Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Podłączenie TV + dekoder +kino - dla tesciowej ...

Gosc21 17 Lis 2017 12:51 888 20
  • #1 17 Lis 2017 12:51
    Gosc21
    Poziom 6  

Witam, wiem że takich tematów jest mnóstwo, sam dziś siedzę od rana i czytam jak to zrobić ale wolę tutaj napisać bo każdy sprzęt jest inny i ma inne wyjścia i się upewnić bo będę to robić dla przyszłej teściowej także chciałbym wypaść dobrze i zaplusować :D liczę na pomoc :) Gdybym to robił u siebie to mógłbym poeksperymentować, ale tutaj nie chcę narażać teściową na niepotrzebne wydatki gdyby coś czasem nie chodziło ;)
    Mam do podłączenia TV+dekoder + kino
    TV - LG 39LN575S Podłączenie TV + dekoder +kino - dla tesciowej ... zdjęcie z neta
    Kino - Panasonic SA-PT160 Podłączenie TV + dekoder +kino - dla tesciowej ...
    Dekoder - Evobox PVR Podłączenie TV + dekoder +kino - dla tesciowej ...

Wcześniej teściowa miała połączene TV z kinem za pomocą kabla EURO i wszystko śmigało,obraz i dźwięk. Teraz doszedł dekoder który jest połączony z TV HDMI. Chcę teraz aby głos z TV szedł na kino domowe, czy to oglądając tv z dekodera, czy Youtube itd. Jak to połączyć? Trochę poczytałem dziś i wydaje się że najlepiej jak połącze kino z dekoderem. A kino - tv dalej będzie kablem Euro gdyby chciała obejrzeć coś z kina nna TV.
    Kino nie ma wyjścia optycznego więc odpada. Dekoder ma wyjście audio a kino chinche więc wystarczy kabel Jack 3.5 - 2xCinch RCA ? Czy to będzie chodzić czy będę musiał bawić się z konwerterem z optyka na cinche ?
    Proszę o poomoc i z góry dziękuje ;)

0 20
  • Pomocny post
    #2 17 Lis 2017 13:06
    mihal2002
    Poziom 43  

Gosc21 napisał:
    wystarczy kabel Jack 3.5 - 2xCinch RCA

I tyle aby był dźwięk z Evoboxa natomiast z Youtube zapomnij bez konwertera oraz kino posiada tylko jedno wejscie audio.
    Jakosć Video z KD na TV i tak będzie FATALNA przez SCART-a.

0
  • #3 17 Lis 2017 13:12
    viayner
    Poziom 33  

Witam,
    potraktuj dekoder jako dodatkowe zrodlo i uzyj twojej koncepcji: TV-dekoder HDMI a rezta bez zmian. Dzwiek idzie do TV przez HDMI i to on go przesle do kona domowego jak to robil z wlasnym sygnalem. Jakie wyjscia ma dekoder widze SPDIF a to drugie to JACK ? mozesz dac bezposrednio do kina domowegoa ale tu widze 2 niedogodnosci:
    - moga pojawic sie opoznienia dzwieku
    - koniecznosc zmiany wejscia w kinie domowym przy ogladaniu sygnalu z TV lub Dekodera.
    Pozdrawiam

0
  • #4 17 Lis 2017 13:17
    Gosc21
    Poziom 6  

Wiem że jakość kiepska ale tak wcześniej miała i było ok.
    Czyli żeby dźwięk był zawsze (czy to z telewizji czy z Youtube) to trzeba konwerter ? Czyli kabel optyczny do konwertra i z konvertera 2x cinch do Kina ? I wtedy będzie głos zawsze ?

Dodano po 4 [minuty]:

viayner napisał:
    Witam,
    potraktuj dekoder jako dodatkowe zrodlo i uzyj twojej koncepcji: TV-dekoder HDMI a rezta bez zmian. Dzwiek idzie do TV przez HDMI i to on go przesle do kona domowego jak to robil z wlasnym sygnalem.

Ale jak on go prześle do kina domowego ? Bo tu nie rozumiem , kablem EURO ? Chodzi ci że jak podłącze kablem dekoder - kino to wtedy prześle tak ?

0
  • #5 17 Lis 2017 13:29
    Polon_us
    Poziom 40  

Gosc21 napisał:
    Czyli kabel optyczny do konwertra i z konvertera 2x cinch do Kina ? I wtedy będzie głos zawsze ?

Tak.
    Gosc21 napisał:
    Ale jak on go prześle do kina domowego ?

Dekoder prześle sygnał do telewizora po HDMI, a TV dalej poprzez konwerter DAC do kina.

0
  • #6 17 Lis 2017 13:38
    mihal2002
    Poziom 43  

viayner napisał:
    Dzwiek idzie do TV przez HDMI i to on go przesle do kona domowego jak to robil z wlasnym sygnalem.

Z dekodera do TV po HDMI i co dalej? Ma wrócić do kina przez SCART-a? Cos CI się kaszani i to bardzo.

0
  • #7 17 Lis 2017 14:05
    Gosc21
    Poziom 6  

Ok czyli już rozumiem, że albo dźwięk tylko z dekodera to kabel jack 3,5 -> 2x cinch albo głos ze wszystkiego to wtedy konwerter. Ale w obu przypadkach będę miał 5.1 jeśli kino dalej rozsyła na 5.1?
    A i jeszcze jedna sprawa bo jak dobrze pamiętam to patrzyłem coś w opcjach TV wcześniej i jeśli chodzi o głos, to były tylko możliwość wbudowanych głośników, przez hdmi albo przez kabel optyczny, więc przy użyciu konwertera wybieram kabel optyczny?
    A jeśli przełączę TV na kino kablem EURO to głos pójdzie tym EURO, czy również tym konwerterem wtedy?
    I jeszcze jedno pytanie czysto teoretyczne, gdyby kino miało wyjście HDMI i podłączyłbym kino do TV hdmi, to czy wtedy głos działałby po tym kablu oglądając tv z dekodera? Wtedy chyba działa ta funkcja Hdmi ARC tak?
    Dziękuję za pomoc ogólnie, mam nadzieje, że przyszła teściowa będzie zadowolona :D

0
  • #8 17 Lis 2017 14:25
    mariuszp19
    Poziom 31  

Gosc21 napisał:
    Ale w obu przypadkach będę miał 5.1 jeśli kino dalej rozsyła na 5.1 ?

W KD nie masz wejścia cyfrowego, więc nie masz możliwości dostarczenia do niego sygnału 5.1, tylko stereo.

0
  • Pomocny post
    #9 17 Lis 2017 14:26
    mihal2002
    Poziom 43  

Gosc21 napisał:
    Ale w obu przypadkach będę miał 5.1 jeśli kino dalej rozsyła na 5.1 ?

Nie będzie 5.1 bo kino posiada wejscie stereo. Więc będzie pseudo 5.1 Dolby Surround Pro Logic.
    Gosc21 napisał:
    wiec przy użyciu konwertera wybieram kabel optyczny ?

Tak.
    Gosc21 napisał:
    A jeśli przełączę TV na kino kablem EURO to głos pójdzie tym EURO czy również tym konwerterem wtedy ?

Tylko SCART.
    Gosc21 napisał:
    gdyby kino miało wyjście HDMI

To będzie tylko WYJSCIE sygnału.

0
  • #10 17 Lis 2017 14:29
    Gosc21
    Poziom 6  

czyli jeśli kino by miało HDMI to też musiałbym zastosować taki konverter ??

0
  • #11 17 Lis 2017 14:32
    mariuszp19
    Poziom 31  

Musiałoby mieć HDMI in (wejście), wówczas konwertera nie potrzeba.

0
  • #12 17 Lis 2017 14:40
    Polon_us
    Poziom 40  

mariuszp19 napisał:
    Musiałoby mieć HDMI in (wejście), wówczas konwertera nie potrzeba.

To nie jest do końca prawda.
    Jeśli jakieś kino ma funkcję ARC, to wystarczy HDMI OUT przecież.
    I nie ma potrzeby konwertera - zakładam, że TV ma również wbudowany ARC.

0
  • #13 17 Lis 2017 14:44
    mariuszp19
    Poziom 31  

Autor myli wejście z wyjściem, więc zakładam, że o ARC też niewiele wie.

0
  • #14 17 Lis 2017 17:42
    Gosc21
    Poziom 6  

mariuszp19 napisał:
    Autor myli wejście z wyjściem, więc zakładam, że o ARC też niewiele wie.

Możesz jaśniej ? Bo wydaje mi się że wiem doskonale co to wyjście a co to wejście. Poczytałem również o ARC i wydaje mi się że wiem co to jest. Stąd moje pytanie bo nie jestem pewien i może do końca nie rozumiem. Czyli jesli miałbym kino podłączone do tv i hdmi i dekoder do tv i chciałbym puszczać dźwięk na kino to wtedy Tv musi mieć funkcję arc w wejściu hdmi? A kino też ?

0
  • Pomocny post
    #15 18 Lis 2017 05:20
    Polon_us
    Poziom 40  

Gosc21 napisał:
    Czyli jesli miałbym kino podłączone do tv i hdmi i dekoder do tv i chciałbym puszczać dźwięk na kino to wtedy Tv musi mieć funkcję arc w wejściu hdmi? A kino też ?

Aby wykorzystać funkcję ARC muszą być spełnione warunki:

- obydwa współpracujące urządzenia (np. TV + kino) muszą wspierać tę funkcję
    - kabel połączeniowy HDMI pomiędzy tymi urządzeniami musi spełniać standard HDMI 1.4a (lub wyżej)

0
  • Pomocny post
    #16 18 Lis 2017 07:14
    mariuszp19
    Poziom 31  

Gosc21 napisał:
    to wtedy Tv musi mieć funkcję arc w wejściu hdmi? A kino też ?

Oczywiście tak.

0
  • #17 19 Lis 2017 12:08
    Gosc21
    Poziom 6  

Ok wszystko już rozumiem
    Chodź mam jeszcze jedno pytanie ,żeby mieć wszystko na 100procent pewne, czy to wyjście w tv to na pewno jest Toslink? No Toslink jest taki bardziej kwadratowy a jest chyba jeszcze jakieś jedno wyjście optyczne spdif? Ono jest takie bardziej jak Jack??

0
  • #19 19 Lis 2017 16:41
    Gosc21
    Poziom 6  

Czyli kabel Toslink będzie pasował ?
    A do drugie wyjście optyczne spdif do czego jest ?

0
  • #20 19 Lis 2017 16:59
    mariuszp19
    Poziom 31  

Gosc21 napisał:

To wyjście cyfrowe (audio).

0
  • #21 19 Lis 2017 17:21
    Polon_us
    Poziom 40  

Gosc21 napisał:

Telewizor wg specyfikacji ma tylko jedno wyjście cyfrowe audio - optyczne.

Gdzie kolega widzi drugie wyjście optyczne?

Może zdjęcie?

0