jest ponoć niemożliwy. Telefon nie reaguje na standartowe próby odblokowania simlocka podane na stronie PLAY , Próby nie dają żadnego efektu. Na karcie Play działa prawidłowo - stworzyłem konto w Apple i wszystko chodzi, ale jak rozwiązać ten problem - mam abonament u innego operatora . Najgorsze w tym wszystkim to , że telefon kupiłem na prezent i mam tylko niecały tydzień aby rozwiązać ten problem.
    Będe wdzięczny za sugestie jak z tego wybrnąć

• #2 16 Cze 2017 19:55
    vielki
    Poziom 21  

musisz uzyc serwisu - ktory poda ci imei telefonu przed wymianą plyty - i wtedy wszystko powinno się udać :)

• #3 16 Cze 2017 19:58
    barteksmrek
    Poziom 22  

iPhone są sprzedawane w sklepie iPla bez sim locków.Mam 7+. Jeśli kupiony u operatora ma sim lock nie można go ściągnąć. Pisz do iPla jeśli jest legalny.

• #4 16 Cze 2017 20:11
    Pawello
    Poziom 11  

Mam pudełko do niego z danymi przed wymianą. Na stronie apple piszą , że sprzęt został wymieniony

• #5 16 Cze 2017 20:18
    barteksmrek
    Poziom 22  

Więc operator powinien się postarać o zdjęcie sim-locka jeśli umowa dobiegła końca.

• #6 16 Cze 2017 20:38
    Pawello
    Poziom 11  

barteksmrek napisał:
    Więc operator powinien się postarać o zdjęcie sim-locka jeśli umowa dobiegła końca.

Ciekawe , co mi powiedzą w Playa?

• #7 16 Cze 2017 20:54
    barteksmrek
    Poziom 22  

Mają obowiązek zdjąć sim locka jak umowa się skończyła na ten aparat.

• #8 16 Cze 2017 21:08
    Pawello
    Poziom 11  

barteksmrek napisał:

I udzielą mi o tym informacji , jak nie jestem ich klientem ?

• #9 16 Cze 2017 22:01
    barteksmrek
    Poziom 22  

Pawello napisał:

Nie. Musisz sam pilnować kiedy się kończy umowa.

• #10 16 Cze 2017 22:28
    Pawello
    Poziom 11  

barteksmrek napisał:
    Pawello napisał:

Nie. Musisz sam pilnować kiedy się kończy umowa.

Czyli procedura zdjęcia simlocka na iphona Play-a ( podana na ich stronie )działa tylko na telefonach z zakończonym umowami ?

• #11 17 Cze 2017 09:31
    siudziu
    Poziom 27  

barteksmrek napisał:

Na jakiej podstawie twierdzisz że mają taki obowiązek ?

Co simlocka w play można to zrobić telefonicznie nawet z tym że musisz być osoba która ten telefon wzieła (albo prznajmniej podać jej dane).

• #12 17 Cze 2017 11:42
    Pawello
    Poziom 11  

siudziu napisał:
    barteksmrek napisał:

Co simlocka w play można to zrobić telefonicznie nawet z tym że musisz być osoba która ten telefon wzieła (albo prznajmniej podać jej dane).

.Byłem PLAY-u . Okazuje się , że ten telefon nie figuruje w ich bazach. Kobieta powiedziała mi ,że pewnie był wymieniany i wtedy klient dostaje sprzęt prosto z serwisu, bez ich pośrednictwa. Aby go dopisać do bazy play i później ściągnąć simlocka , konieczny jest kontakt z nimi poprzedniego właściciela . Podałem dzisiaj imei telefonu do lokalnych fachowców od simlocka i być może sciągną go w systemie poprzez opcje wymiany płyty głównej. Pożyjemy , zobaczymy

• #13 17 Cze 2017 16:22
    barteksmrek
    Poziom 22  

Pawello napisał:
    yli procedura zdjęcia simlocka na iphona Play-a ( podana na ich stronie )działa tylko na telefonach z zakończonym umowami ?

Tak
    Dodano po 3 [minuty]:
    siudziu napisał:

Co sim locka w play można to zrobić telefonicznie nawet z tym że musisz być osoba która ten telefon wzieła (albo prznajmniej podać jej dane).

Po zakończeniu umowy każdy operator ma obowiązek usunąć swoje zabezpieczenie z aparatu. To wszystko.
    Dodam, że w uk chcąc mieć aparat bez sim locka musiałem kupić w Apple.
    Idziesz do salonu operatora i zdejmują zabezpieczenie i nikt nie ma prawa grymasić. Czasem trwa to dwa tygodnie i masz być właścicielem.

• #14 17 Cze 2017 21:51
    tonk
    Spec od GSM

Barteksmrek, bajki piszesz oderwane od rzeczywistosci. Simlocka z iphona zdejmiesz w play w kazdej chwili to po pierwsze, po drugie nikt nie ma zadnego obowiazku zrobic tego po zakonczeniu umowy do po drugie. Jak wskazesz mi punkt w regulaminie ktory o tym mowi to jestes gosc. Po trzecie jak byla wymianiana plyta w iphonie poza salonem play (np klient sam zaniosl do appla) to powstaje problem, gdyz operator tego imei nie posiada w swojej bazie.

• #16 18 Cze 2017 10:51
    barteksmrek
    Poziom 22  

rosak napisał:
    EE śpiewa £8 i to na życzenie, więc niebardzo się to potwierdza.

Oczywiście, że jest to płatne. Miałem aparat w tree. Nie ściągnęli mi sima dopóki nie skończyła sie umowa. Dlatego teraz kupiłem w aple i mam bez sima a dokupiłem kartę w tree. Nie wiem jak w EE ale jak możesz ściągnąć sima jak masz tel na umowę idź i to zrób. Potem popiszemy. Nie wiem jak w Polsce ale jak byłem i miałem umowę na trzy telefony w play powiedziano mi, że ściągną simy dopiero jak skończy się podstawowa umowa. Chciałem mieć aparaty bez sim w UK ja wyjeżdżałem.

• #17 19 Cze 2017 20:34
    Pawello
    Poziom 11  

Pawello napisał:
    siudziu napisał:
    barteksmrek napisał:

.Byłem PLAY-u . Okazuje się , że ten telefon nie figuruje w ich bazach. Kobieta powiedziała mi ,że pewnie był wymieniany i wtedy klient dostaje sprzęt prosto z serwisu, bez ich pośrednictwa. Aby go dopisać do bazy play i później ściągnąć simlocka , konieczny jest kontakt z nimi poprzedniego właściciela . Podałem dzisiaj imei telefonu do lokalnych fachowców od simlocka i być może sciągną go w systemie poprzez opcje wymiany płyty głównej. Pożyjemy , zobaczymy

No wreszcie , simlock zdjęty. Serwis wystawił zlecenie- wymiana płyty głównej , system przemielił i jest OK
    Temat zakończony

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME