Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

[Rozwiązano] Internet na działce - słaby zasięg i przełączanie operatorów

kashinho 20 Cze 2017 16:12 612 2
  • #1 20 Cze 2017 16:12
    kashinho
    Poziom 8  

Witam,
    Mam problem, który był już poruszany na tym forum. Mianowicie - chciałbym polepszyć zasięg na działce, żeby móc korzystać z internetu.
    Działka znajduje się tutaj:
    Link

Wedle wskazań google maps to pozycja jest następująca: 51.375633 N, 23.033800 E.

W okolicy znajdują się 2 BTSy - jeden w Piasecznie (na północny wschód) (GPS: 51,404444,22,993611) a drugi w Bogdance (na południe) (GPS: 51,329722,23,008889).
    Dom jest ułożony bardziej pod ten 2gi BTS, chociaż jego odległość jest większa (jakieś 5,6km).
    Zasięg pojawia się jak się wejdzie na piętro w domu, ale zanim się złapie mija dużo czasu. Dodatkowo bardzo często przepina sieć.

Co można zrobić, żeby polepszyć ten zasięg? Z tego co czytałem, to antena kierunkowa + router na sim kartę załatwia sprawę. Ciekawy jestem, czy w moim przypadku byłoby podobnie. A jeżeli tak, to

1) W jaką antenę kierunkową się zaopatrzeć? Czy LTE2100 ma szansę odbioru, czy raczej UMTS900? Czy UMTS900 uciągnie pocztę i strony internetowe?
    2) Jeżeli jest jakaś szansa na zaistnienie internetu na działce to na jakiego operatora się zdecydować? Myślałem o wykupieniu pakietu w Aero2, ale nie widzę na liście operatorów BTSów tego operatora
    3) Jaki router byście polecali do umieszczenia w nim simkarty?

Dziękuję z góry za odpowiedź.

Internet na działce - słaby zasięg i przełączanie operatorów

0 2
  • Pomocny post
    #2 20 Cze 2017 18:26
    matek451
    Specjalista Sieci, Internet

A w jakiej sieci chcesz korzystać z internetu? Robiles jakies testy na telefonie z kartami Plusa skoro chcesz korzystać z aero2? do tego testy Orange, T-Mobile i Play. Ci operatorzy maja zasięg LTE w tej lokalizacji. Testy robisz na zewnątrz na ich kartach , telefon LTE z aplikacją Network cell Info i pokazujesz screeny. No i po co aero2 jak Orange czy Play biją go na głowę w ofercie na kartę?

0
  • #3 12 Lip 2018 13:55
    kashinho
    Poziom 8  

Skorzystałem w końcu z internetu mobilnego t-mobile - jest zasięg :)

0
  Szukaj w 5mln produktów