Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Junkers Euroline ZS-23-1KE płytka sterująca

sebas1977 04 Lip 2017 19:24 519 5
  • #1 04 Lip 2017 19:24
    sebas1977
    Poziom 3  

Witam
    Piec w/w to jednofunkcyjny (z zasobnikiem) oraz otwartą komorą spalania,
    Chodzi mi o płytkę sterującą czy będzie problem jeśli zamontuję do niego płytkę od tego samego typu pieca i modelu ale od dwufunkcyjnego.
    Czy nie będzie problemu ze sterowaniem pieca z zasobnikiem skoro płytka była od pieca podgrzewającego przepływowo/?????

0 5
  • #2 05 Lip 2017 23:18
    serwisszulborski.pl
    Specjalista - systemy grzewcze

Płyta będzie działać 2-funk. 1-funk. bez znaczenia...jedyny niuans to min. i max. moc co która jest ustawiana przez serwisanta podczas pierwszego uruchomienia.

0
  • #3 06 Lip 2017 07:48
    sebas1977
    Poziom 3  

To znaczy że po zamontowaniu płytki od 2funk. w piecu 1funk muszę nastawiać dla CO moce min i max? Nawet jeśli one sa nastawione dla poprzedniej płytki (która się spaliła po burzy)???
    Ewentualnie czy mogę sam skorygowac te nastawy czy potrzeby jest komputer podpięty pod piec?

0
  • #4 06 Lip 2017 09:54
    serwisszulborski.pl

Kocioł będzie chodził niezależnie co serwisant poprzedni ustawił ale warto nastawy sprawdzić skorygować, by dostosować moc grzewczą do potrzeb. Potrzebny mikromanometr lub manometr U-rurka (już rzadko używany). Opis w instrukcji obsługi dla użytkownika.

0
  • #5 06 Lip 2017 12:56
    sebas1977
    Poziom 3  

Ok. dzięki za info.
    Wydaje mi się tylko że może być problem z odcztem ciśnienia na układzie w momencie grzania CWU, ponieważ moja CWU będzie w zasobniku a płytka od 2-funkc. więc od pieca który grzał w przepływie więc ciśnienie nie mogło rosnąć bo był odbiór wody ciepłej i wtedy piec się załączał.
    Dobrze myślę?

0
  • #6 06 Lip 2017 19:44
    serwisszulborski.pl

Manometr jest wpięty hydraulicznie a płyta nie bada ciśnienia - będzie działał. Oczywiście warto od czasu do czasu (latem) przestawić na c.o. ,uruchomić by wyrównać ciśnienia i zruszyć zawór 3D.

0