Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Prośba o pomoc w doborze podzespołów

25 Sie 2017 13:08 774 4
  • Poziom 7  
    Witam, zwracam się z prośbą o pomoc w doborze oraz doradzwie układu fotowoltaicznego. Chciałbym stworzyć taki układ do zasilenia lampy akwarystycznej o mocy 150W zasilanie jej to 12V DC, świecić miała by 10h dziennie, jakiej mocy będe potrzebował panel oraz akumulator aby to działało poprawnie? czy może inny układ FV byłby tu bardziej odpowiedni?
  • Poziom 7  
    to nie miała by być metoda podtrzymania, a źródło darmowej enegrii, pomożesz w doborzE?
  • Poziom 23  
    To nigdy nie będzie darmowa energia jeśli zaprzęgniesz do pracy akumulatory, koszt energii z akumulatora to najdroższy w przeliczeniu prąd jeśli chodzi o źródła zasilania... Nigdy Ci się to nie zwróci a energia miała być "darmowa" :) Taniej Cię wyjdzie ciągnąc prąd z gniazdka...
  • Poziom 11  
    Ja mam ups/ inwerter solarny o mocy 1kW i powiem Ci że po roku ubijania akumulatorów myślę intensywnie nad przejściem na on-grid. Mój temat

Co do pojemności akumulatora: Więcej informacji
    Panele to najlepiej allegro i to używane nowe bardzo drogi i nie opłaca się przy tak małej instalacji. Do tego regulator z którego będziesz miał wyjście na 12V.