Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Gdzie DJ może kupić muzykę, aby mógł grać legalnie ?

Hold_on1 08 Lip 2017 17:23 2319 5
  • #1 08 Lip 2017 17:23
    Hold_on1
    Poziom 6  

Witam,
    Zaczynam swoją przygodę z "Didżejką" i jestem na etapie kompletowania sprzętu.
    Wiem mniej więcej jak wygląda sprawa z ZAiKS'em - organizator imprezy musi opłacić tantiemy (czyli lokal bądź zleceniodawca imprezy), a ja jako DJ jestem zobowiązany tylko do posiadania oryginalnych i legalnych nośników utworów które gram.
    Pytanie brzmi tak: czy jest jakaś instytucja bądź serwis który po dokonaniu odpowiedniej opłaty pozwala pobierać pliki mp3 ze swojej strony i legalnie puszczać je na imprezach ? Czy jedynym wyjściem dla DJ'a jest zakup setek płyt CD, za tysiące złotych ?
    Bo jeżeli dało by się kupić przez internet utwory pojedyńczo to po co kupować całą płytę za załóżmy 20 zł, z której wykorzysta się tylko jeden utwór skoro można by za 5 zł kupić legalnie utwór i wykorzystywać go do woli mając prawo do jego publicznego odtwarzania. Lepiej by się to po prostu opłacało .

0 5
  • #3 08 Lip 2017 21:05
    karolark
    Poziom 39  

Kraniec_Internetów napisał:
    Jeżeli chodzi o sam zakup ich, to na przykład iTunes. Poza tym jeżeli kupisz dany utwór - możesz legalnie mieć dowolną ilość jego kopii - np na różnych płytach nagrywanych po domowemu, albo nawet na pendrive/dysku.

Ale chyba jest różnica przy opcji odtwarzania publicznego?

1
  • #4 09 Lip 2017 15:39
    Hold_on1
    Poziom 6  

A podacie jakieś polskie sklepy gdzie znajdę pojedyńcze kawałki disco-polo i stare przeboje ? A co z dowodem zakupu ? Prześlą mi fakturę, czy jak?

1
  • #5 25 Paź 2017 10:22
    KryssPL
    Poziom 4  

Z chęcią podepnę się pod pytanie.

Z tego co ja liznąłem tematu już, to w Polsce jedynie co możesz zrobić to zapisać się do DjPromotion lub DMC... Nigdzie nie znalazłem innych miejsc z legalną muzyką do publicznego odtwarzania :/

To co napisał Kraniec_Internetów z tego co się orientuję to kompletna bzdura. Zakupiony utwór w Itunes możesz tylko i wyłącznie zakupić do użytku domowego czyli nie możesz na tym zarabiać ;)

Przeczytałem już chyba wszystko co jest w sieci na forach itp i nadal nie wiadomo skąd brać tak naprawdę muzykę w MP3 z możliwością publicznego odtwarzania... DJPromo albo DMC to jest super ale dedykowane dla klubów, a nie dla DJ'i imprez okolicznościowych gdzie gra się starsze kawałki typu Boney M...

Z tego co wyczytałem w sieci to BEATPORT jest witryną dla DJ'i co za tym idzie z muzyką do publicznego odtwarzania, ale to był temat z przed 6 czy 5 lat i nie wiem jak teraz, ponieważ mój angielski nie jest tak dobry abym płynnie zrozumiał kilkanaście stron regulaminu... Drodzy koledzy czy macie informację na ten temat?

0
  • #6 27 Paź 2017 13:56
    MMK5
    Poziom 3  

Z ZAiKSem sprawa wygląda tak, że najlepiej gdybyś miał na piśmie, że klub/lokal/organizator imprezy zobowiązuje się że to on uiści opłaty.

ZAiKSowi zapłacić musisz albo ty albo organizator/klub, a kto to zrobi to możecie się dogadać.

A jeśli chodzi o serwisy to ja również jak kolega wyżej polecić mogę DJ Promotor, z tym drugim jeszcze nie miałem styczności. Ale możesz też poszukać zagranicznych serwisów ;)

0
TME logo Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
TME Logo