logo elektroda
logo elektroda
X
logo elektroda
REKLAMA
REKLAMA
Adblock/uBlockOrigin/AdGuard mogą powodować znikanie niektórych postów z powodu nowej reguły.

Man TGL 12.240 - zamarzający parownik klimatyzacji, czynnik świeżo nabity

lukaszpuma 11 Sie 2017 13:35 4893 17
REKLAMA
  • #1 16636439
    lukaszpuma
    Poziom 11  
    Posty: 77
    Pomógł: 1
    Ocena: 33
    Witam, mam problem z parownikiem klimatyzacji , który zamarza do połowy. Czynnik świeżo po nabiciu. Chłodzi, dopóki nie zmarznie. Gdzie szukać przyczyny?
  • REKLAMA
  • #3 16636568
    lukaszpuma
    Poziom 11  
    Posty: 77
    Pomógł: 1
    Ocena: 33
    Tez tak myślę tylko gdzie on jest? W tga jest widoczny jak się otworzy maskę. A w tgl nie mogę znaleźć. Może ktoś wie gdzie może być.
  • REKLAMA
  • Pomocny post
    #5 16637389
    Strumien swiadomosci swia
    Poziom 43  
    Posty: 27488
    Pomógł: 1404
    Ocena: 6406
    Parownik jest pod deską i tam powinien być czujnik który mógł wypaść i teraz ci obladza parownik.
  • #6 16638892
    krzychu1818
    Poziom 12  
    Posty: 41
    Pomógł: 1
    Ocena: 2
    Podaj vin pojazdu to ci powiem gdzie jest i podeślę rysunek.
  • #7 16640303
    dare23
    Poziom 19  
    Posty: 214
    Pomógł: 32
    Ocena: 242
    Witam. Ile czynnika zostało wprowadzone do układu przy ostatnim serwisie? Rozumiem że parownik zamarza od zewnątrz a jeśli tak to możliwe że jest uszkodzony czujnik temperatury parownika zamocowany tuż za nim. Przydało by się podpiąć pod komputer i zerknąć na jego temperaturę podczas pracy klimy. Ten czujnik ma wpływ na wyłączanie sprężarki w momencie gdy parownik osiąga niską temperaturę (ok 2 st. C. Zapobiega zamrożeniu...) Dostęp do niego jest możliwy jedynie po zdemontowaniu parownika z obudową filtra kabinowego od zewnątrz.
    Co do osuszacza to znajduje się on poniżej obudowy f. kabinowego pod przednią atrapą i wygląda jak w załączonym pliku.
    Załączniki:
    • Man TGL 12.240 - zamarzający parownik klimatyzacji, czynnik świeżo nabity Osuszacz.jpg (25.31 KB) Musisz być zalogowany, aby pobrać ten załącznik.
  • #8 16641790
    lukaszpuma
    Poziom 11  
    Posty: 77
    Pomógł: 1
    Ocena: 33
    Moj nr vin WMAN14ZZ87Y190561 przydał by się jakiś schemat. Czynnika było 850 gram. Tyle samo co w tga jest podane na tablicy. Osuszacza nie ma zaraz pod filtrem. Bymajmniej nie mogę znaleźć. Zrobie fotkę.
    Załączniki:
    • 20170814_160950.jpg (5.29 MB) Musisz być zalogowany, aby pobrać ten załącznik.
    • 20170814_160959.jpg (4.13 MB) Musisz być zalogowany, aby pobrać ten załącznik.
  • REKLAMA
  • Pomocny post
    #9 16642617
    dare23
    Poziom 19  
    Posty: 214
    Pomógł: 32
    Ocena: 242
    To w takim razie osuszacz jest zintegrowany ze skraplaczem. 850g czynnika to za dużo jak na ten układ. Należy skorygować napełnienie.
    Załączniki:
    • Man TGL 12.240 - zamarzający parownik klimatyzacji, czynnik świeżo nabity Klima MAN.jpg (57.11 KB) Musisz być zalogowany, aby pobrać ten załącznik.
  • #10 16642669
    lukaszpuma
    Poziom 11  
    Posty: 77
    Pomógł: 1
    Ocena: 33
    Też mi się wydaje że w chłodnicy klimatyzacji jest otwór na osuszacz. Pytanie jest czy można go wymienić?
  • REKLAMA
  • #11 16643522
    krzychu1818
    Poziom 12  
    Posty: 41
    Pomógł: 1
    Ocena: 2
    Osuszacz jest razem z chłodnicą .Na zdjęciu zaznaczyłem gdzie on jest.
    Man TGL 12.240 - zamarzający parownik klimatyzacji, czynnik świeżo nabity
    A tutaj znalazłem zdjęcie jak wygląda jego wkład.
    Man TGL 12.240 - zamarzający parownik klimatyzacji, czynnik świeżo nabity
  • #12 16675624
    lukaszpuma
    Poziom 11  
    Posty: 77
    Pomógł: 1
    Ocena: 33
    Witam nabiałem według tabeli 650g. Ale nie chlodzi jak powinna na zegarach wyjściowe jest dobrze bo do 14 bar a na powrocie 0.5 bara. Czy może być ten osuszacza i może ktoś się orientuje gdzie go można dostać.
  • #13 16675652
    123nowy
    Poziom 21  
    Posty: 266
    Pomógł: 55
    Ocena: 101
    Niskie jest male powinno być około 1.5 do2.
  • #14 16675702
    lukaszpuma
    Poziom 11  
    Posty: 77
    Pomógł: 1
    Ocena: 33
    No zgadza sie tylko gdzie może być przyczyna?
  • #15 16675745
    123nowy
    Poziom 21  
    Posty: 266
    Pomógł: 55
    Ocena: 101
    brudny parownik nagrzewnica.. Czy nadmuch na kabinę jest dobry ?
  • #16 16676205
    lukaszpuma
    Poziom 11  
    Posty: 77
    Pomógł: 1
    Ocena: 33
    Nadmoch dobry, tylko hlodnica klimatyzacji ta od nawiewu zamarza do połowy. A nie zawor na nagrzewnicy nie przepuszcza.
  • #17 16676631
    dare23
    Poziom 19  
    Posty: 214
    Pomógł: 32
    Ocena: 242
    Polecam sprawdzić zawór rozprężny przy parowniku.
  • #18 16679945
    lukaszpuma
    Poziom 11  
    Posty: 77
    Pomógł: 1
    Ocena: 33
    Tylko jak go sprawdzić? Może jakąś podpowiedz.

Podsumowanie tematu

✨ Użytkownik zgłasza problem z parownikiem klimatyzacji w Man TGL 12.240, który zamarza do połowy mimo świeżo nabitego czynnika. W dyskusji pojawiają się sugestie dotyczące możliwych przyczyn, takich jak wilgoć w układzie, uszkodzony czujnik temperatury parownika, czy niewłaściwe napełnienie czynnika. Użytkownicy wskazują na lokalizację osuszacza, który może być zintegrowany ze skraplaczem, oraz na konieczność sprawdzenia zaworu rozprężnego. Wskazówki obejmują również podłączenie do komputera w celu monitorowania temperatury parownika oraz sprawdzenie stanu parownika i nagrzewnicy.
REKLAMA