Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
AM TechnologiesAM Technologies
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

zwrotnica aktywna - błąd współbiegu

02 Lip 2017 00:35 648 6
  • Poziom 20  
    Jak w temacie. Ktokolwiek ma wiedzę na temat pozbycia się niedogodności, związanych ze zmieniającymi się proporcjami natężenia dźwięku między głośnikami wysoko, średnio i niskotonowymi w funkcji zmiany wzmocnienia w jednostce głównej przy wykorzystaniu systemu zwrotnic aktywnytch proszony jest o pomoc w postaci rozwinięcia tematu.
    Osoby zainteresowane wiedzą o co chodzi.
    Osoby nie znające tematu proszone są o nie udzielanie odpowiedzi / usuwanie postu lub przenoszenie go do kosza.
    Z góry dziękuję :)
  • AM TechnologiesAM Technologies
  • AM TechnologiesAM Technologies
  • Moderator CarAudio
    Na razie to ten temat powinien za łamanie punktu 3.1.15 regulaminu powinien wylądować w koszu , ba on tam wyląduje jak zakładający nie dostosuje się do niego!
    Mamy wróżyć sami, czy zadzwonić do wróża Macieja żeby poznać system?
  • Poziom 20  
    Racja.
    W tym systemie są wzmacniacze: Alpine 3555 i sony xm 3040. Alpine zasila 4 "midibasy" z zestawu Tonsil Speed 1700, użyte jako basowe. Sony zasila parę tweeterów i midibasów MB Quart qm 19hx i qm 130. Qm 130 użyte jako średniotonowe. Całością zawiaduje Pioneer dex - 99 prs
    Oczywiście ewentualnie istniejąca i prawidłowa odpowiedź na moje pytanie nie jest zależna od konfiguracji sprzętu... ktokolwiek w takie coś wierzy i chciał by się wypowiedzieć - proszę nie marnować czasu czytających.
    Również mankamenty oraz zalety tego systemu sa mi znane, więc próby uświadamiania mnie na ten temat były by niestosowne.
    Powtórzę jaśniej pytanie. Sprzęt gra tak, jak ma grać tylko w pewnej, jedynej pozycji wzmocnienia ustawionego w radiu. Pozycja ta jest różna dla różnych poziomów głośności nagrania. Próba zmiany głośności skutkuje pojawianiem się rozbieżności w natężeniu dźwięku z głośników. Do dyspozycji są gainy we wzmacniaczach oraz możliwość regulacji poziomu sygnałów podawanych do poszczególnych wzmacniaczy.
    Pytanie brzmi: Jak umiejętnie korzysta się z tychże regulacji, aby doprowadzić do współbieżności w natężeniu dźwięku?
  • Poziom 27  
    Według mnie problem leży po stronie gainów we wzmacniaczu. Zrób mały test. Ustaw wszystkie gainy w wzmacniaczu na minimum (2v) i zobacz czy jest ok. Jeżeli tak to musisz je porządne ustawić. Według mnie wszystkie powinny być na tym samym poziomie (na tej samej czułości żeby właśnie grały tak samo na każdej głośności). A później ewentualne ustawienia głośności poszczególnych głośników reguluj na gainie w radiu. Bo tam masz praktycznie regulacje głośności a nie czułości tak jak gain. Niestety przy zasilaniu głośników z osobnych wzmacniaczy gainy muszą być poprawne. Najlepiej zrób zdjęcie jak teraz je masz ustawione.
  • Poziom 20  
    Tam się zmienia wszsytko kilka razy dziennie:)
    Tak, zdaję sobie sprawę, że minimalna czułość wzmacniaczy to 2V natomiast maksymalny poziom na wyjściach radia to 5V. Dlatego jednym z pierwszych moich pomysłów było poustawianie jak najmniejszych czułośći na wzmacniaczach i dopasowanie poizomów wyjść na radiu. Okazuje się jednak, że jest to zbyt banalne, żeby było tak proste. Czytałem już też o ustawianiu głównego wzmocnienia na radiu bliskiemu max. i ustawianiu gainów na granic przesterów (na słuch lub oscyloskopem) no i oczywiście próbowałem tej metody, efekt - kaszana. Wielokrotnie sam wpadałem na różne "cudowne" pomysły i testowałem je z różnymi (mniej lub bardziej) NIEZADOWALAJĄCYMI efektami.
    Z uwagi na pewne doświadczenie, jakie uzyskałem przy tych testach, nabrałem przekonania, że kluczem jest tu bardzo trudna do uzyskania kombinacji ustawień poziomów w radiu i gainów we wzmacniaczach. Najprawdopodobniej stopień tej trudności jest ściśle związany z rozrzutem skuteczności głośników i mocy wzmacniaczy.
    Ostatnio testowałem metodę zmiany wzmocnienia na cicho i głośno na przemian i korygowanie ustawień odpowiednio raz na radiu raz na wzmacniaczach. I może coś z tego wyniknie.
  • Poziom 27  
    Według mnie problemem są gainy przy wzmacniaczach. Najlepiej było by pomierzyć żeby na każdym wzmaku było takie same napięcie na RCA. Jak będzie już ok to wtedy regulujesz tylko głośność poszczególnych głośników na radiu. Innej opcji niż siedzenie i przedstawianie nie widzę :p ewentualnie podjedź na jakiś spot lub do jakieś ogarniętej osoby w tym temacie. Tylko nie na zlot fanów subwooferów jbl :p