Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Plazma Panasonic tx-p42x10y - migają diody i nie włącza się - po burzy

mikul22 13 Sie 2017 17:38 180 4
  • #1 13 Sie 2017 17:38
    mikul22
    Poziom 8  

Cześć,
    W piątek wieczorem tv oglądany i wyłączony. Wszystko ok. Ok 4 nad ranem już nie dało się go załączyć. W nocy były burze, wybiło korki. Tv po włączeniu mruga zieloną diodą szybko, tak na oko jakieś 15 razy, trudno policzyć, następnie mruga czerwona dioda 13 razy, ale już w wolniejszym tempie.
    Czy mogę prosić o pomoc? czy jest szansa samemu to naprawić czy jednak serwis i jakie koszta. Nie chcielibyśmy kupować innego, bo w porównaniu do dzisiejszych wyjaskrawionych czerwono-jebnych obrazów lcd, led, ta plazma to majstersztyk.
    Dziękuję.

• #2 13 Sie 2017 18:01
    misiek1111
    Poziom 19  

W pierwszej kolejności zasilacz do sprawdzenia.

• #3 13 Sie 2017 18:14
    mikul22
    Poziom 8  

Jeszcze jedno, gdy miga dioda na zielono t w pewnym momencie ekran (matryca?) podświetla się delikatnie na ok 1 sekundę. Trudno ale jednak widoczne delikatne rozjaśnienie.
    Jak mogę sprawdzić zasilacz?

• #4 13 Sie 2017 19:40
    misiek1111
    Poziom 19  

Myślę, że w Twoim wypadku to tylko wizualne sprawdzenie płytki zasilacza przy odłączonym zasilaniu. Może uszkodził się bezpiecznik. Odkręć plecy i sprawdź czy widać jakieś uszkodzenia na elementach.

• #5 08 Wrz 2017 16:57
    mikul22
    Poziom 8  

Cześć Wszystkim, właśnie wzięliśmy się za rozkręcenie tv. Czy możecie mi powiedzieć, które to zasilacz? Czy do niego jest wpięty kabel zasilający?
    Czy jest dostępna gdzieś książka serwisowa, schemat tego tv?

Czy zasilacz to jest ta płyta na samym środku?
    Link

Małe sprostowanie 1ego posta - dioda na zielono mruga 17 razy, a następnie czerwona mruga 14 razy.

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME