Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Zmywarka Zelmer ZZW 9012XE błąd B9

nomenklaturus 09 Sie 2017 10:43 435 2
  • #1 09 Sie 2017 10:43
    nomenklaturus
    Poziom 9  

Koledzy mam problem ze zmywarką Zelmer ZZW 9012XE. Odmówiła działania - uruchamia się ale nie można wybrać żadnego z programów mycia. W ramach autotestu (włączenie zasilania z jednoczesnym wciśnięciem przycisku wyboru programu i opóźnienia czasowego) zmywarka uruchamia krótki (nieco ponad minutę) program testowy (pobór wody, test grzałki, test podajnika tabletek, test mycia i pompy). Wynik to komunikat B9. Nigdzie nie znalazłem odpowiedzi co to znaczy. Wewnątrz obudowy sucho. Jakieś sugestie?

0 2
  • #3 11 Sie 2017 08:11
    nomenklaturus
    Poziom 9  

Dziękuję za instrukcje serwisowe. Co do komunikatu b9 - też mnie to zaskoczyło bo normalnie zmywarka sygnalizuje błędy w systemie E. Ktoś wie co może oznaczać tajemnicze b9?

Próbowałem zresetować pamięć zmywarki przez odłączenie od zasilania na dobę. Nie pomogło. Dalej zmywarka uruchamia się przyciskiem zasilania, na pół sekundy podświetlane są diody wszystkich programów mycia po czym gasną i nie ma możliwości wyboru programu mycia (żadnego). Mikrostyk w płytce panelu sterowania sprawdzony (na wszelki wypadek poprawiłem lutowanie końcówek). Jakieś pomysły? Ktoś się spotkał z takim przypadkiem w Zelmer?

Problem rozwiązany - powód - głupota użytkownika (czyli mnie). Programy da się wybierać tylko przy otwartych drzwiach z zmywarki a ja usiłowałem to zrobić przy drzwiach zamkniętych (pozbyłem się ostatnio blatu kuchennego...).

Zmywarka Zelmer ZZW 9012XE błąd B9

0