Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jak podlaczyc kino domowe +dekoder +telewizor

Dawid Dobrzynski 20 Sie 2017 16:52 3477 8
  • #1 20 Sie 2017 16:52
    Dawid Dobrzynski
    Poziom 1  

Jak podłączyć tv kino domowe i dekoder tak żeby był dźwięk w kinie domowym oglądając coś na dekoderze nc+. Moje podłączenie teraz to kino jest podłączone z tv kablem hdmi oraz dekoder z tv też kablem hdmi. Nie wiem jak podlaczyc dzwiek z dekodera do kina domowego. Proszę o pomoc.

0 8
  • Pomocny post
    #2 20 Sie 2017 17:20
    madar
    Poziom 15  

Spróbuj kablem Euro-RCA (chinch) , Euro do dekodera, chinch do kina domowego na AUX IN.

0
  • #3 21 Sie 2017 20:51
    Juru666
    Poziom 7  

Przez kabel HDMI nie idzie wszystkiego polaczyc? Jak nie to ja bym dal RCA z dekodera do kina i DMI do TV . Ew nie masz optycznego wejscia ?

1
  • #6 22 Sie 2017 14:06
    mihal2002
    Poziom 43  

mariuszp19 napisał:
    Potrzebujesz konwertera s/pdif - RCA.
    https://www.google.pl/search?r...sy-ab..2.2.444...0.k5deLUoJPL0
    Wyjście s/pdif dekodera łączysz kablem s/pdif z konwerterem, a z konwertera kablem 2x chinch do KD. Oczywiście dźwięk będzie tylko stereo.

Po co takie kombinacje i koszta. Wystarczy ze scarta przejsciówką lub przewodem scart 6xRCA i tyle.

0
  • #7 22 Sie 2017 14:13
    mariuszp19
    Poziom 31  

Oczywiście, podałem jedną możliwości. Póki co autor siedzi cicho :).

0
  • #8 17 Kwi 2018 21:41
    Iwan07
    Poziom 2  

Witam,

Zdaję sobie sprawę, że mój temat był powielany, jednak prześledziłem mnóstwo forum i nie mogę znalezc odpowiedzi na mój problem. Chciałbym by zawsze leciał dźwięk przez kolumny frontowe kina domowego, niezależnie czy oglądam telewizję czy np. słucham muzyki z aplikacji Youtube, wbudowanego w telewizor, czy film wgrany na pendrive.

Mój sprzęt to:

TV- LG 49SJ810V
    dekoder Orange- Samsung ICU 100
    amplituner kina domowego - Onkyo T-NR656 + kolumny Pylon sapphire 25

Dekoder podłączyłem z amplitunerem kablem HDMI (w amplitnuerze kabel HDMI włożyłem w gniazdo BD/DVD)
    Natomiast TV podłączyłem z amplitunerem (w TV do HDMI IN ARC nr 2, a w amplitunerze HDMI OUT MAIN ARC)

Pozmieniałem w amplitunerze wszystko jak należy czyli włączyłem HDMI-CEC oraz ARC jest na AUTO, w TV ustawiłem na wejście optyczne/HDMI ARC, SIMLINK jest włączony.

W takim układzie by telewizja działała musze zmienić kabel w TV na HDMI 1. Nie wiem co robić ?

Proszę kogoś o pomoc, dzwoniłem do sklepu muzycznego, w któym kopiłem kolumny i amplituner, do Mediamarktu na infolinię i na infolinię LG i nikt nie potrafi mi pomóc...

Moderowany przez Olek II:

Duplikat: https://www.elektroda.pl/rtvforum/viewtopic.php?p=17173733#17173733
    3.1.12. Nie wysyłaj wielu jednakowych tematów na forum, użytkownicy nie będą wiedzieć, gdzie mają odpowiadać.
    3.1.19. Nie wysyłaj wiadomości w tematach archiwalnych, jeśli jest to kolejne pytanie, w szczególności inne niż osoby pytającej. Z racji szacunku do pytającego załóż własny temat. Możesz dopisać tylko sposób rozwiązania problemu.

0
  • #9 18 Kwi 2018 07:36
    Polon_us
    Poziom 40  

@Iwan07

Iwan07 napisał:
    W takim układzie by telewizja działała musze zmienić kabel w TV na HDMI 1.

Jest pewna zasada przy łączeniu urządzeń, kiedy korzysta się z funkcji ARC.
    Wszelakie zewnętrzne urządzenia typu dekoder, BR/DVD, etc. podłącza się do telewizora.
    Telewizor kontroluje przepływ audio w zależności które jego wejście zostało wybrane.
    Także w tym przypadku dekoder powinien był być podłączony do telewizora.

Również na wszelki wypadek proszę sprawdzić ustawienia SimpLink w telewizorze.
    Proszę się upewnić, że HDMI CEC i ARC ustawione są na współpracę z wzmacniaczem Onkyo.

P.S. Energii nie starczyło na założenie własnego tematu?
    I po co duplikowanie swojego wpisu - zauważyłem ten sam wpis w innym temacie ...

0