Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Fiat 126p - ustawianie zapłonu za pomocą żarówki

Jankes 02 Aug 2005 15:09 5211 5
 • #1
  Jankes
  Level 10  
  Czy za pomocą żarówki mogę ustawić zapłon w Fiat-126p.Jeśli tak ,to proszę o instrukcję jak wykonać ową czynność?
 • #2
  mrozenek
  Level 12  
  Oczywiscie, ze mozna. Podlaczasz zarowke pomiedy styk przerywacza w aparacie zaplonowym a mase. W momencie gdy styk jest zwarty zarowka nie swieci (i odwrotnie). Na kole pasowym jest znak ktory ma sie pokrywac ze znakiem na silniku gdy zarowka zapala sie (przy obracaniu silnika reka w prawa strone). Na obudowie silnika jest podzialka od 0 do 10 st (lub dwa punkty). Interesuje nas punkt 10 st. (to ten wyzej).
 • #3
  robert45
  Level 21  
  Informacje dodatkowe do tego co napisał kol.mrozenek.
  Tłok na pierwszym cylindrze ma być w górnym położeniu(można sprawdzić śrubokrętem po odkręceniu świecy).
  Zapłon będzie prawidłowo ustawiony gdy przy przekręcaniu aparatu zapłonowego żarówka zacznie żarzyć,w tej pozycji należy zablokować aparat oczywiście dokręcając go.
 • #4
  mrozenek
  Level 12  
  Oczywiscie, pierwszy tlok ma byc w gornym polozeniu jesli jest cewka zwykla i palec rozdzielacza. W nowszych wersjach gdy cewka jest dwuobwodowa jest to nieistotne. Jak znam zycie to raczej wszystkie fiaty 126p sa juz (jesli nie fabrycznie) przerobione przez wslascicieli na zaplon bez rozdzielacza.
 • #5
  Jankes
  Level 10  
  Serdeczne dzięki za informację,gdyż miałem wątpliwości co do sposobu przeprowadzenia takiej czynności i jestem wdzięczny za wskazówki.Pozdrawiam wszystkich uczestników zagadnienia jakie poruszyłem!
 • #6
  Tommy82
  Level 41  
  Panowie a co za roznica czy pierwszy czy drogi
  jak ustawisz wal na znacznik to oba cylindry sa w GMP
  to jest kwestja suwow miedzyktorymi jest 1 szy cylinder mozna zdjac dekiel i popatrzec na zawory (odrazu mozna luzy wyregulowac)