Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Relpol przekaźniki nadzorczeRelpol przekaźniki nadzorcze
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Siłownik Super Power Jack - złe otwieranie bramy

09 Sie 2017 23:00 5208 18
 • Poziom 1  
  Mam problem z siłownikami Super Power Jack. Aby brama się zamykała lub otwierała muszę cały czas naciskać przycisk na pilocie. Proszę o radę. Co mam zrobić, żeby brama płynnie się otwierała i zamykała.
  Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
 • Relpol przekaźniki nadzorczeRelpol przekaźniki nadzorcze
 • Poziom 20  
  Jaki sterownik masz do tego?
  Chińczyk na dwóch przekaźnikach?
 • Poziom 9  
  tak chińczyk na dwóch przekaźnikach. Co z tym zrobić jest jakaś rada?

  Dodano po 11 [minuty]:

  Ja mam ten sam problem . Co z tym zrobić ?
 • specjalista -automatyka bramowa
  Jeśli kupiliście coś z antenką zwiniętą w świński ogonek sprzedawane na a...o przez e......im i innych to można to ustawić zworkami w 3 tryby (monostabilny, bistabilny, zmiana stanu) - macie ustawiony tryb prawdopodobnie monostabilny a trzeba rzecz przestawić na tryb zwany przez sprzedawców "zmiana stanu" . W tym trybie po kolejnych naciśnięciach jednego guzika pilota jeden z przekaźników trwale się zwiera, drugi rozwiera - i tak na zmianę.
  A jeśli kupiliście taki co nie ma opcji zmiany stanu a ma tylko tryb mono i bistabilny to kupcie taki co ma tą zmianę stanu.
 • Relpol przekaźniki nadzorczeRelpol przekaźniki nadzorcze
 • Poziom 9  
  W instrukcji nic nie ma na ten temat
 • specjalista -automatyka bramowa
  Faktycznie - nie ma żadnych możliwości konfiguracji (swoją drogą pierwszy raz widzę coś takiego na oczy ale przedsiębiorczy Polacy cały czas działają i niedługo zaimportują cały przekrój chińskiej myśli technicznej...).
  Pozostaje pomolestować sprzedawcę - sprzedaż zdalna = bezwarunkowa wymiana lub zwrot towaru przed upływem 2 tygodni, gość powinien też uznać roszczenie gwarancyjne...
 • Poziom 42  
  Należałoby dodać że przy konfiguracji zmiany stanu należy prawidłowo ustawić krańcówki w silownikach
 • specjalista -automatyka bramowa
  W tym przypadku przy złym ustawieniu krańcówek siłowniki w ogóle by nie pracowały (krańcówki w tych siłownikach permanentnie odcinają zasilanie silnika i dopiero zmiana biegunowości przywraca silnik do życia) - czyli wina po stronie "centralki".
 • Poziom 9  
  Krótko mówiąc prosić sprzedawcę o wymianę sterownika lub reklamować cały sprzęt .
  Dziękuje za pomoc . Pozdrawiam
 • Poziom 42  
  kotbury napisał:
  W tym przypadku przy złym ustawieniu krańcówek siłowniki w ogóle by nie pracowały

  Chyba że są ustawione na zakres większy niż brama ma wychyłu. Wtedy coś się połamie...
 • Poziom 9  
  Kródko . Czy na tym sterowniku co dostałem w zestawie będzie to pracowało w sposób prawidłowy czy nie ?????
 • specjalista -automatyka bramowa
  Będzie ale trochę cierpliwości:
  Teraz przyszła mi do głowy jeszcze jedna rzecz - spróbuj zmniejszyć czułość zabezpieczenia amperometrycznego tym słynnym "niewielkim pokrętłem" z instrukcji. Może być tak - że już na starcie czułość zabezpieczenia jest za wysoka (w końcu jedno wyjście ciągnie dwa siłowniki) - wyłącza normalną pracę a przez ciągłe naciskanie pilota zmuszasz sterownik do awaryjnego działania.
  Jeśli manewry regulacją czułości zabezpieczenia nic nie dadzą (na początek spróbuj skrajnych położeń a potencjometr wygląda na wieloobrotowy czyli trzeba się nakręcić) - zastanów się nad kontaktem ze sprzedawcą i wymianą sprzętu.

  A to o czym uparcie wspomina przedmówca - czyli prawidłowe ustawienie krańcówek na każdym siłowniku - to następny i ostatni etap regulacji.
 • Poziom 9  
  Co prawda już tak robiłem jak piszesz ale nie próbowałem tego w skrajnych położeniach czujnika przeciążeniowego. Jutro tak zrobię i dam znać.

  Dodano po 9 [godziny] 14 [minuty]:

  Witam. Zrobiłem tak jak napisałeś. Niestety bez reakcji.
 • Poziom 9  
  Witam wszystkich. Zamontowałem nowy sterownik i brama działa ok. Mam tylko pytanie chcę założyć antenę drugą bo ta co jest jest za słaba. Chcę kupic taka stawianą na słupek tylko gdzie ją podłączyć. Czy mogę przeciąć tą antenę co jest w sterowniku (spiralkę) i wlutować w szereg tą co kupię . Czy tak można, i czy będzie to działać ?
 • specjalista -automatyka bramowa
  Cytat:
  Witam. Zrobiłem tak jak napisałeś. Niestety bez reakcji


  Cóż - takie ryzyko z CHRL

  Cytat:
  Mam tylko pytanie chcę założyć antenę drugą bo ta co jest jest za słaba


  W ogóle wylutuj spiralkę (albo odetnij blisko płytki i pozostaw jak najkrótszy kawałek przewodu jako szpilkę) - i wlutuj zamiast niej (albo do tej szpilki) środkową żyłę kabla koncentrycznego. Ekran pozostaw niepodpięty lub, jeśli w pobliżu jest szerokie, ewidentne pole masy - przylutuj ekran do niego.
  Albo inna droga - wyprostuj tę spiralkę, ustaw jak "najpionowiej" i jeśli ma inną długość - przytnij na dokładnie 16,5 cm - to powinno sporo polepszyć zasięg.