Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Man tgl 12.240 - parownik klimatyzacji.

lukaszpuma 11 Aug 2017 13:35 2829 17
    lukaszpuma
    Level 10  
    Witam, mam problem z parownikiem klimatyzacji , który zamarza do połowy. Czynnik świeżo po nabiciu. Chłodzi, dopóki nie zmarznie. Gdzie szukać przyczyny?
    lukaszpuma
    Level 10  
    Tez tak myślę tylko gdzie on jest? W tga jest widoczny jak się otworzy maskę. A w tgl nie mogę znaleźć. Może ktoś wie gdzie może być.
    krzychu1818
    Level 12  
    Podaj vin pojazdu to ci powiem gdzie jest i podeślę rysunek.
    dare23
    Level 19  
    Witam. Ile czynnika zostało wprowadzone do układu przy ostatnim serwisie? Rozumiem że parownik zamarza od zewnątrz a jeśli tak to możliwe że jest uszkodzony czujnik temperatury parownika zamocowany tuż za nim. Przydało by się podpiąć pod komputer i zerknąć na jego temperaturę podczas pracy klimy. Ten czujnik ma wpływ na wyłączanie sprężarki w momencie gdy parownik osiąga niską temperaturę (ok 2 st. C. Zapobiega zamrożeniu...) Dostęp do niego jest możliwy jedynie po zdemontowaniu parownika z obudową filtra kabinowego od zewnątrz.
    Co do osuszacza to znajduje się on poniżej obudowy f. kabinowego pod przednią atrapą i wygląda jak w załączonym pliku.
  • Helpful post
    dare23
    Level 19  
    To w takim razie osuszacz jest zintegrowany ze skraplaczem. 850g czynnika to za dużo jak na ten układ. Należy skorygować napełnienie.
    lukaszpuma
    Level 10  
    Też mi się wydaje że w chłodnicy klimatyzacji jest otwór na osuszacz. Pytanie jest czy można go wymienić?
    krzychu1818
    Level 12  
    Osuszacz jest razem z chłodnicą .Na zdjęciu zaznaczyłem gdzie on jest.
    A tutaj znalazłem zdjęcie jak wygląda jego wkład.
    lukaszpuma
    Level 10  
    Witam nabiałem według tabeli 650g. Ale nie chlodzi jak powinna na zegarach wyjściowe jest dobrze bo do 14 bar a na powrocie 0.5 bara. Czy może być ten osuszacza i może ktoś się orientuje gdzie go można dostać.
    123nowy
    Level 20  
    Niskie jest male powinno być około 1.5 do2.
    lukaszpuma
    Level 10  
    No zgadza sie tylko gdzie może być przyczyna?
    123nowy
    Level 20  
    brudny parownik nagrzewnica.. Czy nadmuch na kabinę jest dobry ?
    lukaszpuma
    Level 10  
    Nadmoch dobry, tylko hlodnica klimatyzacji ta od nawiewu zamarza do połowy. A nie zawor na nagrzewnicy nie przepuszcza.
    dare23
    Level 19  
    Polecam sprawdzić zawór rozprężny przy parowniku.
    lukaszpuma
    Level 10  
    Tylko jak go sprawdzić? Może jakąś podpowiedz.