Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Renault Laguna MK2 1.8 benzyna wariujące obroty.

Irzyk1606 13 Sie 2017 20:41 363 14
  • #1 13 Sie 2017 20:41
    Irzyk1606
    Poziom 4  

Witam. Mam problem z moim Renault a mianowicie po rozgrzaniu silnika samochód sam dodaje gazu, czasem falują obroty. Samochód nie ma siły jechać. Proszę o pomoc i z góry dziękuję. W załączniku kod błędu.

• #3 13 Sie 2017 22:16
    Irzyk1606
    Poziom 4  

Czyli? Co może być powodem?

Dodano po 8 [minuty]:

Czy wiązka sigma 6 idzie bezpośrednio do przepustnicy czy jeszcze gdzies indziej?

• #4 13 Sie 2017 22:16
    robokop
    Moderator Samochody

Irzyk1606 napisał:
    Czyli? Co może być powodem?

Chłopie - pewnie koło zapasowe. Wysiliłeś się na przeczytanie czegokolwiek na forum na ten temat? Pewnie nie. Tak samo jak sprawdzenie czegokolwiek w samochodzie. Kup więc nówkę przepustnicę, zaadaptuj ja i miej nadzieję że to wystarczy. Bo ten błąd w oryginale ma opis "257 Throttle valve position sensor circuit coherence between track 1 & track 2" - brak spójności odczytów pomiędzy dwiema niezależnymi ścieżkami TPS jak mi się zdaje.

• #5 13 Sie 2017 22:24
    Irzyk1606
    Poziom 4  

Pisze w imieniu znajomego gdybym miał możliwość cokolwiek tam zmierzyć to bym zmierzył i nie byłoby tematu. BTW gdybym nie czytał nic to pewnie już dawno była by nowa przepustnica. Nie jestem omnibusem pytam wtedy kiedy nie wiem więc po co te bezpodstawne zarzuty?

• #6 13 Sie 2017 22:37
    robokop
    Moderator Samochody

Irzyk1606 napisał:
    BTW gdybym nie czytał nic to pewnie już dawno była by nowa przepustnica

Gdybyś czytał, to już dawno by nowa przepustnica była.
    Irzyk1606 napisał:
    gdybym miał możliwość cokolwiek tam zmierzyć to bym zmierzył

Więc jak cokolwiek zamierzasz naprawić?
    Irzyk1606 napisał:
    Nie jestem omnibusem pytam wtedy kiedy nie wiem więc po co te bezpodstawne zarzuty

Piekarz piecze, fryzjer strzyże, a mechanicy naprawiają. Tak?

• #7 13 Sie 2017 22:42
    Irzyk1606
    Poziom 4  

Wiec po co jest forum? Ile mechaników tyle teorii. Jeśli masz jakąś konkretną poradę to podaj ja prosze i zamknijmy ten temat. Wymiana przepustnicy pomoże?

• Pomocny post
    #8 13 Sie 2017 22:45
    robokop
    Moderator Samochody

Przecież podałem - zmierzyć nie masz możliwości/nie masz czym/nie umiesz - więc i nie sprawdzisz czy to faktycznie brak spójności ścieżek potencjometrów TPS. Pozostaje ślepa podmiana.

Dodano po 1 [minuty]:

Irzyk1606 napisał:
    Wiec po co jest forum

Forum jest dla mechaników, zarówno amatorów jak i zawodowców, którzy albo chca się dokształcić, albo trafili na precedensową usterkę. Nie dla piekarzy.

• #9 13 Sie 2017 22:47
    Irzyk1606
    Poziom 4  

Ok sprwadzimy podmiane dam znać czy pomogło

• Pomocny post
    #11 13 Sie 2017 23:32
    kamiloskop
    Poziom 20  

Trochę bym się tu kłócil bo można by było zobaczyć wtyczkę i zrobic staranne mycie przepustnicy przed wymiana przepustnicy. Adaptacji jako takiej nie ma. Można wskazywać adaptacje wszystkie z ecu i wtedy sam sobie zrobi adaptacje.

• #12 13 Sie 2017 23:53
    genek1000
    Poziom 27  

kamiloskop napisał:
    i zrobic staranne mycie przepustnicy przed wymiana przepustnicy

A co daje staranne mycie przepustnicy w przypadku "257 Throttle valve position sensor circuit coherence between track 1 & track 2" :?:

• #13 14 Sie 2017 16:36
    Irzyk1606
    Poziom 4  

dzis wymienilem potencjometr przy pedale gazu i skasowalem bledy przy pomocy solus pro chwile bylo ok i problem wrocil znow. dodatkowo wywalilo blad esp. nie wiem czy to mozliwe ale po nr seryjnym przepustnicy doszedlem do tego ze ta ktora mam jest od 2.0 a nie 1.8. kostki tez czyscilem jak widac bez skutku. czy to ostatecznie przepustnica?

• #14 14 Sie 2017 16:50
    kamiloskop
    Poziom 20  

Tak to jest to samo. A błąd esp jest przez nierówna pracę silnika. Pozostaje przepustnica kable sterownik silnika

• #15 18 Sie 2017 16:13
    Irzyk1606
    Poziom 4  

genek1000 napisał:
    kamiloskop napisał:
    i zrobic staranne mycie przepustnicy przed wymiana przepustnicy

A co daje staranne mycie przepustnicy w przypadku "257 Throttle valve position sensor circuit coherence between track 1 & track 2" :?:

w tym przypadku wyczyszczenie calej przepustnicy oraz potencjometru pomoglo. więc jednak coś ma .:)

TME logo Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
TME Logo