Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Sklep HeluKabel
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

[Rozwiązano] Radio megane 3 i port usb -

brtk90 23 Lip 2017 19:32 648 2
  • #1 23 Lip 2017 19:32
    brtk90
    Poziom 3  

Witam. Posiadam megane 3 2009r. I oryginalne radio z wejściem na aux oraz USB . Chciałbym z wejścia usb odnaleźć kabelki odpowiadające za prąd 5v i przylutowac do nich kable od kamery samochodowej tak aby po włączeniu radia uruchamiają się kamera. Czy mógłby mi ktoś podpowiedzieć jakie kolory mogą mięc te kable lub czy wogole takie coś ms szanse działać? Dodam że obecnie mam podlaczona ta kamerkę do usb klasycznie lecz w radiu co minutę wyświetla mi komunikat "nie rozpoznano pendriva" dlatego potrzebuje tylko pobierać prąd z usb pomijając inne funkcje tak aby radio mi nie wariowalo.

Pozdrawiam

0 2
  • Sklep HeluKabel
  • Pomocny post
    #2 23 Lip 2017 19:58
    brofran
    Poziom 36  

Dwa skrajne piny gniazda USB to +/- 5 V . Może być taki problem że gniazdo nie " uciągnie " prądu jaki potrzebny jest do pracy kamery . :cry:

Doczytałem że jednak kamera Ci działa , więc pozostaje tylko w kabelku kamery odciąć 2 środkowe przewody ( najlepiej połączyć poprzez dodatkową przejściówkę USB z odciętymi 2-ma środkowymi pinami ) .

0
  • Sklep HeluKabel
  • #3 14 Cze 2018 17:24
    brtk90
    Poziom 3  

Ja rozwiązałem to w taki sposób że pociągnąłem kabel do gniazdo zapalniczki które jest umiejscowione przy tylnej kanapie za podłokietnikiem kierowcy.

Fajne w Megance jest to że kamera jest podłączona non stop i po zamknięciu samochodu odcinany jest prąd nawet z gniazd zapalniczki. Nie tak jak w innych samochodach że kamery pobierały prąd całą noc.

Pozdrawiam.

0