Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Siłownik Super Power Jack - złe otwieranie bramy

Bozena12345 09 Aug 2017 23:00 8841 18
 • #1
  Bozena12345
  Level 1  
  Mam problem z siłownikami Super Power Jack. Aby brama się zamykała lub otwierała muszę cały czas naciskać przycisk na pilocie. Proszę o radę. Co mam zrobić, żeby brama płynnie się otwierała i zamykała.
 • #2
  kamo502
  Level 20  
  Jaki sterownik masz do tego?
  Chińczyk na dwóch przekaźnikach?
 • #3
  tami272
  Level 10  
  tak chińczyk na dwóch przekaźnikach. Co z tym zrobić jest jakaś rada?

  Dodano po 11 [minuty]:

  Ja mam ten sam problem . Co z tym zrobić ?
 • #4
  kotbury
  Gantry automation specialist
  Jeśli kupiliście coś z antenką zwiniętą w świński ogonek sprzedawane na a...o przez e......im i innych to można to ustawić zworkami w 3 tryby (monostabilny, bistabilny, zmiana stanu) - macie ustawiony tryb prawdopodobnie monostabilny a trzeba rzecz przestawić na tryb zwany przez sprzedawców "zmiana stanu" . W tym trybie po kolejnych naciśnięciach jednego guzika pilota jeden z przekaźników trwale się zwiera, drugi rozwiera - i tak na zmianę.
  A jeśli kupiliście taki co nie ma opcji zmiany stanu a ma tylko tryb mono i bistabilny to kupcie taki co ma tą zmianę stanu.
 • #7
  tami272
  Level 10  
  W instrukcji nic nie ma na ten temat
 • #10
  kotbury
  Gantry automation specialist
  Faktycznie - nie ma żadnych możliwości konfiguracji (swoją drogą pierwszy raz widzę coś takiego na oczy ale przedsiębiorczy Polacy cały czas działają i niedługo zaimportują cały przekrój chińskiej myśli technicznej...).
  Pozostaje pomolestować sprzedawcę - sprzedaż zdalna = bezwarunkowa wymiana lub zwrot towaru przed upływem 2 tygodni, gość powinien też uznać roszczenie gwarancyjne...
 • #11
  kortyleski
  Level 43  
  Należałoby dodać że przy konfiguracji zmiany stanu należy prawidłowo ustawić krańcówki w silownikach
 • #12
  kotbury
  Gantry automation specialist
  W tym przypadku przy złym ustawieniu krańcówek siłowniki w ogóle by nie pracowały (krańcówki w tych siłownikach permanentnie odcinają zasilanie silnika i dopiero zmiana biegunowości przywraca silnik do życia) - czyli wina po stronie "centralki".
 • #13
  tami272
  Level 10  
  Krótko mówiąc prosić sprzedawcę o wymianę sterownika lub reklamować cały sprzęt .
  Dziękuje za pomoc . Pozdrawiam
 • #14
  kortyleski
  Level 43  
  kotbury wrote:
  W tym przypadku przy złym ustawieniu krańcówek siłowniki w ogóle by nie pracowały

  Chyba że są ustawione na zakres większy niż brama ma wychyłu. Wtedy coś się połamie...
 • #15
  tami272
  Level 10  
  Kródko . Czy na tym sterowniku co dostałem w zestawie będzie to pracowało w sposób prawidłowy czy nie ?????
 • #16
  kotbury
  Gantry automation specialist
  Będzie ale trochę cierpliwości:
  Teraz przyszła mi do głowy jeszcze jedna rzecz - spróbuj zmniejszyć czułość zabezpieczenia amperometrycznego tym słynnym "niewielkim pokrętłem" z instrukcji. Może być tak - że już na starcie czułość zabezpieczenia jest za wysoka (w końcu jedno wyjście ciągnie dwa siłowniki) - wyłącza normalną pracę a przez ciągłe naciskanie pilota zmuszasz sterownik do awaryjnego działania.
  Jeśli manewry regulacją czułości zabezpieczenia nic nie dadzą (na początek spróbuj skrajnych położeń a potencjometr wygląda na wieloobrotowy czyli trzeba się nakręcić) - zastanów się nad kontaktem ze sprzedawcą i wymianą sprzętu.

  A to o czym uparcie wspomina przedmówca - czyli prawidłowe ustawienie krańcówek na każdym siłowniku - to następny i ostatni etap regulacji.
 • #17
  tami272
  Level 10  
  Co prawda już tak robiłem jak piszesz ale nie próbowałem tego w skrajnych położeniach czujnika przeciążeniowego. Jutro tak zrobię i dam znać.

  Dodano po 9 [godziny] 14 [minuty]:

  Witam. Zrobiłem tak jak napisałeś. Niestety bez reakcji.
 • #18
  tami272
  Level 10  
  Witam wszystkich. Zamontowałem nowy sterownik i brama działa ok. Mam tylko pytanie chcę założyć antenę drugą bo ta co jest jest za słaba. Chcę kupic taka stawianą na słupek tylko gdzie ją podłączyć. Czy mogę przeciąć tą antenę co jest w sterowniku (spiralkę) i wlutować w szereg tą co kupię . Czy tak można, i czy będzie to działać ?
 • #19
  kotbury
  Gantry automation specialist
  Quote:
  Witam. Zrobiłem tak jak napisałeś. Niestety bez reakcji


  Cóż - takie ryzyko z CHRL

  Quote:
  Mam tylko pytanie chcę założyć antenę drugą bo ta co jest jest za słaba


  W ogóle wylutuj spiralkę (albo odetnij blisko płytki i pozostaw jak najkrótszy kawałek przewodu jako szpilkę) - i wlutuj zamiast niej (albo do tej szpilki) środkową żyłę kabla koncentrycznego. Ekran pozostaw niepodpięty lub, jeśli w pobliżu jest szerokie, ewidentne pole masy - przylutuj ekran do niego.
  Albo inna droga - wyprostuj tę spiralkę, ustaw jak "najpionowiej" i jeśli ma inną długość - przytnij na dokładnie 16,5 cm - to powinno sporo polepszyć zasięg.